Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Сметакат е проста - дифа ми събира 1.5 литра, сменя се на 50000км, и то само ако има проблем или е потъмняло/мътно. MOTUL 85W140 e 20лв, 75W140 е 40лв, и нема нужда от добавка (аз я сложих, предполагайки проблем с дифа и отлагане на разхвърлянето). Тоест в единия случай имаме 30лв + добавка 13лв, в другия 60лв без добавка.

    Пестиш 17лв за 50000км, и караш със минерално вместо синтетика. Ебем ти икономията! 0.00034лв на километър.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Terracan

      Кой говори за цена ?!
      Споделих я чисто информативно, а така или иначе слагате добавка и допълнително.
      Ако някой който кара какъвто и да е джип икономисва от обслужване рано или късно му се връзва златно.
      В случая сам си споделил какво се е случило с дифа на Тераното, като резултата е следствие не на циганеене, а на лош избор.

      И пак по същество.
      Ако джипа се ползва и като такъв, 85W140 е добър вариант, като има масла които са подходящи и за LSD, както това което дадох за пример.

      За тези които ще кажат, че в ръководството за обслужване си пише с какво масло трябва да се кара ще уточня, че също така там е посочено какъв е и размера и вида на гуми с който трябва да се кара, като и начина на употреба е съобразен с тях.
      Всяко отклонение от това води и до корекции на спецификациите на маслата, които трябва да са съобразени с режимите и климатичните условия на употреба.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-08-19, 13:01.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Terracan

        Дифа от 4000км не може да умре, освен ако не му слагаш пясък. Дойде си със шумове от отлепване на пластини. Сипах Castrol - отняма ги. Преди 500-600 километра пак се появиха. Сипах Motul с добавка и изчезнаха. Какво ще стане след още 5-7000км не знам, няма и да чакам - чакам части и дифа ще е долу и ревизиран.

        Просто не схванах идеята с какво минерално 85W140 е по-добро от синтетика 75W140, освен с цената си, която ако сменяш по 2 пъти в годината да речем е фактор, ама ако не - не е. Това при -18 градуса спира да е течно например. Отделно 75W140 е МНОГО над спецификациите на оригинално предписаното 75W90 минерално масло за тия дифове, тъй че и в това отношение не виждам някакво предимство.

        Евентуално заради гъстотата си до към 60 градуса може и да понамали някой шум на износен диф. Друго не се сещам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Terracan

          Аз като ще давам 40 кинта за литър за мотул, по-добре да сложа : https://ap1shop.com/bg/products/amso...vere-gearr-14/
          Лошото само е ,че теракана взема три литра в задният диференциал и идва малко дебеличко.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...
            Просто не схванах идеята с какво минерално 85W140 е по-добро от синтетика 75W140, освен с цената си, която ако сменяш по 2 пъти в годината да речем е фактор, ама ако не - не е. Това при -18 градуса спира да е течно например. Отделно 75W140 е МНОГО над спецификациите на оригинално предписаното 75W90 минерално масло за тия дифове, тъй че и в това отношение не виждам някакво предимство.

            Евентуално заради гъстотата си до към 60 градуса може и да понамали някой шум на износен диф. Друго не се сещам.
            Ами първо защото повече от 10г, до 2015, за лични автомобили и мотоциклети ползвах само продукти на Selenia, a Tutela е камионската серия продукти на марката. Всичко на марката е с цени над средните и обикновено масовият пациент избягва да си пазарува от нея, а това, че 85W140 е около 10лв е просто случайност на фона на другите им цени.
            Защо съм го сложил ? Ами точно защото е за натоварени дифове, а когато взех Мусото идеята беше да е само за заигравка, и защото съм сложил четирисателитни дифове се оказа, че зимата при ежедневна употреба само на задно нямам абслютно никаква нужда да включвам предният мост, което много ми хареса.
            Понеже вече му е време за смяна мислех да сложа SAE250 на AMSOIL, но предвид цената от 40лв/л и това, че в момента всичко по джипа трябва да ми го прави някой друг, ако се окаже, че не ми хареса, това са едни 120-150лв + разходки надсам-натам за експеримента.

            Иначе, където има възможност, предпочитам да слагам синтетика или най-високият възможен клас масло, като добавките с които съм са по-скъпи от него.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Аз като ще давам 40 кинта за литър за мотул, по-добре да сложа : https://ap1shop.com/bg/products/amso...vere-gearr-14/
              Лошото само е ,че теракана взема три литра в задният диференциал и идва малко дебеличко.
              Tutela са много хубави масла за комерсиални нужди, а това, че 85W140 е нещо около 10-12лв е чиста случайност, та за това го споделих, ако мога да съм полезен, а не за да се "тъни".
              На маслото изрично си пише, че е и за дифове с LSD.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-08-19, 14:54.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Terracan

                ... преди малко се сетих, че около Великден 2014 си говорихме с TurboD относно маслата в дифовете, та тогава и той ми се похвали, че ползва същото масло за Фронтерата му която е с LSD, като спорихме, щото според него било с добавка, но понеже според мен за тази цена нямаше как да е със, специално гледахме какво пише на шишето.
                Въпреки че маслото е без добавка, Ники си караше така Фронтерата и според него LSD-то му си бачкало.
                Само споделям приказката, но с добавка е перфектната комбинация като цена/качество, а и като ви гледам драмите с Кастрола, цената е просто късмет, ако вече не е друга де.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Terracan

                  И друг ползвател на кастрола се оплака,че неговото масло е почерняло за 4к км. Само дето неговото ЛСД не бачка и не прави драми. Това масло излезе някаква пълна боза. ще си поръчам от скъпото и пак добавка ще сложа.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Като стана въпрос за това масло , реших да направя теста с двете задни колела, тъй като и на двата автомобила съм с него и двата са с LSD.
                    Тераното от скоро го имам и не съм го тествал преди , но на Митсубишито си му работеше до преди смяната.
                    Резултата в момента и при двете коли е незадоволителен, т. е. като завъртя едното колело, другото ту тръгва да се върти в същата посока, ту спира и тръгва в срещуположна.

                    Ще го сменям при всички положения , само не знам на каква марка да заложа този път. Двуомя се между Равенол 75w140 и Комма 80w90.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Резултата в момента и при двете коли е незадоволителен, т. е. като завъртя едното колело, другото ту тръгва да се върти в същата посока, ту спира и тръгва в срещуположна.
                      Честито! LSD-то ти е умряло. Вероятно строшени пружинни елементи (по 2 от страна при тераното).

                      Comma-та е ЙоФтинко минерално масло без добавка за LSD.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        .... Comma-та е ЙоФтинко минерално масло без добавка за LSD.
                        За това става въпрос , пише че е за LSD.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plamabg_product_15334517290.jpeg
Прегледи:1
Размер:13.1 КБ
ID:5818826
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...
                          Comma-та е ЙоФтинко минерално масло без добавка за LSD.
                          То май по-тънко от него на пазара няма. (не е въпрос )

                          Както и Спарки каза по-нагоре, няма смисъл да се "тъни" за нещо което ще го сменяваш един път на 50К, особено ако тънежа може да ти направи сериозни финансови бели.
                          Пълно е със що-годе читави масла в средният ценови диапазон.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Абсолютно съм съглсен, че от маслото за лсд няма смисъл да се пести. Въпроса е , че в България не знаеш какво купуваш , когато взимаш нещо което е с име и вече се е утвърдило на пазара като качество.

                            Пример е Кастрола за който говорим в момента може би.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Не само от масло с добавка за LSD, а от всякакво масло спестяването на стотинки може да се върже "златно".

                              С риск пак някой да ми скочи, като и в други теми за маслата, Комата хич не ми харесва по субективни причини от това което съм видял и пипнал.
                              С Кома съм поради спешност и зор в хидравликата, но съм с три добавки по 20 (или 22) лева, та я ползвам само за носител и, понеже нямам проблем, няколко години все отлагам смяната с друго, въпреки че лятно време в големите жеги не ми харесва как работи.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колеги, някой сменял ли е каре на задния кардан? Интересува ме каталожният номер. Двете карета са еднакви.
                                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X