Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Terracan

    Колеги, моето тераканче пострада много лошо. Вкара ми масло в антифриза. След надуване на главата се разбра че е пукната.
    Три от буталата са напукани а части няма никаде. По скоро има но трябва да чакаш 40дена от Корея за цени не ми се говори. Джипа е на 4год. и на 150000км.
    Сами си правете изводите за здравината на корейчето и за чипосване на мотора.

    Коментар


    • До: Terracan

      Колега, всички коли се чупят и се ...поправят. Това не значи,че не става возилото. Потърси mimo13 от форума, може да ти намери нещо. Има и други тук, които могат да ти намерят части в зависимост от дестинацията, на която се намираш. Успех с ремонта, лошите неща се забравят бързо, скоро пак ще караш
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • До: Terracan

        Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
        Колеги, моето тераканче пострада много лошо. Вкара ми масло в антифриза. След надуване на главата се разбра че е пукната.
        Три от буталата са напукани а части няма никаде. По скоро има но трябва да чакаш 40дена от Корея за цени не ми се говори. Джипа е на 4год. и на 150000км.
        Сами си правете изводите за здравината на корейчето и за чипосване на мотора.

        от колко време го имаш, колега
        GW Steed5

        Коментар


        • До: Terracan

          Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
          Колеги, моето тераканче пострада много лошо. Вкара ми масло в антифриза. След надуване на главата се разбра че е пукната.
          Три от буталата са напукани а части няма никаде. По скоро има но трябва да чакаш 40дена от Корея за цени не ми се говори. Джипа е на 4год. и на 150000км.
          Сами си правете изводите за здравината на корейчето и за чипосване на мотора.
          Привет колега , откъде си за да знаем как може да помагаме.
          Ако може и малко инфо за мотора и причините довели до състоянието или симптоми някакви, ще е от полза.

          Коментар


          • До: Terracan

            От Шумен съм, това се случи като беше -20градуса навън.
            не слагайте никакви добавки в нафтата имам съмнение че от моите експерименти с добавки които вдигат и температурата в горивната камера и студа навън помогнаха за пукването на главата и буталата.

            Коментар


            • До: Terracan

              Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
              От Шумен съм, това се случи като беше -20градуса навън.
              не слагайте никакви добавки в нафтата имам съмнение че от моите експерименти с добавки които вдигат и температурата в горивната камера и студа навън помогнаха за пукването на главата и буталата.
              Колега, защо решихте,че е от добавките. Аз лично ползвам всяка зима и съм доволен. Важното е да си оправите колата възможно най-безпроблемно.
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • До: Terracan

                Колега незнам от какво се е получило но вече съм разочарован от
                HYUNDAI I KIA въпреки че джипката много ми харесва. Мога да ти кажа и подробности.
                Главата е на Киа Карнивал 2.9 crdi, също и колянов вал лагери за колянов вал, ризи, водна помпа, маслен филтър,въздушен филтър, гарнитури, стартер,ремъци, ролки и мн.други
                Разликата в двигателя е само в буталата,биелите и сегментите, сегментите на Теракана са по дебели от на киата. За информация в мобиле.бг има към 20 кий с изтропали лагери на колянов вал на по 100-150000 км.
                Като полезна информация добита след 2-3 нощи пред компа можете да си купувате горе споменатите части и за Киа карнивал. Има ги много и в ebay-U.K. I Germany на смешни цени.

                Коментар


                • До: Terracan

                  Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                  Колега незнам от какво се е получило но вече съм разочарован от
                  HYUNDAI I KIA въпреки че джипката много ми харесва. Мога да ти кажа и подробности.
                  Главата е на Киа Карнивал 2.9 crdi, също и колянов вал лагери за колянов вал, ризи, водна помпа, маслен филтър,въздушен филтър, гарнитури, стартер,ремъци, ролки и мн.други
                  Разликата в двигателя е само в буталата,биелите и сегментите, сегментите на Теракана са по дебели от на киата. За информация в мобиле.бг има към 20 кий с изтропали лагери на колянов вал на по 100-150000 км.
                  Като полезна информация добита след 2-3 нощи пред компа можете да си купувате горе споменатите части и за Киа карнивал. Има ги много и в ebay-U.K. I Germany на смешни цени.
                  така и не отговори на въпроса, от колко време го имаш, с какъв антифриз караш, с какво масло- на колко го сменяш. Щото май си първия с такъв проблем. Пукнати бутала ! ...на воден удар ми мяза
                  GW Steed5

                  Коментар


                  • До: Terracan

                    Колега, от близо година го имам. Карам го с арал 5/40,сменям го на 8000км макар да го дават повече, антифриза ми е
                    АС delco червен и по принцип съм маниак на обслужване на автомобили.
                    Освен че са напукани буталата и по ризите има тук там тъмни петна, което разбрах че също не е добре.

                    Коментар


                    • До: Terracan

                      Сменял съм ролката/шайба/на алтернатора, съвпадаше с Кia Carnival, много от частите са съпоставими и заменяеми.Масло разход някакъв забелязал ли си ?
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • До: Terracan

                        Нямах разход на масло, може би малко колкото е влязло в охладителната
                        система. Ако може някой да ми каже как да го очистя защото е полепнало по стените във цялата система.
                        Белата стана много голяма.

                        Коментар


                        • До: Terracan

                          Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                          Колега, от близо година го имам. Карам го с арал 5/40,сменям го на 8000км макар да го дават повече, антифриза ми е
                          АС delco червен и по принцип съм маниак на обслужване на автомобили.
                          Освен че са напукани буталата и по ризите има тук там тъмни петна, което разбрах че също не е добре.
                          Рекох да не са те наредили с някой закърпен. А маслото се сменя на 7500 съгласно книжката на колата.
                          Относно антифриза, оригиналния не е ли зелен. Поне моя е такъв.
                          И това стана от веднъж казваш, много странно. 3 спукани бутала от веднъж освен воден удар, друго не ми идва на акъл.
                          GW Steed5

                          Коментар


                          • До: Terracan

                            Не знам воден ли е бил удара или някакъв друг ама не си мислете че карате Mitsubishi Padjero 3,2DID, аз от японско се качих на корейско и вече ми побеля главата. маслото защо трябва да се сменя на 7500км
                            това да не е Ferrari, вече има и масла които се сменят на 30000км.
                            Да...ба и китайските кошници. Ако чукнете в гугъла номер на бутала и сегменти ще ви излязат поне 7-8 китайски сайта производители на части за Hyundai i Kia.

                            Коментар


                            • До: Terracan

                              Това което ти се е случило е много лошо. Аз съм също от Шумен, ако мога да помогна с нещо звънкай тел.0889612547. И друго искам да те попитам на каква цена го взе тераканчето , ако не е тайна.
                              Има еди от форума Teraccan който ема магазин за корейски авто части и може да ти бъде от полза. Друг съвет от мен да провериш в сервиза на Хюндай колко ще ти струва ремонта ,защото аз като сменях гарнитурата на главата ми излезе с 500лв. по - евтино отколкото всички майстори в Шумен ми искаха, а ще си сигуре , че няма ментета.

                              P.P.Има ли останал антифриз измери го на колко градуса замръзва да не си попаднал на някое менте. Защото от добавките много се съмнявам да са виновни , те може би помагат , но 100% не могат да пречат . От 4г. карам дизел и постояно съм с добавка и не съм имал проблеми.
                              Последно редактирано от baza2005; 12-03-10, 13:58. Причина: допълнение
                              "Никога не е късно да постъпиш правилно."

                              Коментар


                              • До: Terracan

                                Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                                Не знам воден ли е бил удара или някакъв друг ама не си мислете че карате Mitsubishi Padjero 3,2DID, аз от японско се качих на корейско и вече ми побеля главата. маслото защо трябва да се сменя на 7500км
                                това да не е Ferrari, вече има и масла които се сменят на 30000км.
                                Да...ба и китайските кошници. Ако чукнете в гугъла номер на бутала и сегменти ще ви излязат поне 7-8 китайски сайта производители на части за Hyundai i Kia.
                                ХаХА, ела да те пратя при мой приятел дето с такова Паджеро скъса верига на 120 000
                                GW Steed5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X