Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Исузу 3.0 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Исузу 3.0 TDI

    Здравейте!
    Днес както си карах,ми изгасна в движение и няма палене...след час горе-долу запали,карах го известно време,след което запали трудно,пак изгасна в движение и пак няма палене!?
    Та сега се чудя към OPRS ли да се насоча или към RPCV(соленойда)?
    ​​​​​​​П.п. За 3.0 дизел става въпрос,ония хубавия мотор!

  • #2
    Честита Нова година! Аз бих заложил на сензора, когато се скапе колата угасва без да свети чек индикацията на таблото.Мисля че имаше някакъв начин да се провери без да се отваря капака на дюзите като се мери напрежението между два бели кабела от снопа който отива към дюзите, за съжаление НЕ съм сигурен кои, не съм го правил.Най сигурния начин е да го смениш с нов, доколкото знам живота им е около 60-80 Хил км.

    Коментар


    • #3
      За много години!По принцип и аз това,съм чел из форумите,но не съм го правил.На мисълта за клапана ме доведе,че на един приятел показа същите симптоми,но се оказа че не е сензора.Така или иначе, ги намерих и поръчах и двете части.Дано да се окаже,че е от тях!
      Незнам,обаче след смяната на някой от тези компоненти,дали е нужно обучение с диагностиката?!

      Коментар


      • #4
        Сензора съм го сменял на моя, обучение не съм правил и не съм чувал да е необходимо да се прави, за клапана не зная.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Филип Гаджев Преглед на мнение
          За много години!По принцип и аз това,съм чел из форумите,но не съм го правил.На мисълта за клапана ме доведе,че на един приятел показа същите симптоми,но се оказа че не е сензора.Така или иначе, ги намерих и поръчах и двете части.Дано да се окаже,че е от тях!
          Незнам,обаче след смяната на някой от тези компоненти,дали е нужно обучение с диагностиката?!
          Не е нужно обучение.
          От къде поръча клапана и на каква цена,ако не е тайна?

          P.S.Така и така ще разглобяваш-провери си и подгревните свещи


          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От Англия,цената на датчика варира от 13 до 30паунда,като някой имат и гаранция.Клапана струва 60-80паунда, колко ще са читави.....доста хора казват,че поръчват от там,и са доволни!
            В България само датчика е на цена 468лв с 15 дни доставка!

            Коментар


            • #7
              Моля напиши какво е станало с колата след като монтираш тези части Досега всичко което съм опитвал от тези реплики не е работило тел 0884 679 260

              Коментар


              • #8
                Здравейте!
                Днес,след кратка заигравка,подмених oprs и клапан-регулатора,за който съм писал по горе.
                Както е посочил колегата boyko.v,от тези реплики нищо не става!За втори(и последен път) поръчвам части от Англия и пристигат,неработещи боклуци!
                ​​​​​​След подмяната,изобщо не даде никакъв признак ,че ще запали!
                Разглобих отново и монтирах oprs закупен от България,отново нищо!
                Свалих "уж новия" клапан,и на негово място си монтирах стария,който може би е оригинален след което нещата си дойдоха на мястото.
                ​​​​​​

                Коментар


                • #9
                  Колега обявил съм си телефона По добре първо питай после харчи пари залудо Може би щях да ти спестя част от шоуто

                  Коментар


                  • #10
                    За в бъдеще,ще го имам в предвид!
                    Живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте. Темата е много близка до мен, та реших да напиша коментар... А и не разбрах как да започна нова дискусия - нещо ми е неясно управлението тук.... Та : имам Исузу Трупър 2001 3,0 дизел. В добро състояние за годините си. Сменен двигател, стария е в купето на части. Всичко изглежда наред, но... Не пали. Софтуеърен проблем, доколкото успях да разбера. Не чете оборотите. Сменяхме датчици - не е от това. Молбата ми е - или някой да ми предложи вариант за човек, който разбира от тази машина, и ще я подкара, колкото и да струва... Или предложение - ако някой иска да го купи както си е, непалещ, с чисто нови гуми и двигател и 2/3 налични. Няма ръжда или изгнило, всичко изглежда работещо... Контакти с мен : 0885 429 666 - Данаил Русев. От Русе съм.

                      Коментар


                      • #12
                        Здравейте, моля препоръчайте сервиз във Варна. Имам същия проблем, посочен от колегата Филип Гаджев, с тази разлика, че при мен пали веднага след като изгасне. Колата е автоматик 2000 г., двигателя е оня хубавия 3.0 DTI 4JX1

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X