Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за ремонт на скоростна кутия Туксон,4x4,бензин,ръчна,141 к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за ремонт на скоростна кутия Туксон,4x4,бензин,ръчна,141 к.с.

    Здравейте!
    Имам проблем с 5-та скорост на Туксона,2008г.
    На 5-та вдига обороти,не ускорява и стърже.
    Съмненията бяха за съединител,сменихме го - беше заминал,но проблема остана.
    Сега почна и на 1 и 2-ра да свири.
    Скоростни кутии втора употреба НЯМА.
    Гледах за Киа Спортидж - стават ли ( и такива няма)?
    Ако можете да ме насочите към морга за втора употреба.
    Какъв е варианта за ремонт - успешен,цена,препоръчайте майстор?!
    Колата е в Плевен.

  • #2
    При нас в Пловдив има сервиз за ремонт на автоматични скоростни кутии....клиенти са ми....до колкото знам са доста добри ....звънни им и питай.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Някакъв телефон?

      Коментар


      • #4
        Преди няколко години приятел прави кутия на Патрул в Плевен. Но къде не знам. Та поразтърси се.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          БЕНЗИН ТРАНСМИШЪН СЕРВИЗ
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            В Пловдив нали имаше колега от форума който прави автомати, Стоян мисля, че се казваше. Един от най-добрите от това което съм слушал, мисля, че и ръчни кутии правеше. При интерес ще изроявя телефона му.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от tikettiket Преглед на мнение
              На 5-та вдига обороти,не ускорява и стърже.

              Сега почна и на 1 и 2-ра да свири.

              Какъв е варианта за ремонт - успешен,цена,
              Много неизвестни има за да отговори някой еднозначно. Стърже ,но от какво? Изронени зъби е една възможност,замазани зъбчета на муфата друга. Свири на 1 и 2 пак така,паднала циментация или лагери?
              Докато не се отвори и дефектите не знам кой ще даде точна цена за ремонт. Иначе и аз правя скорости.

              Коментар


              • #8
                На колега Мицубишито стържеше на задна. Само вторичния вал и зъбното колело на 5 предавка -1400 лв. Сменихме и няколко лагера - още около 350 лв.
                А той си мислеше че е колелото на задна......преди да я отворим.

                Коментар


                • #9
                  Вал-1091 лв.,зъбно колело-485 лв.Оказават се,поне според руски форуми,характерен дефект за тази кутия.Иначе,именно опасността да сменим още някой лагер,синхронизатор и т.н. ме насочи към втора употреба,вчера ми я доставиха,но от Киа.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
                    На колега Мицубишито стържеше на задна. Само вторичния вал и зъбното колело на 5 предавка -1400 лв. Сменихме и няколко лагера - още около 350 лв.
                    А той си мислеше че е колелото на задна......преди да я отворим.
                    Мицубиши - то петстепенна ръчна с двигател G4GC ли е,защото двигателя на Киа/Хюндай е взаимстван от там?

                    Коментар


                    • stefsab
                      stefsab коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аутлендер -2, 2,4 л. бензин, на около 150 х. км. 5-степенна ръчна кутия. Разбити шлици на вторичния вал за 5 предавка. Не е излизал извън пътя. Февруари месец имаше само 1 една оферта за нашия тип СК, за около 3к. Затова и "запретнахме ръкави"...

                      От любопитство бих отворил старата кутия за проверка и установяване на дефекта. Съответно бих отворил и "новата" СК за проверка за подобен проблем

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X