Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    И аз искам да поставя ски багажник на оригиналните напречни греди, но не намирам такъв. Много голяма извивка имат гредите и са съвсем близо до тавана. И нашенските интернет фирми, които предлагат багажници не можаха да предложат нищо. Дори и напречни греди не предлагат със захвата, който е необходим за нашите коли.

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
      А за какъв двигател става въпрос, че маслените охладители са различни? Ако става въпрос за J3 тук има подробно описание.


      2003 година 150 коня автомат

      Коментар


      • От: Terracan

        Същият като моя. Прегледай препратката. Подробно е описано всичко, и доколкото е възможно съм публикувал резервните части и каталожните номера.
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          Серозно съм на вълна Теракан, но все още не съм собственик.

          Тия дето гледах имат много странен багажник на тавана. Модела с рейлинк ми харесва повече, но такъв не съм виждал на живо. Другия модел често се е със счупени пластмасови капачки и разни висящи гумени уплътнения.
          -Някой махал ли е тия грозотий да каже какво има отдолу?
          -Ако някой е монтирал таванен ”експедиционен” модерен багажник може ли фото? В нета намирам по нещо оскъдно, но като не става ясно откъде и колко е все тая.

          Принципно ме интерува махане на стария, и поставяне на нов. Захващане на универсален към съществуващия за мен лично не е вариант.
          Тези, които са с обикновен рейлинг се предлагат само в Германия, моят е с такъв рейлинг. Самите греди са от галопер дълга база. Всички останали са с измисленият рейлинг, мойто си идва с напречните греди комплект.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Здравейте колеги.
            Карам Теракан 163 коня и имам следното питане. Сменял ли е някой съединител ( денфер дискове лагери ) общо казано пълен комплект. Ако да каква марка защото гледам цени от 1000 лв до ....... не ми се и мисли. В момента нито боксува нито притриса единствено чувам шум и всякаш бибрациите се увеличиха в купето. Моля ако вече някой го е ял тоз ... да каже някоя дума. Ще съм благодарен.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от vasilen11 Преглед на мнение
              Здравейте колеги.
              Карам Теракан 163 коня и имам следното питане. Сменял ли е някой съединител ( денфер дискове лагери ) общо казано пълен комплект. Ако да каква марка защото гледам цени от 1000 лв до ....... не ми се и мисли. В момента нито боксува нито притриса единствено чувам шум и всякаш бибрациите се увеличиха в купето. Моля ако вече някой го е ял тоз ... да каже някоя дума. Ще съм благодарен.
              Първо провери тампоните на двигателят и на кутията.Ако този вариант е отхвърлен се опитай да запомниш вибрациите кога се появавяват ако е демпферен махових вибрациите започват в определен диапазон(обикновенно когато въртящият момент рязко се покачва ) около 1600-1800 , но според състоянието може да варира.
              Цените на комплект съединител с маховик са меко казано потресаващи, но има вариант да търсиш плътен маховик от 150 коня и комплект съединител за 150 коня съответно.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Terracan

                Привет дружина, рециклирах дюзите, но за помоата ми искат 1000 лв, 2003 150 коня. Мога ли да пусна обява , че търся помпа тук ?

                Коментар


                • От: Terracan

                  Това са много пари за ремонт на такава помпа. Тя рециклирана вече навън е по-евтина.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Вече официално и аз в клуба

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190306_163248.jpg
Прегледи:1
Размер:233.9 КБ
ID:5810144 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190306_163319.jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5810145 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190306_122341.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5810146

                    Карал съм два три с ръчни скорости 150 коня, тука ми е по-различно доста. Самата машина според мен е ниво нагоре заради автоматика, може би се усещат и 13-те коня разлика. Сега да видя колко ще гори по моя маршрут дето карам и ще мога да кажа, че съм доволен наистина Предницата е леш, или лагерите са много хлабави. Спирачките са фейсовите 303-305мм диск и спира много добре!
                    -Да ползвам момента да питам колко събира резероара на тая машина при реално зареждане от лампа?
                    -Какво ще е доброто масло за мотора като спецификация, и 5-в30 или 5-в40 да избера?

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Честито колега !
                      Какво значи от лампа -при около 10 литра премигва , при около 7 свети постоянно. В резервоара може да събереш 80 литра. Относно маслото -карам го 9 години с 10W40 проблеми нямам -не го яде.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        +1 за маслото и за резервоара.
                        Като почне дс премигва лампата се наливат около 65 литра. Когатобси паркирал по баир надолу може да светне по-рано но това е измамно.
                        Ако трака предницата може да не е само от лагери, а и кормилни накрайници и биалетки. Не е много скъпо за смяна. Само си намери правилният майстор.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Регулирах предните лагери на главината защото луфта беше 2-3мм, но се засили един шум от предния мост. Предпогам защото са карани много време хлабави сега или ще улегнат, или ще извият. Стабилизаторите са леш, днес нови тампони и две предни биалетки за камиона. Задния мост е с ЛСД, но вътре има нещо черно и под налягане Ще отпуша одушника, и ще сипя 75-в140 да видим
                          За сега определено съм приятно впечатлен от Теракана.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                            Задния мост е с ЛСД, но вътре има нещо черно и под налягане Ще отпуша одушника, и ще сипя 75-в140 да видим
                            Смени го с препоръчаното от производителя ! Не е трудно откриването кое е точното масло.Задължително за ЛСД !

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              75-в140 е може би най-коравото масло за диф което мога да намеря. И вътре би трябвало да си има добавка за ЛСД.

                              Какво масло се налива в раздатката? Нямах време да потърся.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                1.42л нещо което покрива Dexron III, като е добре да е пълна синтетика.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X