Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Здравейте, оглеждам се за паркетна джипка която става за пикници но е комфортна и за дълъг шосеен път. Съвсем бегло се споменава в темата комфорта но можете ли да кажете как е от към шумове(вятър, гуми..), сега съм с Аутбек 2002 и определено ми е шумен. Другото което ме интересува е че държа да е със 7 места, Теракана гледам някой имат 7 места и 3-тя ред седалки е от тия дето се прибират към прозорците настрани, та въпроса ми е понеже няма почти никакви обяви за 7 места, дали се намират лесно такива и могат ли да се монтират? И последно, има ли съществена разлика в надеждността и поведението на двата дизелови мотора преди и след лифта 150 и 163 коня?

    Коментар


    • От: Terracan

      Колеги, когато купих джипката преди 3-4 месеца имаше избила малко ръжда около уплътнението на задния прозорец. За съжаление след обилното замръзване, размръзване и пак замръзване през зимата ивицата ръжда се увеличи и искам да ви запитам според вас кой вариант е по-удачен - изкърпване на тази ръжда или да търся нов капак. А колко би ми струвало изкърпването? От сравнително скоро съм шофьор и с ръжда не съм се сблъсквал. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3307.jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5742364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3309.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5742365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3310.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5742366

      Коментар


      • От: Terracan

        (дублиране)
        Последно редактирано от zorvalth; 30-01-17, 09:07.

        Коментар


        • От: Terracan

          Колега Зорвалт , ако търсиш паркетник Теракана определено не е такъв -объркал си раздела. Поне да си беше направил труд да прочетеш какво е написано и после с въпросите.

          Коментар


          • От: Terracan

            Колега Григоров 90 - това не е чак толкова страшно - аз бих го почистил с шкурка , за да се види състоянието на метала , и ако няма някакви дупки -ръждо преобразовател и боя.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от zorvalth Преглед на мнение
              Здравейте, оглеждам се за паркетна джипка която става за пикници но е комфортна и за дълъг шосеен път. Съвсем бегло се споменава в темата комфорта но можете ли да кажете как е от към шумове(вятър, гуми..), сега съм с Аутбек 2002 и определено ми е шумен. Другото което ме интересува е че държа да е със 7 места, Теракана гледам някой имат 7 места и 3-тя ред седалки е от тия дето се прибират към прозорците настрани, та въпроса ми е понеже няма почти никакви обяви за 7 места, дали се намират лесно такива и могат ли да се монтират? И последно, има ли съществена разлика в надеждността и поведението на двата дизелови мотора преди и след лифта 150 и 163 коня?
              Както каза Дарт - Теракана изобщо не се вписва в критериите ти и не ти трябва Ако държиш да е Хюндай, насочи се към Санта Фе 2, но не знам има ли 7 местно от него. Иначе виж Додж Джърни или Шевролет Каптива, макар че вторият е голям трошляк често, все пак е руски.
              ....!

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                Колега Зорвалт , ако търсиш паркетник Теракана определено не е такъв -объркал си раздела. Поне да си беше направил труд да прочетеш какво е написано и после с въпросите.
                Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                Както каза Дарт - Теракана изобщо не се вписва в критериите ти и не ти трябва Ако държиш да е Хюндай, насочи се към Санта Фе 2, но не знам има ли 7 местно от него. Иначе виж Додж Джърни или Шевролет Каптива, макар че вторият е голям трошляк често, все пак е руски.
                Точно тази тема започва как Теракана е паркетник и съм останал с впечатление че във форума щом не е с рама начи е паркетник. Та да оставим "паркетник" на страна двата въпроса за двигатела и седалките остава. Комфорта ще го преценя като седна в него но от разни ревюта и едно мнение от тази тема оставам с впечатление че е прилично обезшумен. Дължината му е като на бека та не вярвам да имам ядове с габаритите. Колкото до санта фе 2, също ги гледам но там цените са 14-15к и почти няма да имам ъзможност да я стегна като хората и трябва да разчитам да не става що годе по сериозни ремонти. Та от тая гледна точка предпочитам кола за 10к и да имам 5 в джоба за сериозни неща.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Теракана е рамов джип Като проходимост, возия, взприятие, комфорт и изобщо като тип МПС можеш да го сравниш с Ленд Крузър и Нисан Патрол. Габаритите му за градски условия са си големички, особено след фейслифт е и широчък за завиране по улички (макар да пишат, че няма разлика - след фейса е по-широк с 5см заради различните раздувки...мерил съм го.

                  Помисли много за какви цели ти трябва, защото далеч не е паркетник.

                  Иначе на въпросите ти:
                  - обезшумен е дибре, но винаги може и още
                  - 163 коня е по-добър и след фейса са излекувани доста от детските болести на преди фейс
                  - има с трети ред, два вида - странични и централни. Редки са и са предимно купувани от БГ.
                  - за парите, преди фейс под 8000лв нормален няма да намериш, след фейс под 10000лв, но от вторите е почти невъзмижно да намериш нещо различно от Нов внос (които силно не ти препоръчвам), защото никой не си ги продава. Но ако чакаш, рядко изпада някой.
                  ....!

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Здравей колега Зорвалт !
                    Доста зор ще видя да го обясня на кратко , но ще пробвам. Не четеш внимателно - това първо. Второ- най съществената разлика между стария и фейс лифта е в помпа,дюзи и демпферния съединител.И двата могат да ти дадат проблем с горивната система -дюзи за ремонт или стружки от помпата.Не се лъжи да купиш такъв с 5 места , за който ти казват , че лесно ще стане и за 7 - става но е свързано с преработки и допълнителни средства. По отношение на шума - за мен е добре , но всеки има свой критерии за обезшуменост. Като комфорт , широчина и пътуване на дълги разстояния за мен е идеален/пак да не забравяме различните критерии/ , относително евтина поддръжка и не страда от проблеми с ходовата част по нашите пътища.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Здравейте,аз съм нов във форума,напоследък взех и аз да ги заглеждам Тераканите,изчетох тук цялата тема и още доста други,интересува ме какви лампи светват на таблото като подадеш контакт,кои загасват и кои загасват чак след като запалиш? Чек енджина е тази във формата на двигател предполагам,тя ли примигва при проблем с дюзите?
                      Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                      Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Да тя примигва или изобщо не гасне с проблемни дюзи или помпа.
                        А на другият колега питащ за шумовете ще кажа, абе шумен си е, като го нагърчиш над 130 км и си бучи!
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Здравей колега Стоянчев !
                          Мързи ме да пиша много , та ето нагледно :https://www.youtube.com/watch?v=YWrF6kEiMMY

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Ха...тва с терометъра от видеото за първи път разбирам, че го имаме?? С кое копче се активира?
                            ....!

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Е как бре Викторе? Хората колко гоУем бутон са сложили. "АМВ" е бутона. Натискаш и за няколко секунди ти се появява външната температура

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                вЕрваш ли ми, че втори Теракан карам...иии все съм ги псувал корейците, че не са ми сложили термометър Оказва се, че е било напразно Нооо по-добре късно да го науча, отколкото никога
                                ....!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X