Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ел. стъкла на галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ел. стъкла на галопер

    Здравейте. Днес ми се прецака стъклото на шофьорската врата. Спуснах стъклото до долу след това покарах през един доста дупчест път (подрусах го доста) и като спрях и реших да го вдигна то просто отказа. Натискаш копчето и никаква реакция. Наложи се да се прибирам на отворен прозорец през магистралата което супер ме издразни. Та току що поразглобих напълно вратата и установих следния проблем: значи няма проблем с пускането на стъклото - моторчето работи безупречно - върти, пружината се натяга и така нататък. веднъж обаче слязло натискането на бутона не води до нищо - не ще да се качи. Има ли смисъл според Вас да продължа да разглобявам (самия механизъм на моторчето) или може проблема да е другаде или просто трябва да си купя ново. Проблема е че нямам идея за самата система, ако имате нкакво инфо за нея би ми било от полза. Благодаря.

  • #2
    До: Проблем с ел. стъкла на галопер

    Много се съмнявам да е с "електронен мозък" като новите "Ровъри" ....по скоро прекъсната жица или скапано ключе
    Лирично отклонение има два типа моторчета, при едните подваш +/- и слиза, после -/+ и се качва, при другите си с три извода, единия е винаги -, а + се подава на другото краче за надолу и на третото за нагоре....вероятно си с първия тип, но не си писал ако захраниш директно моторчИто какво става .....щ`от ако при директно захранване качва и слиза - здраво е, ако не - в него нещо се е@@@ва
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с ел. стъкла на галопер

      Здрасти Владо. Ами с 2 крачета е - начи би трябвало да мени + и -. Ток до него стига и в двата случая - като натисна за нагоре нещо в него прецъква, а за надолу си върти без проблем. Може да е нещо като оня случай дето с тебе разглабяхме моторчето на задната чистачка. Начи утре ще разглобя и самия редуктор на моторчето и ще се види. Мерси.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с ел. стъкла на галопер

        Здрасти Владо. Имам 2 крачета на моторчето така че явно си прав и е от парвия тип. Утре ще му обарна захранването и ще видя дали варти.. ако варти ок ако не трябва да пробвам да разглобя редуктора. По него обаче никаде няма болчета и незнам точно как ще стане. Поздрави.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с ел. стъкла на галопер

          Първоначално публикуван от point Преглед на мнение
          По него обаче никаде няма болчета и незнам точно как ще стане....
          шЪ идваш и с чукО ако не се справиш сам....само първо звънни, а като начало щом идва до него ток, вземи моторче от другата врата (ако става) ....все пак шофьорското се сваля по-често
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с ел. стъкла на галопер

            Първоначално публикуван от point Преглед на мнение
            ...Ток до него стига и в двата случая - като натисна за нагоре нещо в него прецъква, а за надолу си върти без проблем...
            Първоначално публикуван от point Преглед на мнение
            ...Утре ще му обарна захранването и ще видя дали варти.. ако варти ок ако не трябва да пробвам да разглобя редуктора.
            Не знам как е при теб, но в някои автомобили машинката не е само двигател и редуктор, а в нея има и електронен блок. Ако е такава, не и обръщай захранването, за да не замирише лошо и на скъпо.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с ел. стъкла на галопер

              Хора в пълен шах съм... хем съм завършил електроника... Разглобих всичко... червячната предавка си е ОК. Начи проблема явно е в моторчето... измерих напреженията на буксата на ел. моторчето и електрониката на колата според мен си ги подава ОК. значи просто обръща поляритета на захранването - сменява + и -, като когато натиснеш бутона втори пат спира захраването - предната врата е с автоматично слизане нагоре-надолу на прозореца... за да остане в междинна позиция трябва отново да натиснеш копчето. Обаче може ли да микажете как аджеба е възможно моторчето да върти само на едната посока... схемата му е хипер проста.... двете четки са вързани на двата изхода на щекерчето. Има само един елемент който дава на късо като го меря и смятам че това е просто едно предпазителче - прекъсва веригата от едната четка към буксата.... Въобще съм изумен... някакви идеи... засега аз смятам да премина към замерване на пада на напрежението... да не би като се обърне захранването да се е скапал някой елемент и да изпада в недостиг на ток съответно напрежение.... Никакви други идеи не ми хрумват... ебаси... всъщност това ще го установя лесно... ще вържа директно мотора за акумулатора и ако върти на двете посоки начи е заминал някой елемент по управлението....

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с ел. стъкла на галопер

                Хора проблема се оказа в лоша комутация на пластините в ключето. Извод: преди да разфарляте вратата на колата проверете не само дали имате напрежения ами и какъв е пада при включване на товара... в моя случай напрежение има но при включен товар пада е страхотен и моторчето незацепва... сега заради тая глупост ще прекарам следобеда в сглобяване на врата и даже незнам дали ще се справя... Поздрави...

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с ел. стъкла на галопер

                  Първоначално публикуван от point Преглед на мнение
                  Хора проблема се оказа в лоша комутация на пластините в ключето. Извод: преди да разфарляте вратата на колата проверете не само дали имате напрежения ами и какъв е пада при включване на товара... в моя случай напрежение има но при включен товар пада е страхотен и моторчето незацепва... сега заради тая глупост ще прекарам следобеда в сглобяване на врата и даже незнам дали ще се справя... Поздрави...
                  ехх как след 3 месеца видех темата и да ти кажа че на Галошера тва му е основен проблем са пластините в ключето нагарят и неправят хубав контакт
                  Лудак

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X