Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Vincentsk , както казва Кастро виж си вакумите отдоло, преди време при смяна на масла ми ги бяха омишали и не работеха ( лампата се светва чинно че системата работи но грешно поставените маркучи не сработваха правилно), ходих в ИНД видяха проблема сложиха ги по местата им и всичко се оправи. Стискам палци и при теб да е така, пиши като разбереш.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Terracan

      Какво по точно да се разшифрова.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: Terracan

        Така. Руските форуми са много полезни. Оказа се, че често срещан проблем за Теракан-ите е повреда при вакуума за хъбовете (както споменахте) и по-конкретно един цилиндър или изпускане по самата система. Симптомите съвпадат - случва се при минусови температури. Остава само да прочета къде точно се намира въпросното цилиндърче (там е описано). А относно схемата, какво според вас представлява механизма, ограден в кръг?
        Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

        Коментар


        • От: Terracan

          Точно заради това пуснах тази снимка. И исках мнение мнение от човек който разбира ! А не отговор с въпрос ! Защото ако на този включвател който е на кръгчето му казват хъб- как се казва тая джаджа дето е на края на колелото и дето има модели автоматични и ръчни. И дето на теракана ги нЕма.
          Ето това искам да разбера , ако някой знае............))))))))))))))))
          GW Steed5

          Коментар


          • От: Terracan

            Намерих една много добра схема, ама е в пдф и не ми дава да я кача. Или аз съм забравил как !?
            GW Steed5

            Коментар


            • От: Terracan

              http://sorento.kia-club.ru/Repair_ma...OWN/BL 4WD.pdf

              Eто ! От това което виждам на Теракана е CADS center axle disconnect system. стр. 11,12
              Последно редактирано от lusan; 10-03-12, 16:19.
              GW Steed5

              Коментар


              • От: Terracan

                Това на аватара ти твоето ли е Много хубаво ми изглежда. А за хъбовете - аз хъбове нямам, имам нещо друго, възможно постоянно зацепено, а може и да не е. Засега работи и не съм се питал какво е. Но на аватара хубаво ми изглежда, да.
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Е, не за съжаление !
                  GW Steed5

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    до "Kastro"- адаш, според мен Теракана няма хъбове. Днес гледах колелото и няма никакви вакуми дето да влизат в него. А и от това пдф-че дето го постнах се вижда че няма. Според мен и по добре !
                    Друга идея ми се върти в главата. Нещо напоследък много ми харесва Torsen lsd, проблема е, че не виждам да правят касети като за нашите джипки. Варианта с прехвърляне на въртящия момент на натовареното колело без възможността на твърдия блокаж да счупи нещо е вдъхновяваща !!! Ето затова се бях замислил за китаеца !
                    GW Steed5

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Колеги,какви са интервалите за смяна на маслото в диференциалите и раздатката(не знам дали е правилно наименованието,ама според руския превод-"раздаточная коробка")? Кой е по-важния критерий-изминатия пробег или времето от последната смяна? Сервизната книжка е на френски език и малко трудно се справям с превода,но според това ,което си мисля,че съм разбрал-смяната е на 45 000км или през 36 месеца(такива са интервалите за маслото в диференциалите и автоматичната ск. кутия)?Автомобила е купуван във Франция,но е каран и обслужван в Германия.От последното сервизно обслужване са изминати 12 000км ,но почти 4 години и се чудя,дали трябва да сменя и тези масла?

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Здравейте колеги, не знам дали тука е мястото но просто да питам. Интересува ме дали на някой случайно не му се намира СЧУПЕНА предна броня за теракана. Трябва ми да я върна на застрахователите. По възможност да е ударена от дясната страна. тел. 0899934200

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Колега hhris08 винаги съм сменял масла според пробега и никога не съм имал проблеми.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колеги, дойде време за купуване на летни гуми (моят звер го купих със зимни). По спецификация трябва да са следния размер: 255/65/R16. Аз почти не карам извън асфалт, само ако се наложи. 99% асфалтово каране. Спрял съм се на Toyo Open Country H/T (High Terrain). Обаче ги водят все-сезонни. А аз съм против все-сезонните, а и си имам зимни. Въпросът ми е - мога ли да ги карам само лятото и да разчитам на тях? Или пък да търся строго лятна гума. Тия си се водят магистрални. Четох малко ревюта от американци, много са доволни от този модел, на дъжд се държат идеално, казват.
                            Предварително благодаря за съветите!

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                              Такаа! В Сливен вече се продава един Теракан по-малко,защото купих другия. Покупката стана почти по случайност(защото изобщо нямах намерение да купувам автомобил с автоматични скорости!), но се оказа,че се познавам с продавача.След съответния тест(и оглед) се чудих,защо всъщност досега не съм искал автоматк? Теракана е на сравнително малко километри(налице са много документи за произхода и обслужването му-от закупуването му като нов през 2002г. до сега),с почти всички необходими екстри и в добро състояние. Бях много приятно изненадан от работата на автоматика-като "мекота" при преминаване от една предавка на друга,като ускорение и поведение в гадни "пътни" условия(стръмна и кална повърхност,с коловози и следи от порои).Дори намерих и сняг по баира,за да го пробвам. Кеф!
                              Пробвах го на сух,мокър,заснежен и заледен път-изненадах се приятно от пътното поведение,защото до сега карах Ауди В4-куатро и имах малко притеснения по въпроса.
                              Имам едно въпросче. На лоста за автоматика,под самата ръкохватка има малък бутон е обозначение " O/D -ON-OFF ". Какво точно е предназначението му? Все още не съм разчел книжката с опътването за експлоатация на автомобила,но от впечатления при "тест драйва" предполагам,че включва/изключва "on demand" режим за предния мост?!
                              Това е за сега.Предстои ми пътуване през следващите 2-3 дни и след това ще споделя впечатления.
                              Колега, явно когато си купувал ти, аз вече моя съм го купил (началото на януари 2012). И аз по същия начин намерих познат на продавача и стана сделката. Животното е тъмно-зелен автоматик от 2005-та година, каран в Италия, кожен салон, 2.9 CRDI, 163 коня. До момента съм супер доволен от него! Имах само два малки проблема, които оправих евтино в Инд Комерс: термостат (оригинален: 18 лв.) и модул за превключване на 4x4 (280 лв. с труда, пак оригинален). Да си призная, в началото не знаех, че модулът не работи и много зор видях в снега! Постоянно затъваше, защото бачкаше само на задни, а на таблото пише, че уж работи. Като го оправиха, разбрах какво е 4x4. Качвал съм го на хижа Гоце Делчев горе при лифтаджиите, редом до ратраците да стои Много добра машинка, вече много се обичаме с нея

                              П.С. Нямам такова копче, за което споменаваш - под ръчката за автоматика.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от localghost Преглед на мнение
                                П.С. Нямам такова копче, за което споменаваш - под ръчката за автоматика.
                                Имаш, имаш!
                                Не под лоста, а на самия лост на автоматика откъм шофьора! Това е овърдрафа - като го натиснеш не включва 4-та скорост! И ти святка едня лампичка на таблото!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 10 потребители онлайн. 0 потребители и 10 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X