Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Santa Fe на Hyundai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Новото Santa Fe на Hyundai

    Ми градското е в Пловдив. Бабешката не знам,но на светофарите всички са след мен,а не съм някакъв рейсър. 9.3 При последното ми ходене в София(март месец) занулих компа и напълних догоре. Постянна скорост от 130км/ч и разхода беше 7.5л. По сметки после излезе около 8.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #47
      До: Новото Santa Fe на Hyundai

      2,2 дизел ръчни с чип но така го взех, след като минах 30 000 км и се разработи хубаво ми харчи 5,5 с 90-100 извънградско. Максимално съм вдигал 210 но е голяма мъка над 190, иначе при 160 като настъпя и дърпа яко до 190 . Градско 11-12/второто зимата/, а на други скорости не съм го гледал много но средно ако редуваш повече ръчка с бавно каране 7-8

      Коментар


      • #48
        До: Новото Santa Fe на Hyundai

        А, трябва да се разпием на някоя хижа.
        А съм напъвал - повече от 185 не става. Да не би да има ограничение?
        След 160 да ускорява?
        Иначе до 100 -110 е супер икономично - до 6 л. После вдига на 8 л. и над 125 - 130 км си почва да лапа. Е, не е като Х5 или МЛ и Ауди - те смучат много повече!
        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

        Коментар


        • #49
          До: Новото Santa Fe на Hyundai

          И в Ауто Билд (ДОРИ,ахахах немци да хвалят корейско) имаше суперлативи за двигателя как дори и след 160 при натискане на педала(на газта ) дърпа яко.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #50
            До: Новото Santa Fe на Hyundai

            Да вмъкна нещо за 4х4 системата. Току-що получих това от Borg-Warner и ето какво се казва за системата на СФ:
            The system in your Santa Fe is an active on-demand AWD. What this means is; the Driveline is actively managed by an on board computer that monitors and adjusts the Driveline torque distribution to the front and rear wheels every 5 milliseconds. The on board computer has been programmed and calibrated to work with your vehicles motor, transmission and axles to insure traction when needed. When you are turning your vehicle the on board computer allows slip in the coupling which stops Driveline binding from occurring. When you are in need of additional traction the system senses un-wanted slip and activates the Driveline coupling to transfer torque to the rear wheels for AWD capability.

            This is accomplished by a TTD (Torque Transfer Device) mounted to the rear axle. When un-wanted front to rear axle slip occurs the on board computer sends electrical energy to the coupling. This electrical energy is applied to a coil which applies a force to a clutch pack. Because of the relative motion between the front and rear wheels there is slip across the clutch system. The force from the coil, clutches in the system and a ball cam amplifier all work together to provide a smooth locking effect thru the Driveline. All these items working together give the Santa Fe its AWD capability.


            „Куплунга“ е всъщност някакъв ел. съединител със притискателни пакети. Когато се появи различие м/у скоростта на кардана и задния мост,ел. напрежението се качва и се активира блокажът. Той е правопропорционален на приплъзването.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #51
              До: Новото Santa Fe на Hyundai

              200 си ги вдига, но за 210 те бях на лек наклон на връщане от морето, интересното тогава беше че бях с 6 човека и багаж. А вие усещате ли разлик в горивата. аз усещам само с премиум дизела на омв, при шел никаква. Лукойл е най зле. Еко е добър и евтин.

              Коментар


              • #52
                До: Новото Santa Fe на Hyundai

                Зареждам на OMW.
                Бензин от Лукойл съм бил доволен. Давало ми е страхотна разлика в пъргавината с лек автомобил.
                Къде ги правите тез 200 бе хора.
                Ще счупите пода!
                Пътниците изпаднаха ли в безтегловност?
                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                Коментар


                • #53
                  До: Новото Santa Fe на Hyundai

                  Аз от много време зареждам само на Лукоил и съм доволен,но не съм пробвал другите бензиностанции от много време. Ще зареждам от различни следващите пъти да видя има ли разлика.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #54
                    До: Новото Santa Fe на Hyundai

                    Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                    Пътниците изпаднаха ли в безтегловност?
                    според мен допринесоха с масата си за засилката и по малкото влияние на въздушното съпротивление, отдавна си мечтая за фланци за да подобря стабилността но отпада гаранцията. След 3 години почвам с тунинга Натиснете снимката за да я уголемите

Име:medium_DSC04056.jpg
Прегледи:1
Размер:30.6 КБ
ID:5102723

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_HYUNDAI%20SANTA%20FE%20ALPINE%20%284%29.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5102724

                    Коментар


                    • #55
                      До: Новото Santa Fe на Hyundai

                      Tва с фланците е глупаво да пада гаранцията. Както и да се сложат нарязани спирачни дискове. Аз ще ги купя,а при смяната те ще ги сложат. Не можело,не били по спецификациите на Хюндай. Всички размери са същите. М/уболтова разстояние,дебелина,диаметър,абе всичко,ама не може...
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #56
                        До: Новото Santa Fe на Hyundai

                        Ако говориш с дилъра и сервиза, може да се разбереш за фланците!
                        Не знам, обаче 20мм или 30 мм. Да не изскочи гумата много отстрани, че колата ще стане като кочина.
                        Аз ти казвам, че като сложих фланците и смених пружините на Нисана, който се повдигна доста, колата сега е уникално по-стабилна в завои дори повече от Санта Фе-то. Преди се литках до вратата - беше ужасно.
                        Пътувах в Италия по магистралата Рим - Флоренция. Дясна лента пълна с камиони. Магистралата е планинска. Честно казано ми бе трудно да поддържам 130-140 скорост и да вземам завоите. Чувството бе доста неприятно, но аз и не бях карал Хюндай.
                        Така, че не знам дали само фланци, но и пружини и леко по-ниски и малко по-широки гуми.
                        А, спирачките? Обичам колата да набира бързо /изпреварване/ и да спира супер добре. Мисля, че може да се желае малко повече, въпреки че не ми се е налагало да пробвам. Но имам усещането, че трябат по-стабилни предни спирачки за такива като мен.
                        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Новото Santa Fe на Hyundai

                          Пак ще намеся Ауто Билд,защото по принцип немците хвалят само своето,та те казват следното: НАТОВАРЕНО САНТА ФЕ СЪС ГОРЕЩИ СПИРАЧКИ СПИРА ОТ 100КМ ЗА 38М,А ОТ 130 ЗА 65М. Все в нормите. Твоят вариант е добър,ама аз искам извън пътя да не си събирам частите,а да мога да стигна от т.А до т.Б и по черен път. С 20мм фланци няма да е грозно. А тези австралийските спирачни дискове със сигурност ще кове. Какво съм обмисли да направя когато изтече гаранцията: ЧИП,ФЛАНЦИ,СПИРАЧНИ ДИСКОВЕ,МЕТАЛНИ СПИРАЧНИ МАРКУЧЕТА(това е особено полезно) и още няколко неща. Общо взето е това. Айде лека нощ.
                          Последно редактирано от Dino; 21-04-09, 23:13.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #58
                            До: Новото Santa Fe на Hyundai

                            Аз говоря за нещо по-добро от "нормите".
                            За мен е важно да кове.
                            Колата си спира супер. Идеята ми е да спира уникално бързо. Просто приумица свързана с моята представа за автомобил. Нещо уникално, като спиране, гъделичкащо /там долу/ ускоряване, стабилност и комфорт.
                            Това ESP според вас играе е ли някаква роля, ако влезнеш с голяма скорост в завой или се обръщаш отма? Аз знам, че се касае само за приплъзване и не се регулира скороста, както при други системи за контрол в завои. Или?
                            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Новото Santa Fe на Hyundai

                              Във всички книжки (на колата) пише,че ЕСП не може да се противопостави на физиката. Оставаше и да може. ОБАЧЕ, шанса да се преобърнеш ако влезнеш да кажем със 130 в един и същ завой с/без ЕСП е много по-малък. Според АDAC около 35-60% (в зависимост от типа автомобил) по-малък. Иначе то се вижда по лосовите тестове. Една кола с ЕСП минава без проблем,а същата без се качва на две гуми. Визирам Пежо Партнер и Рено Канго. А и Каптивата вдига колелцата.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • #60
                                До: Новото Santa Fe на Hyundai

                                моето го взех без ЕСП /такава ми беше версията/ и нямам наблюдение , но на тези системи им нямам много доверие. Когато го взимах един високопоставем служител на хюндай ми каза че е катастрофирал заради ЕСП то , след изпреварване на хлъзгав път излезла кола насреща му, опитал да се прибере но колата запазила права линия заради включване на системата. Не знам до каква степен тя е виновна, това ми казаха. Аз предпочитам сам да си контролирам колата и се кефя да си дрифтя зимата А есп то е система за шофьорки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X