Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Trooper 3.0 трудно пали

    Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
    хм, ми аз взех да пуша при палене далееееч по-малко след смяна на маслото и филтъра тип 'бойлерче'
    Възможно е , но проблемът на Сребърната лисица не е в пушенето , а в паленето
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #62
      От: Trooper 3.0 трудно пали

      Моя проблем се оказа същия като този. Сутринта запали и не ще да вдигне над 1100 оборота. Бял пушек, лисици да ловиш. Като позагря се оправи. Нищо не свети по таблото. Мисля си за някой датчик, но ще чета да видим.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #63
        От: Trooper 3.0 трудно пали

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Моя проблем се оказа същия като този. Сутринта запали и не ще да вдигне над 1100 оборота. Бял пушек, лисици да ловиш. Като позагря се оправи. Нищо не свети по таблото. Мисля си за някой датчик, но ще чета да видим.
        Много слаб приток на гориво-т.е. много бедна смес.Мисля си, че щом ,като позагрее се оправя няма да е от запушване по горивопроводи и горивен филтър-дано не е помпата!Да не си с някаква много скапана нафта, която при застудяването да си показва рогата?
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #64
          От: Trooper 3.0 трудно пали

          Ми от ЕКО заредих супер дизел. Уж по-добра нафта от евро дизела. То btw за пръв път зареждам такава. Досега все на Лукойл.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #65
            От: Trooper 3.0 трудно пали

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Ми от ЕКО заредих супер дизел. Уж по-добра нафта от евро дизела. То btw за пръв път зареждам такава. Досега все на Лукойл.
            Аз пък Лукойл ги забравих отдавна, но както и да е-според мен проблемът е най-вече в управителя на дадена бензиностанция, но това е друга тема...

            Аз на твое място днес ще "разредя" нафтата с 10% бензин, като към количеството бензин ще добавя 10% масло-двутактово, но става и моторно-ако на сутринта проблема го няма, значи може и да е от нафтата...?
            Имах точно същия проблем, като твоя с моето добиче, но проблема започваше, като загрее(?!)-плътен бял пушек, почти тотална загуба на мощност и накрая угасване на двигателя.Оказа се запушена цедка в резервоара...Чудя се, ако имаш затруднено преминаване на гориво през целия тракт дали позатоплянето на нафтата-обратната, която е затоплена започва да циркулира не оправя проходимоста на горивото и при теб всичко да е наобратно от това, което беше при мен?
            Абе тъмна работа, вътрешни болести...!
            Последно редактирано от mbenz; 11-10-11, 09:04. Причина: допълнение
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #66
              От: Trooper 3.0 трудно пали

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Аз на твое място днес ще "разредя" нафтата с 10% бензин, като към количеството бензин ще добавя 10% масло-двутактово, но става и моторно-ако на сутринта проблема го няма, значи може и да е от нафтата...?
              Идеалния начин да убия този двигател Ще му сложа добавка и ще видим.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #67
                От: Trooper 3.0 трудно пали

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Идеалния начин да убия този двигател Ще му сложа добавка и ще видим.
                Аз за 30 години не успях да убия 3 дизела-напротив, но ти си решаваш- не настоявам и не споря!
                Става и с добавка, но аз досега не съм попадал на читава(може и да има),а някои са направо вредни!
                Успех!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #68
                  От: Trooper 3.0 трудно пали

                  То ако е дизел като дизелите съм съгласен, ама то това дизел ли е Добавката е на Кастрол, доста я хвалят и си я ползвам, но този път не сложих.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Trooper 3.0 трудно пали

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    То ако е дизел като дизелите съм съгласен, ама то това дизел ли е Добавката е на Кастрол, доста я хвалят и си я ползвам, но този път не сложих.
                    TDA на Кастрол?Отдавна се доказа, че е излишно прехвалена, но не желая спорове, моля!
                    Аз също я ползвах 3 години-не е, като да нямам впечатление...
                    Често някоя добавка може да ти нанесе сериозни щети!
                    Перфектния вариант е да сипеш 10% керосин, ама ако намериш-аз не успявам.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Trooper 3.0 трудно пали

                      Прибирам се сега от работа и викам да видя как ще е. Работи без проблеми, но при запалването изкара 3кг черен този път пушек и си работи нормално. Ще изчакам час-два и ще пробвам пак да видя дали ще изкара пак черен пушек или този е бил от сутрешното изпълнение.

                      ПС: Сега го запалих пак и няма грам пушек. Ни черен, ни бял. Наблъсках го с добавка, но утре сутринта няма да си проличи, чак вдруги ден сутринта.
                      Последно редактирано от silverfox; 11-10-11, 18:10.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Моя проблем се оказа същия като този. Сутринта запали и не ще да вдигне над 1100 оборота. Бял пушек, лисици да ловиш. Като позагря се оправи. Нищо не свети по таблото. Мисля си за някой датчик, но ще чета да видим.
                        Аааа , ми така кажи де !

                        Това си е типична картина на неизправна помпа . ... за съжаление .
                        На студено не ще да обогатява сместта . Подава смес като при загрял мотор . То затова и после си работи нормално .
                        Това с керосина , дето го казва Бенца се прави , ама при голям студ . При положителни температури е ненужна ( да не кажа и вредна ) операция .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Trooper 3.0 трудно пали

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Аааа , ми така кажи де !
                          Е как да кажа, като оня ден го направи за пръв път.
                          Последните две сутрини бяха по-топли и нямаше проблеми. Първо ще видя дали не е от нафтата, после диагностика и чак тогава помпата.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Две сутрини подред беше по-топло и не можех да разбера, но тази сутрин си е доста студено и пак няма проблем. Явно е от нафтата. Ще изчакам още малко с генералните изводи обаче, да застуди още.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Trooper 3.0 трудно пали

                              Да сложа ли 5л бензин в резервоара при наливане на нафтичка и какъв да е той? Колкото повече(октани), толкова повече или напротив?
                              +359 899985804

                              Коментар


                              • #75
                                От: Trooper 3.0 трудно пали

                                Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                                Да сложа ли 5л бензин в резервоара при наливане на нафтичка и какъв да е той? Колкото повече(октани), толкова повече или напротив?
                                5 литра бензин на 60-70 литра нафта + 200-300 грама двутактово масло.ако си мераклия 2Т маслото да е синтетично.Бензина да е по-ниско октанов
                                Последно редактирано от mbenz; 20-10-11, 09:49. Причина: допълнение
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X