Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tucson 2005 113kc.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tucson 2005 113kc.

    Колеги имам проблем с моя Tucson, като му подам рязко газ да изпреварвам и гуми мощност и гасне и после трябва да го чакам няколко мин. и пали.
    Ако му подавам плавно газ върви без проблем 140/150км.
    Сменени са всички ремъци,ролки,филтри,закачих го на компютър и ми даде грешка 1188 знаете ли каква е тази грешка?
    Другият проблем се получи вчера започна да се чува чукане от мотора от 2000 оборота нагоре, иначе си държи нормални обороти и работи добре без шума да го има ?
    Последно редактирано от Radoslav86; 29-07-20, 12:55.

  • #2
    Първоначално публикуван от Radoslav86 Преглед на мнение
    Колеги имам проблем с моя Tucson, като му подам рязко газ да изпреварвам и гуми мощност и гасне и после трябва да го чакам няколко мин. и пали.
    Ако му подавам плавно газ върви без проблем 140/150км.
    Сменени са всички ремъци,ролки,филтри,закачих го на компютър и ми даде грешка 1188 знаете ли каква е тази грешка?
    Другият проблем се получи вчера започна да се чува чукане от мотора от 2000 оборота нагоре, иначе си държи нормални обороти и работи добре без шума да го има ?
    Без да претендирам за каквато и да е компетенция, проверих в Гуглето (най-надеждния източник на ненадеждна информация) и излезе това:

    P1188 HYUNDAI - Fuel Pressure Monitoring - Leakage

    https://www.autocodes.com/p1188_hyundai.html

    Евентуални причини:

    Faulty Fuel filter
    Faulty Injector
    Faulty Electric fuel pump
    Faulty Fuel Pressure Regulator (FPR)
    Faulty Rail Pressure Sensor (RPS)
    Engine Control Module (ECM)


    Казват да си провериш филтрите, като за начало.

    Пиша, щото се връзва с описаната симптоматика- недостиг на гориво би причинил подобно поведение.

    Коментар


    • #3
      Еееех, ако кажеш и с какъв двигател е , свети ли чек енджин и разни такива дреболии,преди да са те "нахранили" , ще получиш компетентни отговори.

      Коментар


      • Radoslav86
        Radoslav86 коментира
        Редактиране на коментар
        Колега мотора е 2.0 дизел 113кс.
        За чека понякога свети понякога не но и в двата варианта гасне като му подари рязко газ

    • #4
      Колега и аз го намерих но по горивната система всичко е наред има и налягане от резервоара към джигателя.
      Ако не му давам рязко газ а плавно върви без проблем

      Коментар


      • #5
        Това от резервоара до двигателя е ниското налягане.
        А при теб реже двигателя от високото в рейла.
        Или регулатора на налягането се ебава или датчика за налягане. Абе в общи линии все по горивната система,та дали всичко и е наред?

        Коментар


        • #6
          смених клапана на високото налягане на рейката и пак същото
          Благодаря колега

          Коментар


          • #7
            а имаш ли напредстава за другият проблем се получи вчера започна да се чува чукане от мотора от 2000 оборота нагоре, иначе си държи нормални обороти и работи добре без шума да го има ?

            Коментар


            • #8
              При мен имаше подобен проблем - причината бяха дюзите.Чека светваше при рязко подаване на газ и при отпускане на педала гаснеше,получаваше се и при стръмно изкачване.При нормално каране почти не се проявяваше , но при едно изпреварване/без да се съобразявам с чека/ директно ми изгаси двигателя. Чел съм на доста места , че чукането може да се получава при проблемни дюзи.Най-добре е според мен да го види добър диагностик.

              Коментар


              • #9
                При мен пак смених горивен филтър отново и почистиха моторчето на високото налягане на рейката със спрей за почистване на карбуратори и обдухах с въздух и сега няма проблем. Благодаря на колегите който се отзоваха на проблема ми

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X