Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теракан инфо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теракан инфо

    Здравейте,

    Колата е 3.5 бензин от 2002 автоматична скоростна кутия.
    Имам два режима Auto и low
    При Low се заключват четирите колела и се предполага че усилието се предава 50:50
    при Auto би следвало да е от 0:100 до 50:50…според условията.

    Имам проблем който не може да се диагностицира директно.
    При Ауто колата заключва 50:50 и не се променя въобще…всъщност имам две еднакви функций… за да избегна това заключване премахвам един от бушоните за да си карам из града без проблеми. Но ми се иска да си я оправя да си работи както трябва.

    Ходих на диагностика в Хюндай… нищо конкретно не ми казаха. Мижело да е от раздатката но те не можели да го отремонтират трябвало в София ала бала…или може би компютъра, който всъщност не казва нищо при диагностиката.

    ходих в друг сервиз и ми казаха че не е от раздатката.

    въпросът/те ми е следния:
    - компютъра на раздатката на този модел съвместим ли е с други модели? (Дизел,ръчка и т.н.) защото тези са доста редки модели и трудно се намират части за тях (като изключим новите).
    За да се опитам да намеря друг и да пробвам дали всъщност проблема е от компа.

    - някой дали е имал същия проблем или подобен и ако да моля да сподели как го е решил.




  • #2
    Най общо казано за да седи заключена раздатката на Ауто значи влизат плътни +12в. Елементарна проверка с мултицет ще покаже какво влиза на муфата. Ако е механичен проблем в дисковете няма да се оправя с изключване на бушона. И още една елементарна проверка, изключи буксата от копчето Ауто/ Лоу.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Най общо казано за да седи заключена раздатката на Ауто значи влизат плътни +12в. Елементарна проверка с мултицет ще покаже какво влиза на муфата. Ако е механичен проблем в дисковете няма да се оправя с изключване на бушона. И още една елементарна проверка, изключи буксата от копчето Ауто/ Лоу.
      +1
      Ако някой не може да ти оправи проблема си вземи едни ръчни хъбове, докато не намериш решение. И раздатките с дизел са същите, само трябва да е след 2005-а година там по-често са ТОД.
      Прикачени файлове
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X