Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    "...задните въртят предните ни вопъл ни стон а онази джаклама си оказва че уж е вкл."

    Здравейте!
    Не разбирам много, но при мен се оказа вакуумния включвател (превключвател?) на предния диференциал. Но моята кутия е ръчна, ако е от значение.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • От: Terracan

      Също мисля, че може да има проблем във вакуумния превключвател.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте, имам намерение да се включа в клуба ... Дайте съвет за Теракана- кой от моделите е най-надежден (напр. от коя година).. автоматик или ръчка..ще ви бъда благодарен за всеки съвет...изчел съм форума, но все пак...

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
          Честито и от мен, а аз ще се похваля с изцяло подменени с нови помпа и инжектори, сега трябва само да си свиркам. Поздрави и на всички.

          Може ли да попитам защо се наложи тази смяна?
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • От: Terracan

            Проблем : Дзверо влиза в авариен режим и на компа пише: Късо съединение в линията на стоп машинката и Отворена верига в 4 /3/ дюза.
            Това се появява без значение от обоpоти и натоваpване. Майстора първоначално откри проблем в генератора - гръмнал диоден блок и си помислихме, че проблема е там,последва смяна но.... днес отново нямам турбина. Преди 3 месеца провериха дюзите и казаха, че всичко е Ок. Тогава откриха и протрити кабели на дюзите - последва изолация.
            Дали няма проблем в инсталацията?
            Възможно ли е, да има нарушена изолация в кабелите на стоп машинката и от там да подава напрежение към някои други?!?!

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
              Може ли да попитам защо се наложи тази смяна?
              Ами причината не е защото колата е спряла, а за да не спре в неподходящия момент. Искам да кажа, че чек-а присветкаше при високи обороти при стръмно изкачвоне (130 км при 3500 оборота) което е предвестник на проблеми по горивната система. Най-често колегите рециклират една или две дюзи, при изключителни случай и четирите дюзи и карат 20-30 000 км.до следващото рециклиране. Аз обаче имам различен поглед на нещата, ако четете и другите постове ще видите, че колите след 200 000 км почват да дават проблени и с помпите, не само с дюзите. Ако човек си купи нови дюзи при стара помпа - помпата не след дълго ще започне да отделя стружки и новите дюзи ще бъдат съсипани. Затова се сменя всички накуп! Не си мислете, че "ново закупеният" ви Теракан 2003/4/5 и тн.години е на 100-150 000 км., това го има само в мечтите ни, най-често са на по 300 000 и нагоре км., твърдя го - понеже голям брой колеги се обаждат да гледаме заедно коли и имам опит. Мога да твърдя, че половината Теракани - или поне тези в София са със гореописаните проблеми, прикрити или решени временно.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                Ами причината не е защото колата е спряла, а за да не спре в неподходящия момент. Искам да кажа, че чек-а присветкаше при високи обороти при стръмно изкачвоне (130 км при 3500 оборота) което е предвестник на проблеми по горивната система. Най-често колегите рециклират една или две дюзи, при изключителни случай и четирите дюзи и карат 20-30 000 км.до следващото рециклиране. Аз обаче имам различен поглед на нещата, ако четете и другите постове ще видите, че колите след 200 000 км почват да дават проблени и с помпите, не само с дюзите. Ако човек си купи нови дюзи при стара помпа - помпата не след дълго ще започне да отделя стружки и новите дюзи ще бъдат съсипани. Затова се сменя всички накуп! Не си мислете, че "ново закупеният" ви Теракан 2003/4/5 и тн.години е на 100-150 000 км., това го има само в мечтите ни, най-често са на по 300 000 и нагоре км., твърдя го - понеже голям брой колеги се обаждат да гледаме заедно коли и имам опит. Мога да твърдя, че половината Теракани - или поне тези в София са със гореописаните проблеми, прикрити или решени временно.
                Много благодаря за отговора! И аз така предположих, но реших да попитам. Същите симптоми се появяват вече и при мен. Джипката е 2004 год, на 220 000 по километраж, система Делфи. На четвърта или пета скорост, при по сериозно натискане на педала ми светва чека. При плавно набиране няма проблем. Предлагат ми от Англия заводски рециклирана помпа за около 300 паунда, но нямам никаква идея дали да си правя този експеримент. Ще съм благодарен за някакво мнение по този въпрос.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • От: Terracan

                  Колега , провери дали имаш стружки /източи от филтъра нафтата и провери с магнит/ , ако нямаш , просто рециклирай и 4те дюзи и ще си щастлив. Имай предвид , че ако има стружки , трябва цялостно почистване на системата - резервоар, горивопроводи и чак тогава смяна на помпата и рециклиране на дюзите.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                    Колега , провери дали имаш стружки /източи от филтъра нафтата и провери с магнит/ , ако нямаш , просто рециклирай и 4те дюзи и ще си щастлив. Имай предвид , че ако има стружки , трябва цялостно почистване на системата - резервоар, горивопроводи и чак тогава смяна на помпата и рециклиране на дюзите.
                    Благодаря за съвета! С това ще започна, но евентуално чак в понеделник. Ще си приготвя и по-сериозна лупа....
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Лупа едва ли ще ти трябва , на магнита всичко ще си покаже. Надявам се обаче да не стигаш до ремонт на помпата.Чел съм , че са доста здрави .

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Всеки сам решава!
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Не знам каква е ,но на канала като се вклю4 по 4 това което предава движението на предните колела се блокира и би трябвало да предаде на предните колела да се движат.Но не предава казаха ми че е възможно хъбовете да са прецакани някой знае ли какви цени може да са ?
                          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                          Колега , бих те насочил към някои неща , но поне да беше казал с каква раздатка си EST или TOD.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колега , копчето за превключване с колко положения е - 2 AUTO и LOCK , или с 3 - 2H , 4H и 4 LOW. Ако си с първото , си с раздатка TOD , ако е второто си с EST. Не знам за какви хъбове са ти говорили - при Теракана няма такива.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Тераканът няма хъбове в тривиалния смисъл на думата. Има "Free running differential" (преден), който играе тази роля. Ето за самия вид диференциал: http://en.wikipedia.org/wiki/Center_axle_disconnect

                              Ето и за 4WD системите при Теракан и Соренто: http://up.picr.de/17261815gf.pdf

                              Колегата kastro беше споменал, че ако не се включва предният мост най-вероятно има проблем по вакуум пътищата.
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от mataniateo Преглед на мнение
                                Не знам каква е ,но на канала като се вклю4 по 4 това което предава движението на предните колела се блокира и би трябвало да предаде на предните колела да се движат.Но не предава казаха ми че е възможно хъбовете да са прецакани някой знае ли какви цени може да са ?
                                При мен също блокираше и не можеше да се мръдне .... 250лв ... Работииии... Стария превключвател е в гаража, но не ми е останало време да го отворя и да видя какво има вътре...
                                Последно редактирано от Emilppp; 29-10-14, 15:14. Причина: Допълнение
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X