Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със задното окачване IX35

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със задното окачване IX35

    Здравейте колеги!

    Не успях да намеря такава тема така че се извинявам ако вече е разисквана. Става въпрос за IX35 2.0 бензин 2012г. 4х4 .Смениха ми ексцентричните болтове защото не се движеха но не успяват да оправят геометрията. За около 6-7000км ми изяде вътрешния ръб на здните гуми до тел. Казаха ми че това било често срещано при този модел и варианта бил да се побългари с престъргване на някои части. Благодаря предварително на онези които ще отговорят!

  • #2
    Първо трябва да се отремонтира задния мост според мен. Ако няма удар, то за да избяга така геометрията значи тампони, втулки, щанги и всичко по задния мост трябва да се смени и да се докарат размерите.
    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

    Коментар


    • #3
      Не зная дали е имало удар , имам я от около година

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от stanik Преглед на мнение
        Не зная дали е имало удар , имам я от около година
        Кадърен 3Д стенд, ще ти каже какъв е проблема.
        КАДЪРЕН. В Пд мога да кажа къде има един...

        Коментар


        • stanik
          stanik коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря , ще потърся тук в СЗ ако не ще пиша

        • u_bo
          u_bo коментира
          Редактиране на коментар
          На ежедневката ми веднъж се наложи стенд в Петък следобед. Е разбира се кадърния стендаджия нямаше часове , а трябваше да пътувам около 1500 км за почивка. Отидох на скъп, хубав стенд - резултата беше, че след 10 дни двете нови предни гуми бяха за коша.
          Разпитай за човек, не за сервиз и човека да го знаят от години, че е е читав.
          Последно редактирано от u_bo; 27-02-24, 12:04.

      • #5
        Ами щом не могат да оправят геометрията значи има износени тампони (смачкани)... Би трябвало задницата да е затворена малко като сходимост + гумите да са леко наклонени навътре по вертикала. На почти всеки един стенд би трябвало да кажат кое е проблема, сходимост или страничните наклони и да те насочат кое да се гледа (натисне със щанга), да се поръчат съответно части и да се сменя. Иначе предницата би трябвало да я дават по спецификация или 0 на 0 или леко отворена а странични наклони да не могат да се регулират.

        PS. Смени стенда... има си бази данни с допуските за всеки автомобил, кое колко. По принцип се дава в градуси, ама може и в милиметри, като може двете да се обръщат едно в друго, кой както предпочита. Аз лично геометрия съм си правил като съм опъвал рибарска жилка и с шублера съм мерил, а страничните наклони ги смятах с един метален профил дето ляга на джантата и съм мерил с телефона с приложение нивелир. Колата върви направо и гуми не яде. Та не е ядрена физика. При читава апаратура и човек със познания нещата се случват за около 30 - 35 мин.
        Последно редактирано от tabu_bg; 26-02-24, 09:44.

        Коментар


        • #6
          Благодаря на всички които отговориха! Оставих колата в сервиз и поръчах да проверят тампоните очаквам резултата.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от stanik Преглед на мнение
            Благодаря на всички които отговориха! Оставих колата в сервиз и поръчах да проверят тампоните очаквам резултата.
            Надявам се, че няма да те послушат и ще проверят окачването, а не САМО тампоните.
            поне добър сервиз така би направил.
            Например на мен при първото ходене на истински , компетентен стендаджия ми каза, че тогавашната ми кола има 8 мм по-назад предна дясна гума.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X