Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Terracan

    Някой може ли да сподели дали е натягал торсионите и по какъв повод?
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

    Коментар


    • До: Terracan

      Мога ли да попитам, защо моят Теракан е с по-широко разположени колела. Така го купихме, бил внос от Италия. Не е заводски направено, а може би собственика го е водил някъде да го направят така. От гледна точка на дизайн, изглежда доста по-красив (лично мнение) от нормалния. Но какво е техническото подобрение при тази наставка? И кой се занимава с такива подобрения?
      Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

      Коментар


      • До: Terracan

        Колега дай снимка на джипа. Наистина са малко скоклести.
        "Никога не е късно да постъпиш правилно."

        Коментар


        • До: Terracan

          Зависи какви джанти имаш - плюсови или минусови. Ефектът се постига или с фланци, или със съответната джанта
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • До: Terracan

            Относно торсионите- честно казано не съм виждал толкожа клекнал Hyundai за разлика от Terrano 2, но все пак има няколко начина да го...........вдигнеш. Единият е да натегнеш торсионите, но на мен са ми казвали че ефектът е краткотраен, но за сметка на това рискован. Другият начин е да си купиш нов торсион който е усилен. Гладиаторци продават такива австралийски.
            И третият начин, който за мен е най удачен е да си сложиш допълнително повдигане- за момента. Нещо като активно окачване е. Питал съм в ИНД и имат . Слагат го на инкасото. Виждал съм такова и в един испански сайт .....www.foro4x4.com
            Защо за мен е най-удачно- защото така не си вдървявяш возията а същевременно когато ти потрябва ...........го вдигаш.
            Друг е проблема че оставаш без ходове, което също не е добре. Като Туарег- много ми е смешно като го вдигнат на пресечен терен- все едно колело е във въздуха.
            GW Steed5

            Коментар


            • До: Terracan

              На тези снимки не се вежда много добре това, което искам да покажа. Но като се видят на живо се вижда ясно, че колелата излизат от калниците леко (особено задните) . Джантите са си стандартните за Теракан, както и гумете (255/65/16).

              Прикачени файлове
              Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

              Коментар


              • До: Terracan

                Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                Относно торсионите- честно казано не съм виждал толкожа клекнал Hyundai за разлика от Terrano 2, но все пак има няколко начина да го...........вдигнеш. Единият е да натегнеш торсионите, но на мен са ми казвали че ефектът е краткотраен, но за сметка на това рискован. Другият начин е да си купиш нов торсион който е усилен. Гладиаторци продават такива австралийски.
                И третият начин, който за мен е най удачен е да си сложиш допълнително повдигане- за момента. Нещо като активно окачване е. Питал съм в ИНД и имат . Слагат го на инкасото. Виждал съм такова и в един испански сайт .....www.foro4x4.com
                Защо за мен е най-удачно- защото така не си вдървявяш возията а същевременно когато ти потрябва ...........го вдигаш.
                Друг е проблема че оставаш без ходове, което също не е добре. Като Туарег- много ми е смешно като го вдигнат на пресечен терен- все едно колело е във въздуха.
                Аз си ги натегнах малко, но преди да сменя амортисьорите. Ефектът бе добър, но след смяната ми се вдигна малко предницата и сега се чудя дали да не ги върна в предишното положение или да сменя пружините отзад Учудващо е какво става само с едни амове, а ако се смени всичко ? Сега си търся втулки за носачите отзад, че ги няма никакви, мостът направо се клати. Добре,че ходих да я вдигнат колата, че се видя
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • До: Terracan

                  Колеги, къде се намира поленовия филтър (филтъра за въздуха в купето), как се сменя и каква е цената му(от къде да се купи).
                  И още един въпрос:някой слагал ли е метална защита на раздатката и картера. Споделете опит! За което Ви благодаря!!

                  Коментар


                  • До: Terracan

                    Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
                    Колеги, къде се намира поленовия филтър (филтъра за въздуха в купето), как се сменя и каква е цената му(от къде да се купи).
                    И още един въпрос:някой слагал ли е метална защита на раздатката и картера. Споделете опит! За което Ви благодаря!!
                    За филтъра трябва да свалиш джапката и ще видиш кутията кадето стои мисля че беше около 30 лева.Не е задължително да го търсиш в магазин за корейски автомобили.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • До: Terracan

                      Благодаря за инфото, още днес ще погледна.

                      Коментар


                      • До: Terracan

                        Не знам дали това е правилното място, но мисля, че ще е полезно за собствениците на Теракан. Сигурно преди около месец отиваме и пазаруваме в Метро, излизаме от магазина и гледам, че на нашия Теракан му е спукана задната дясна гума (по-точно срязана на две места) и същото нещо се беше случило и на един Форестър. Опитвам се да си спомня нещо от инструкциите от ИНД, но не се сещам за нищо и за това с баща ми започнахме да отвъртаме четиристена, на който се държеше резервната гума и се оказа, че навътре този четиритсен се захваща за стоманено въже, което в последствие се скъса от въртене и така падна гумата. Сменихме я, в крайна сметка, но си беше зор. Връщаме се вкъщи и аз започвам да прелиствам инструкциите на ИНД, но няма нищо, ама нищичко за смяна на гума!!! Мина време и прочетох едно руско (предоставено от вас, колеги) упътване, в което ясно е описано, че трява да се извади едно лостче, което се намира под задната седалка, пъха се в средата най-горната част на бронята и се върти, за да спусне резервната гума надолу. Но все още се чудя, как ИНД са пропуснали такова нещо в "страхотните" им инструкции?!
                        Извинявам се, че е толкова дълго, но нямяше как по-кратко да го опиша.
                        Последно редактирано от Vincentsk; 02-05-10, 20:34.
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                        Коментар


                        • До: Terracan

                          Vincentsk, относно въпроса ти за гумите мога да ти кажа следното - по щироките а също така и издадените с фланци гуми на първо място подобряват поведението на автомобила в завой - става по стабилен а също и при движение на автомобила с по висока скорост и маневриране, за съжаление това си има и своите недостатъци а именно по-голямото натоварване на лагерите на главините а от там и по-бързото им износване. При поставянето на по-щироки гуми също така се увеличава и разхода на гориво. Засега толкова.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • До: Terracan

                            Благодаря за отговора ти, zoro-1. Сега вече разбирам защо е правено, явно предишния собственик не е бил почитател на оф-роуда.
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                            Коментар


                            • До: Terracan

                              Vincentsk, е не е задължително да не става за лек офроод, ако гумите са само издадени това пречи при движение в коловози, а иначе няма лошо.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • До: Terracan

                                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                                Vincentsk, е не е задължително да не става за лек офроод, ако гумите са само издадени това пречи при движение в коловози, а иначе няма лошо.
                                То зависи от коловозите!
                                А устойчивоста при страничен наклон на баир при изнесените гуми е по-добра!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X