Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    И моя Теракан има такъв луфт и мислех, че е проблем, но явно са си така!
    А иначе този луфт вероятно се обира от секторната кутия, но трябва да пипа който знае!
    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
      И моя Теракан има такъв луфт и мислех, че е проблем, но явно са си така!
      А иначе този луфт вероятно се обира от секторната кутия, но трябва да пипа който знае!
      В книжката казват ,че до 2 см е нормално. При мен в случая е двойно, по 2 см в посока е.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Terracan

        МЕН НЕ МЕ ПРИТЕСНЯВА ЛУФТА НА ВОЛАНА А ТОВА ЧЕ НА НЕРАВНО И НА ЗАВОЙ УСЕЩАМ ВСИЧКО НА ВОЛАНА И СЪС 70-80 ТРУДНО СЕ УДЪРЖА ПО НЕРАВЕН АСВАЛТ

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от siso75 Преглед на мнение
          МЕН НЕ МЕ ПРИТЕСНЯВА ЛУФТА НА ВОЛАНА А ТОВА ЧЕ НА НЕРАВНО И НА ЗАВОЙ УСЕЩАМ ВСИЧКО НА ВОЛАНА И СЪС 70-80 ТРУДНО СЕ УДЪРЖА ПО НЕРАВЕН АСВАЛТ
          Щом имаш съмнения в предните лагери на главините, вдигни колелата и на ръка провери за луфт-не трябва да има никакъв!
          Според мен имаш разбити или кормилни накрайници, шарнир или тампони на носачите! Не може без луфт в изброените възли да ти шари предницата!
          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от siso75 Преглед на мнение
            МЕН НЕ МЕ ПРИТЕСНЯВА ЛУФТА НА ВОЛАНА А ТОВА ЧЕ НА НЕРАВНО И НА ЗАВОЙ УСЕЩАМ ВСИЧКО НА ВОЛАНА И СЪС 70-80 ТРУДНО СЕ УДЪРЖА ПО НЕРАВЕН АСВАЛТ
            Карал съм с разбити кормилни накрайници(ама всичките) и тръгнали шарнири, не се държи както казваш ти. Но бях със сменени хебели и с регулирани лагери. Ако колелото няма луфт, виж паразитният хебел.
            ПП ако мислиш да семняш селеновите втулки на горния носач имам чисто нови неотваряни FEBEST можем да се разберем за цена. Аз ги бях взел към 60 лв.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Terracan

              Остава да му се сейка задницата от разбити тампони, а колегата да го усеща отпред!
              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
              Няма да е все така!
              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                Остава да му се сейка задницата от разбити тампони, а колегата да го усеща отпред!

                еми не колеги в 3 сервиза ми провериха цялата предница в първия излезе хебел смених го целия с нов направих регулаж и пак е така и всеки вика че нищо и няма и няма за смяна нищо даже не са и трагнали тампони или накрайници и затова почнах да пиша и чета ако има някой от софия да се видим където каже да покарам друг теракан няма да е лошо. и от толкова четене стигнах до извод за натягане на лагерите на предните колела

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от siso75 Преглед на мнение
                  еми не колеги в 3 сервиза ми провериха цялата предница в първия излезе хебел смених го целия с нов направих регулаж и пак е така и всеки вика че нищо и няма и няма за смяна нищо даже не са и трагнали тампони или накрайници и затова почнах да пиша и чета ако има някой от софия да се видим където каже да покарам друг теракан няма да е лошо. и от толкова четене стигнах до извод за натягане на лагерите на предните колела
                  Според мен наистина трябва да намериш колега с теракан в София да си ги размените и да покарате малко, защото може и твоето чувство за колата да е такова и да те подвежда.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от siso75 Преглед на мнение
                    еми не колеги в 3 сервиза ми провериха цялата предница
                    Ако не е гледан стъпил на земята и после дигнат на подемник нищо не може да видиш. На някакво междинно ниво точно преди да отлепи гумата при вдигане на подемниика може да хванеш тампоните на горните носачи иначе после изпъва окачването и нищо не може да разбереш. Трябва ти човек дето има представа какво става.

                    Налягането в гумите колко е?

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      Мисля че беше един килограм, но според мен е по-добре да не го правиш сам.
                      Аз имам такъв луфт и колата не сее из пътя

                      Лагерите ми са натегнати, кормилните ми накрайници са сменени, хебелите са здрави, сменени са шарнирите... нямам идея защот имам такъв луфт.

                      Имам същият луфт. Закарах го на ремонт, сменяха някакви части, но луфта си остана.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
                        Имам същият луфт. Закарах го на ремонт, сменяха някакви части, но луфта си остана.
                        Явно от кутията тряба да се обере. Как става нямам представа.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Аз имам моя от Хюндай и беше на 75к км., луфта е 1 към 1 и на магистрала носи на една страна. 2 пъти на реглаж след кормилен накрайник и паразитен хъбел и разлика нямаше.
                          Никой нищо разбито не е открил до сега. Само сменявам някакви части и файда никаква. Съветвам те да я караш тази корейска тояга (без да обиждам никой) и да не се вглеждаш много.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            И при мен е същото. И луфта е същия. Преглед на предницата, регулиране, размяна местата на гумите и пак носи леко на дясно. Това е. Примирих се.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Момчета, търсете проблема, няма такова нещо колата да тегли на някъде! Иначе, луфта е стандартен за тези километри!
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колегата Жоро е прав. Теракана при каране не тегли на никъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X