Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Terracan

    Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
    ако го имаш, то си работи. Въртят и двете задни колела
    Имам предвид как да се възползваме от особеностите на LSD-то,а не дали го имам или не
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

    Коментар


    • До: Terracan

      От това което на мен ми се е случвало мога да кажа следното

      - ако го имаш и работи, при нормално натоварване на задния мост въртят и двете колела и определено е много по добре. Проблем е тогава когато наклона е и страничен. Тогава понеже както казах по горе сработват и двете колела на задния мост и едно на предния при включено 4х4, се проявява тенденция към по лесно хлъзгане на задницата към склона (понеже пробуксуват и двете). Ето защо аз винаги съм с едно наум при такъв случай.
      -от друга страна доколкото знам ЛСД е проектирано да сработва до около 40 нм. или някаква друга единица беше(не съм сигурен), след което изпуска, т.е. не е може да се разчита на него като на твърд блокаж.
      GW Steed5

      Коментар


      • До: Terracan

        Благодаря Lusan, но това не отговаря на въпроса ми как да се възползваме от LSD Това,как действа, какво се случва, кога се усеща - ясно, но....
        П.П. На окантарване е най-безпомощно.
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • До: Terracan

          Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
          Благодаря Lusan, но това не отговаря на въпроса ми как да се възползваме от LSD Това,как действа, какво се случва, кога се усеща - ясно, но....
          П.П. На окантарване е най-безпомощно.

          емиии, това е моят опит. Ако някой колега има друг- нека сподели!
          GW Steed5

          Коментар


          • До: Terracan

            Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
            Моля, обяснете как да се възползваме от LSD-то. Благодаря предварително
            Е, тук ме хвана! Със същия успех можеше да попиташ как се преценява дали колата ще мине през някакво тясно място. Ами караш, караш, пак караш и в един момент вече знаеш, че няма нужда да връщаш газта, защото ще минеш между онези 2 дървета (коли).

            Не ставам за даскал на тема използване на LSD в гората. Много бързо минах от джип с LSD на твърд блокаж.

            П.П. При окантарване можеш да пробваш да излъжеш LSD-то с леко натягане на ръчната спирачка. Понякога помага ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: Terracan

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Е, тук ме хвана! Със същия успех можеше да попиташ как се преценява дали колата ще мине през някакво тясно място. Ами караш, караш, пак караш и в един момент вече знаеш, че няма нужда да връщаш газта, защото ще минеш между онези 2 дървета (коли).

              Не ставам за даскал на тема използване на LSD в гората. Много бързо минах от джип с LSD на твърд блокаж.

              П.П. При окантарване можеш да пробваш да излъжеш LSD-то с леко натягане на ръчната спирачка. Понякога помага ...
              Благодаря за отговора. Мисълта ми е, че не мога да му усетя плюсовете Май повече пречи, на леко разкаляно е като тежък гъсок, който се клати .....и се получава с повече засилка,а за неподготвена кола отдолу не е на добре
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • До: Terracan

                Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                Благодаря за отговора. Мисълта ми е, че не мога да му усетя плюсовете Май повече пречи, на леко разкаляно е като тежък гъсок, който се клати .....и се получава с повече засилка,а за неподготвена кола отдолу не е на добре
                Е, ти сега зимата, ако не си усетил плюсовете на LSD-то.... Ако караш само на заден мост и речеш да се качиш на тротоар с по-висок бордюр, ще му усетиш предимството
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • До: Terracan

                  Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                  Е, ти сега зимата, ако не си усетил плюсовете на LSD-то.... Ако караш само на заден мост и речеш да се качиш на тротоар с по-висок бордюр, ще му усетиш предимството
                  На сняг само на задно и да се качвам на бордюр, интересно ще е и малко смешно за останалите участници в движението
                  Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                  Коментар


                  • До: Terracan

                    Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                    На сняг само на задно и да се качвам на бордюр, интересно ще е и малко смешно за останалите участници в движението
                    тоест .....
                    GW Steed5

                    Коментар


                    • До: Terracan

                      Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                      тоест .....
                      С това голямо комби ще се смеят и с леките коли когато задницата ти почне да танцува... или не си го усетил неприятния момент никога
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • До: Terracan

                        Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                        С това голямо комби ще се смеят и с леките коли когато задницата ти почне да танцува... или не си го усетил неприятния момент никога
                        що бе, голям кеф е – представи си как ни завиждат колегите с тойотите.
                        GW Steed5

                        Коментар


                        • До: Terracan

                          Майтапа настрана, но за ежедневните цели си ми харесва. А най ми допада това,че като му знаеш способностите имаш преценка докъде можеш да стигнеш
                          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                          Коментар


                          • До: Terracan

                            Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                            Майтапа настрана, но за ежедневните цели си ми харесва. А най ми допада това,че като му знаеш способностите имаш преценка докъде можеш да стигнеш
                            В интерес на истината имал съм и Ланд Крузер Прадо 98, късата база 3,6 бензин. Е и с нея съм закъсвал, то като легнеш на корем..............
                            Та май най- важното е да не си сам в гората !!!!!!!!!



                            То аз затуй все взимам колежката
                            GW Steed5

                            Коментар


                            • До: Terracan

                              нищо лошо няма да ти се завърти малко задницата! На сняг е много приятно завиването на малките улички - почти не се налага да въртиш волана - леко завъртане кратко "чукване" на газта и завоят е взет... Може би единственият случай когато пречи ЛСД-то /блокажа още повече/ е при маневриране в хлъзгав участък със страничен наклон... Задницата слиза надолу в момента в който и двете колела превъртят...

                              При окантарване и много голяма разлика в сцеплението, ЛСД-то не помага... Но при лед, сняг, кал, мокра трева помага доста... Без него е много вероятно да буксува само едната задна гума...Случвало ми се е на умерен баир, заледен път уаз да буксува безпомощно с по една гума отпред и отзад и да се налага да се връща на равното за засилка, а галоперчето да тръгва от раз...

                              Най-често джипът засяда от прекалено пазене /много бавно преминаване/ в труден участък! Ако не сте сигурни дали ще минете през дадено място, слезте огледайте за големи камъни, дълбока мека кал, големи коловози и т.н. и след това или преминете с умерена газ или се върнете... "Пълзенето" и спирането в кален участък или при страничен наклон не е препоръчително.
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • До: Terracan

                                Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                                В интерес на истината имал съм и Ланд Крузер Прадо 98, късата база 3,6 бензин. Е и с нея съм закъсвал, то като легнеш на корем..............
                                Та май най- важното е да не си сам в гората !!!!!!!!!



                                То аз затуй все взимам колежката
                                Мм-да, тя може да те стимулира за "геройства"
                                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X