Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече в клуба 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз вече в клуба 4х4

    От 13г. съм член на форума и най после и аз се оборудвах с един Tucson 2,0 дизел 113 к.с. Знам, че не е истински джип, но и аз не мисля да го тормозя с тежки терени. За 1 ден впечатления още почти никакви, но въпроси доста като например: Какво масло за двигател, кутия и диференциал(раздатката незнам как е ), препарат за третиране на салон, че малко твърдичка ми се вижда кожата....въпросите ще следват във времето и ще питам тук. Има си и доста дребни забележки, но за сега толкова.
    Прикачени файлове
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

  • #2
    Дълго си устискал ....честито
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      Честито ! Много хубави моменти с него !
      За маслата , това излиза по каталозите :

      Двигател - 5W30 6.4 л
      Ск.кутия ръчна 75W90 GL-4 2.15 л
      Раздатка 80W90 GL-5 0.8 л
      Заден мост 80W90 GL-5 0.8 л
      Антифриз 7.9 л
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        Ясно за вискозитета 5W30, но гледам някакво масло Хюндай, дали си заслужава или пък някаква друга марка предложения. Доста хора има с Хюндай тук, какво ползвате?
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Кастрол за дизел с турбо ,за DPF ,но оригинален,ако не си сигурен за произхода на маслото,по добре търси друго.

          Имам една връзка и го купувам от Германия,цената е леко по скъпо ,но по добро масово масло до сега не съм попадал.Карал съм с мотул,мобил,yako или там както се пише,все хубави масла ,но с кастрола мога да кажа явни разлики на различни нови и стари мотори.Имам два Хюндая и една киа което си е същото.

      • #5
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tucson_oil.JPG
Прегледи:392
Размер:360.0 КБ
ID:6738777
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tuscon_oil 2.JPG
Прегледи:382
Размер:217.7 КБ
ID:6738778
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tucson motor oil.JPG
Прегледи:385
Размер:329.6 КБ
ID:6738779
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #6
          Честито ! Много хубави моменти с него !
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #7
            Колега, уелкъм ту дъ клъб !

            Разглеждам темата, и виждам това:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915119~2.jpg Прегледи:0 Размер:364.5 КБ ID:6739006

            Имам Гранд Витара с M16A, за който пише, че нормалният разход е литър на 1000км.

            Това нормално ли е и за други от новите моторчета пуснати през този век ?!

            P.S. Всъщност е до 500мл/1000км, а за американците са написали до кварта на 1000 мили, та по-нагоре малко съм прекалил.

            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-05-21, 21:52.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #8
              Благодаря! Излиза, че с такъв разход и постоянно "опресняване" мога само да сменям маслен филтър
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #9
                не е нормално да го прави, нормално е да го пише. В противен случай доста претенции по гаранции щяха да се завеждат, а как се доказва такава "повреда"?
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  не е нормално да го прави, нормално е да го пише. В противен случай доста претенции по гаранции щяха да се завеждат, а как се доказва такава "повреда"?
                  Точно така ! Просто производителите си връзват гащите..
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #11
                    Започнаха и проблемите. Влизане в авариен режим. Диагностиката показа, че дебитомера е за смяна. Майстора много си разбира от работата и не подлагам под съмнение уменията му. Извади един който го използава само за тестове и колата оживя и не влезе по вече в авариен режим. Съветът му е да си купя оригинален на БОш ако не иска да имам проблеми. Оказа, че голям проблем да се намери оригинален на БОШ с номер 0281002600. Въпросът ми е мога ли да използвам някакъв на друга марка (заместител) има поне 20 модела в нета. Навсякъде ми казваха, че колата е стара, оригиналния дебитомера скъп и едва ли някой ще ми го достави. Втора употреба си е също риск, но и той може да е вариант.......незнам вече.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • #12
                      Честито ! А пък когато си вземеш джипка, ще видиш какъв какъв кеф е !
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #13
                        Колега, имам бошовият дебитомер, чисто нов, разбира се.
                        Обади ми се, но нека да е след 11:00 - О898 82 ОI 82
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 08-05-21, 14:02.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #14
                          Благодаря колега! Тази сутрин ми звънна приятел на който му поставих задача да търси. Другата седмица ще се чуем ако не стане.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #15
                            Благодаря на отзовалите се! Колата е с нов дебитомер.....работи чудесно, няма нищо общо с това което беше.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X