Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
    Лично аз съм с модел с 5 седалки. Но ето как изглежда фабричното захващане на последния ред при 7 седалки. Има допълнително захващане при калниците и посредата на багажника.
    Като гледам, схемата е същата както на Галопер. По средата няма захващане. Механизмът, който ги фиксира в работно/прибрано положение е на пантите на калниците.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Като гледам, схемата е същата както на Галопер. По средата няма захващане. Механизмът, който ги фиксира в работно/прибрано положение е на пантите на калниците.
      Има захващане за пода със "закопчалки" на самите седалки, а в пода има насрещници... На Галопера си е 100% изкопирана от паджеро... С други думи, може би ще се намерят такива седалки в някоя морга (автокъща). Само трябва да се видят размерите да паснат горе-долу и след това да се пробият отворите, ако ги няма под мокета.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте, малко помощ моля? Горят ми крушките на кусите светлини. Трета крушка сменям в рамките на 3месеца. Те си горят от както съм го купил, но напоследък зачести. Горят обикновенно на 3-4минута след като го запаля. Всичко изглежда сухо контактите са чисти... Идеи как да хвана проблема? Дали е пренапрежение нещо друго, забелязвам че горят последователно, примерно лява последователно дясна пак лява...

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
          Здравейте, малко помощ моля? Горят ми крушките на кусите светлини. Трета крушка сменям в рамките на 3месеца. Те си горят от както съм го купил, но напоследък зачести. Горят обикновенно на 3-4минута след като го запаля. Всичко изглежда сухо контактите са чисти... Идеи как да хвана проблема? Дали е пренапрежение нещо друго, забелязвам че горят последователно, примерно лява последователно дясна пак лява...
          Здравей dexter. имал съм подобен проблем, но от едната страна при форд рейнджър и тойота хайлукс. Тойотата беше с 2 акумулатора. Също сменяхме крушки и не се рашавше проблема. Някарая спряха да горят. От сервиза не можаха да посочат причина. Все пак направихме замерване за по-продължително време и с различни натоварвания на ел. система и се оказа, че има моментни пикове на презареждане, поради лош контакт на кабел, но не се сещам кой точно беше. Като съвет - направи замерване с добър мултицет и гледай продължително как се държи напрежението, а е добре ако може да се проследи и тока на заряд. За да сравниш трябва да знаеш какви са стойностите на заряд принципно за модела, какви крушки ползваш, и прегледай контактните връзки на основните кабели до крушките. Включвай и изключвай различни ел. консуматори и сравни между ляв и десен фар каква е разликата. Не познавам ел. система на терито, но може да има и контактен проблем с някой модул - лоста за светлините или релета. Успех от мен, а ако имаш нужда от нещо пиши.

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
            Здравей dexter. имал съм подобен проблем, но от едната страна при форд рейнджър и тойота хайлукс. Тойотата беше с 2 акумулатора. Също сменяхме крушки и не се рашавше проблема. Някарая спряха да горят. От сервиза не можаха да посочат причина. Все пак направихме замерване за по-продължително време и с различни натоварвания на ел. система и се оказа, че има моментни пикове на презареждане, поради лош контакт на кабел, но не се сещам кой точно беше. Като съвет - направи замерване с добър мултицет и гледай продължително как се държи напрежението, а е добре ако може да се проследи и тока на заряд. За да сравниш трябва да знаеш какви са стойностите на заряд принципно за модела, какви крушки ползваш, и прегледай контактните връзки на основните кабели до крушките. Включвай и изключвай различни ел. консуматори и сравни между ляв и десен фар каква е разликата. Не познавам ел. система на терито, но може да има и контактен проблем с някой модул - лоста за светлините или релета. Успех от мен, а ако имаш нужда от нещо пиши.
            Мерси, ще пиша, смених акумулатор подари това, че стария бил обслужваем и го забравих без вода. трбва да напрая нещо кото да регистрира напрежението. Мисля, си че ако е пик то не трбва ли и задните габарити да горят? Н7 са крушките, може да работят в кофти условия.., или да бодна ч ксенон и да мирясам

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
              трбва да напрая нещо кото да регистрира напрежението.
              В какъв смисъл? По-горе ти писах няколко неща за проверка. Ако имаш нужда, може да ми пишеш лично, да се свържем.

              Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
              Мисля, си че ако е пик то не трбва ли и задните габарити да горят?
              Не е задължително. В доста от случаите ел.веригите се различават по дължина, дори с малко, което води до несиметричност на разпределение и при проблем с контактните повърхности се получават проблеми. Самите конт. пов-сти се окисляват с времето и оттам може да се изрази по различен начин - натоварване на веригата, контактите, предпазителите...много е трудно да се каже. При по-големи дължини на кабелите се получава компенсиране от дължината и не води до изгаряне на елементи. Твоят проблем е често срещан в предната част на ел. вериги и консуматори. Практичната страна е - проследяване отзад напред (от крушката до акумулатора) на веригата, в случая и двете (лява и дясна страна). Също виж и алтернатора как подава към акумулатора. Щом е в началото (3-4 мин.) може да е нещо оттам. Това е времето на по-интензивно зареждане на акумулатора.

              Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
              Н7 са крушките, може да работят в кофти условия.., или да бодна ч ксенон и да мирясам
              Това че са Н7 не оказва значение за проблема.
              За условията на работа отново - какво точно имаш предвид под "кофти"?
              За ксеноните има особености - производител, цветност, "температура" (дължина на вълната) на светлината, мощност и т.н. В нета има много писания по темата.
              Но според мен може да не избегнеш проблема. Просто ще го прехвърлиш върху баласта. Моята препоръка е да се направи проба и то нощем за да прецениш избора. Като стойности препоръчвам 35W, и между диапазона 4500 - 6500К. В зависимост от различните производители ще има разлика в числата и цветността. Ще иамш различни стойности по Келвин, но реално ще е еднаква цветността. Не знам как ще е разпределението с лупите при Теракана.
              Другото е, че всеки човек си има физиологични особености и възприема светлината по различен начин. Най-добре е да се пробват варианти - сложи Ако избереш ксенон мисли и за другите срещу теб.

              Коментар


              • От: Terracan
                Здравете колеги.
                От скоро съм се запалил да се сдобия с вашата любима марка (надявам се скоро да стане и моя),но от всички досегашни опити удрям здраво на камък.
                Вече 2 месеца следя обявите за теракан в сайтовете и започнах обиколките из страната.Първия джип който гледах 1вото което ми направи впечетление беше чисто новият му радиатор. По капачката за антифриза имаше старателно забърсано масло но 99% съм сигурен че имаше масло по нея.Запалих джипката без да затварям капачката на антифриза и водата започна да бълбука.Стиснах маркуча който отива към разширителя и нивото за 20 секунди се покочи до ръба и започна да прелива. Това го правеше подчертавам при студен двигател!! Вторият теракан който отидох да гледам какво да ви кажа , първо като отидох беше каран загрян двигател и като му отворих капачката за антифриза изхвърли 200-300 грама антифриз. Незнам дали е нормално но след като му извадих щеката на маслото ме окъпаха пръски с масло.За водото не съм сигурен че е проблем ама двигатела духаше като за световно и хвърляше яко масло. Стигнах до третия теракан, и какво да ви кажа ...... в разширитела на водата по вътрешната част на стената МАСЛО. Според продавача беше кал ама аз поне масло от кал мога да различа. При запалването му пак при студен двигател веднага започна да пръска антифриз ката отворих капачката.След това рабати 30 минути на място и малко каране и незагря. Но при всяко отваряне на капачката на водата хвърляше много антифриз.
                Та току що се връщям от последния си оглед и вече отчаян реших да потърся помощ и съвет от собствениците на джипката. Моля ви всеки който може да помогне най вече с това дали на собствения джип прави такова налягяне на антифриза понеже според мен не е добре ама вече и аз не знам. Благодоря предварително на вички които ще отговорят. Най вече ме интересува да проверите вашите така ли се държат с налягането на антифриза (който не знае може лесно да провери))) Надявам се с ваша помощ скоро да стана един от вас.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Нормално е да хвърля антифриз като махнеш капачката. Има налягане в системата и за това. Не е нормално ако хвърля през разширителното казанче.
                  За масло в антифриза- тоя филм вече съм го гледал, така че не ти препоръчвам. Или е гарнитура на главата или спукана глава или спукан блок един господ знае.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Благодаря ти Кастро,надявам се да чуя и други мнения и събети.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от gosho777 Преглед на мнение
                      Здравете колеги.
                      От скоро съм се запалил да се сдобия с вашата любима марка (надявам се скоро да стане и моя),но от всички досегашни опити удрям здраво на камък.
                      Вече 2 месеца следя обявите за теракан в сайтовете и започнах обиколките из страната.Първия джип който гледах ......Вторият теракан който отидох да гледам ...... Стигнах до третия теракан, .......
                      Та току що се връщям от последния си оглед и ........
                      Колега къде си ги гледал тези бройки машини?

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Ами колега онзиден обиколих Хасково-София, а първата в Велико Търново. Защо питаш колега?

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от gosho777 Преглед на мнение
                          Ами колега онзиден обиколих Хасково-София, а първата в Велико Търново. Защо питаш колега?
                          Просто защото и аз търся варианти за такава машина. Да обменим малко инфо. Аз също съм гледал в София.
                          Колкото до питането за антифриза и маслото подкрепям мнението на колегата kastro. Даже питах един колега от форума той също потвърждава, за налягането в системата. За разширителния съд не е нормално, но не мога да кажа повече.
                          Съветвам те да си направиш преглед в оторизиран сервиз на избраната машина, както за ходова част, така и за двигател и всички неща за 4х4. Не са за подценяване елементите и системите им, още повече спрямо натоварванията които имат. После това ти се отплаща във времето.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Абее, аз имам един добър за продаване! НО Е ДЕСЕН ВОЛАН !!!!!!!!!!!! Просто си купих един чисто нов и ми станаха два. ГАРАНТИРАМ ЗА КОЛАТА !!! Ако има интерес някой, на лични .
                            GW Steed5

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Здравейте колеги
                              да се похваля че вече се метнах в един такав звяр и съм много доволен.Взех си 2002 ръчка.
                              Сега ще я пообслужа малко и ако имате препоръки ще се радвам да ги чуя.Какво да проверя и сменя става дума.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Хайде, честито да ти е Теракан-чето! За това, какво трябва да смениш, отиди в ИДН и искай списък на консумативите, които трябва да се сменят при дадените километри. Там цените на резервните части са нормални (оригинални части), но искаш ли там да се подменят, сумата се увеличана значително. Например, скоро ми се наложи да сменя двата тампона на стабилизиращата щанга, които в ИНД струваха 14 лв., но смяната им излезе към 100 лв. Там ги и смениха, защото изпитвам ужас от разни надъхани майстори, на които всичко им е ясно... и става там каквото става. Аз лично имам каталога с консумативите до 100к км., ако на някого му е нужно, да пита.
                                Последно редактирано от Vincentsk; 15-07-10, 00:22.
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X