Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при покупка на Хюндай Тусон / Hyundai Tucson 2009, 2.0i бензин, 2WD, ръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети при покупка на Хюндай Тусон / Hyundai Tucson 2009, 2.0i бензин, 2WD, ръчка

    Здравейте,

    интересувам от мнението Ви относно следния автомобил:
    Hyundai Tucson 2.0i бензин , 2009, 2WD, ръчка, без АГУ.

    Причините да се насоча към модела:
    - висока позиция на стоене и управление - по-добра видимост
    - ниски експлоатационни разходи - очаквам, че големия обем мотор, ще има ресурс и ремонтните дейност ще са на по-дълъг интервал във времето
    - ниски разходи по ремонтни дейности - заради вече по-стария модел
    - липса на поддръжка на 4x4 система
    - компактни размери, същевременно добро пространство за багажи
    - задоволително качество на материалите в купето
    - ще се използва в градско(70%)-селски(30%) условия, но не и пресечен терен

    Всичко това определя избора, който ще бъде управляван от
    хора в предпенсионна възраст и последваща такава, като се
    има предвид:
    - намалени приходи на месечна база
    - занижена бързина на реакцииите
    - занижена сила на виждане
    - липса в близост на оторизирани сервизи, т.е. всеки квартален ще се налага да пипа

    Ще съм Ви благодарен за мнения, на базата , на които да се насоча
    към покупката или не.

    Благодаря.

    P.S.: ако темата не е за този раздел, моля преместете я, където е необходимо

  • #2
    Взимай.
    Имаше тук човек точно с такъв, и точно само на предно, вероятно ще се включи.
    А принципно, 4х4 няма почти никаква поддръжка при тия. Само разхода на гориво е съвсем малко по-голям.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Хубав автомобил. Освен обичайното обърнете повече внимание на скоростната кутия и по възможност и проверете маслото. Случва се да губят маслото на скоростите без видим теч и от там да чупят кутии.

      2,0 не минава за голям мотор, среден си е, даже е леко малък. Като всички корейки материалите не са от най-устойчивите, но това се вижда и не е проблем. Двигателя(и не само) е много евтин за обслужване.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Взимай.
        Имаше тук човек точно с такъв, и точно само на предно, вероятно ще се включи.
        А принципно, 4х4 няма почти никаква поддръжка при тия. Само разхода на гориво е съвсем малко по-голям.
        това съм аз, но моя е автоматик.

        към питащия: ще ти напиша и тук: моделът е сполучлив, правилно сте се насочили и бих допълнил следното: ако ви изпадне автомат или 4Х4, не ги отхвърляйте, гледайте и за Кия Спортидж от тези години - близнаци са с Тусона, само емблемите са им различни.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Аз търкалям такава Киа ама 4х4. Ми супер е. Подръжката е минимална.
          само не разбрах точно какво тие питането? За това което си писал ти е повече от достатъчна.
          Ако имаш по конкретни въпроси давай.
          Ангренажен комплект от 80-90 лв. до 300+.
          Предни амортисьори 60-70+ лв. Бройката.
          Задни накладки корейски 17 лв.комплект. /за сравнение на жената на клиото 32 лв.
          Тампон стабилизираща задна щанга 5 лв. скъпите. Свещи от 2,7 лв. нагоре бройката.
          Разход газ 13-15 градско Търговище. Извън града 11-13.

          Щях да забравя подръжката на Борг-Уорнар муфата /4х4/ 8 лв. лагера и 2.22 лв. семерината. Абсолютно стандартни машинни елементи. Купуваш от първата железария.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • #6
            За възрастен човек е по-лесно да управлява автоматик, а 4Х4 никога не пречи.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              Zmiori,къде ги намери тези амортисьори по 60лв бройката-дай линк,че и аз ще сменям,ама не съм намирал на тази цена

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X