Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чукане по предницата при дъжд ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чукане по предницата при дъжд ?

    Привет ,

    Автомобила е Исузу Тропер 2.6 бензин .
    От доста време имам чукане отпред по окачването ( чувам го отдясно ) , интересното е , че се чува 95 % при дъжд .
    Аз и моят майстор многократно сме проверявали от къде идва въпросното чукане , съмнявахме се в един шарнир , сменихме го и не е от него , шарнира си беше разбит де..

    Единственото друго нередно нещо , което сме забелязали е един износен тампон на амортисьора , може ли да е от него ? През големи неравности не се чува нищо , само през леки се чува .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Според мен е нещо по амортисьора.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Привет ,



      Единственото друго нередно нещо , което сме забелязали е един износен тампон на амортисьора , може ли да е от него ? През големи неравности не се чува нищо , само през леки се чува .
      Разбира се, че може!
      Няма ли наоколо стенд за проверка на амортизатори?
      Веднага ще си покаже.

      Коментар


      • #4
        И на мен ми прилича да е от амартисьора нещо , поне от опита който съм имал с други автомобили . Така или инъче съм заплюл скоро да сменям всички амове , но все пак реших да питам , най-вече защо при дъжд се появява ?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          Призраци.... Не се майтапя. И при мен на съвсем друга и лека кола е така от 2 години. Гледах я в сервиз (където работя любителски и за кеф от време на време). Водих я на тресачка-2 бр. в София и нищо.
          До нашия сервиз има още 2- питах, съветвах се, все тая.
          Вдигал съм ръце и чакам да се скапе окончателно.
          При мен не тропа на дъжд, а на неравности. Шарнири и биалетки са сменени от мен и са здрави. Тресачките и щангите показват всичко друго- здраво.
          Бих я завел на поп да и чете, но не ми пука чак толкова.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            , най-вече защо при дъжд се появява ?
            Ами - нормално - особено ако го няма или е скъсан горния предпазен маншон.

            Пак да кажа - търси стенд /тресачка/. После прави каквото трябва.

            Коментар


            • #7
              Тресачка няма да търся , защото са си за подмяна и ще ги сменя като се постопли още малко .Дано да е от тях , че дразни....
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                Аз заради едно такова потракване смених амортисьори ( единият беше омаслен и механикът беше категоричен че е от него ) , след което тракането не изчезна, задълбах се аз и открих , че в спирачните апарати отворите на водачите са се поразширили и при ЛЕКИ неравности потракват. Оказа се типичен проблем за модела ( Клио ) .
                За дъжда нямам обяснение.

                Коментар


                • #9
                  На баща ми колата при студено и влажно време трака яко. Оказа се, че има някакви подложки на амортисьорите(или пружините) които се одървят в студено време. Май са слагани допълнително от предишния собственик за леко повдигане.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    При промяна в околната температура , амортисьорите започват да работят по различен начин. И най-вероятно проблема е в амортисьора или нещо около монтажа му.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря за съветите на всички !
                      Като ги сменя, ще пиша за резултата.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        Абе ти да немаш някой дървен чарк по колата и на мокро да се разкисне Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ChineseCar.jpg
Прегледи:163
Размер:51.8 КБ
ID:6730334
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • cnc82
                          cnc82 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тя , че е стара , стара е , ама не съм виждал дървени чаркове...

                          То това ме озадачава , що като се намокри тогава...ама както казаха момчетата по-напред , вероятно амове.

                        • motor_men
                          motor_men коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ако има дървен чарк щеше да тропа като е сухо и топло , при дъжд ще уплътнява всички луфтове , като буре пълно с вино.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X