Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Terracan

    Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
    ХаХА, ела да те пратя при мой приятел дето с такова Паджеро скъса верига на 120 000
    Колега, всички машини се чупят. На колегата едва ли му е весело в момента. Да се надяваме да се оправят нещата при него по-бързо. Важно е да не се забравя,че колите са за да ни служат,а ние да се грижим за тях.
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

    Коментар


    • До: Terracan

      Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
      Колега, всички машини се чупят. На колегата едва ли му е весело в момента. Да се надяваме да се оправят нещата при него по-бързо. Важно е да не се забравя,че колите са за да ни служат,а ние да се грижим за тях.
      Точно това исках да му кажа. Да не тръгва по тая плоскост на отрицанието и нахъсването, а да се опита да намери проблема. С думите д....а и боклука не се стига далече.
      Тази вечер ще потърся каквото имам като документация по двигател и ще гледам да го прикача.
      С друго не мога да помогна.
      Успех !!!!
      GW Steed5

      Коментар


      • До: Terracan

        Чипосан ли е бил двигателя? Ако да от кой и къде?! И аз за пръв път чувам за такъв проблем! Тия двигатели спряха да ги внасят в Русия например, ама защото имаха проблем с тяхната нафта!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • До: Terracan

          Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
          Точно това исках да му кажа. Да не тръгва по тая плоскост на отрицанието и нахъсването, а да се опита да намери проблема. С думите д....а и боклука не се стига далече.
          Тази вечер ще потърся каквото имам като документация по двигател и ще гледам да го прикача.
          С друго не мога да помогна.
          Успех !!!!
          Забелязах, че си се опитал,но човекът явно е разстроен. По всичко изглежда кофти експлоатация от предния собственик,а по въпроса за чипа си имам особено мнение Поздрави
          Някой от вас няма ли да ходи да гледа в Трявна?
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • До: Terracan

            Човека колега не е разстроен, утре ми пристигат частите и ще го направя като нов. Само исках да ви кажа какви повреди са констатирани и надеждноста на мотора все пак колата е на 4години и 150000км.
            Нямам чип нормални 163коня.

            Коментар


            • До: Terracan

              Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
              Човека колега не е разстроен, утре ми пристигат частите и ще го направя като нов. Само исках да ви кажа какви повреди са констатирани и надеждноста на мотора все пак колата е на 4години и 150000км.
              Нямам чип нормални 163коня.
              Успех !!!!!
              А ако и направиш снимки докато сглобяваш, мисля че ще е от полза за всички.
              GW Steed5

              Коментар


              • До: Terracan

                Ама аз не ремонтирам коли, правят я в сервиз.
                И на ония твоя приятел с Паджерото му кажи да си провери километража, сигурно е на 240000км. ама той от де да знае.

                Коментар


                • До: Terracan

                  Можеше да започнеш с това,че ти пристигат частите утре. Значи няма да те мисля повече Късмет с новите части, дано не са китайски, както каза.
                  Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                  Коментар


                  • До: Terracan

                    Значи аз щего одаря на късмет демек такъвти бил късмета колега -карам Теракана вече година и половина карам го с масло Кастрол 5в30 което винаги съм сменял на 15000км през 2 седмици пътувам до Турция навъртял съм вече 60 000км от както е при мен и по колата няма никаква промяна до сега от което съм страшно доволен мога смело да заявя че това ми е първия автомобил до сега за този перйот от време без никакви ремонти като неброим едни тампони на стаб.щанга модела е 2002г с 150к.с. когато го взех на километража пишеше 75 000км.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • До: Terracan

                      kastro, успех и безаварийно след ремонта. Наистина е неприятна ситуацията и доста необичайна поне за теракана. Предвид проектирането на машини за 4х4 с такъв проблем не съм чул и видял, освен ако е имало немърлива поддръжка или експлоатация, което второто според мен е по-вероятното. Колкото до добавките, ментета има навсякъде на планетата, но също мисля, че не биха довели до това положение. Проблеми с нафтата по работата на двигателите, освен всеизвестния факт, че ни лъжат с качеството навсякъде, има и технологични особености, които водят до проблеми. Примерно форд рейнджър и тойота хайлукс. Форда при -10 - -15 има сериозен проблем със подаването на горивото по тръбопровода, докато тойотата не се чуди изобщо. С нисана също няма проблеми. Зареждат се от едни и същи места. Естествено малко промяна на цетановото число решава проблема, било с добавки, бензин или други алтернативи. А и на днешно време се доказва на практика, че никой не е застрахован от нищо. От мен успех!

                      Коментар


                      • До: Terracan

                        Колеги, днес си взех джипката и за сега съм много доволен.
                        Багодаря на всички за разбирането.

                        Коментар


                        • До: Terracan

                          Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                          Колеги, днес си взех джипката и за сега съм много доволен.
                          Багодаря на всички за разбирането.
                          Здравей, Бях ти писал някъде в темата ,но си бил доста притеснен и не си забелязал може би . Аз съм от Шумен и гледам ,че освен моя има още няколко. Няма да е лошо да се видим и да обменим знанията си. Ако имаш желание пиши или се обади за по едно кафе.
                          "Никога не е късно да постъпиш правилно."

                          Коментар


                          • До: Terracan

                            Кастро, кажи моля цената за която ти го оправиха, ако знаещ колко струват частите и колко ремонта и в Хюндай ли га прави или при някой майстор. Благодаря предварително.
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • До: Terracan

                              Привет на всички във форума! Предстои ми смяна на двигателно масло. Моля за инфо какво масло бихте препоръчали и какви филтри-горивен, въздушен и маслен и какви са цените им.Предварително благодаря!

                              Коментар


                              • До: Terracan

                                Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
                                Привет на всички във форума! Предстои ми смяна на двигателно масло. Моля за инфо какво масло бихте препоръчали и какви филтри-горивен, въздушен и маслен и какви са цените им.Предварително благодаря!
                                Масло Selenia 5w40 ,карам с такова защото съм сигурен че е истинско.
                                филтър горивен от Руди 12,50 . За сравнение в IND 120 лв.
                                въздушен от IND 38 лв., но сигурно можех да го взема и за 20 тина лв. от другаде.
                                Климатик 70 лв.
                                GW Steed5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X