Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли автоматичен смукач Галопера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: имали автоматичен смукач Галопера

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Колега как разбра че са 900 оборота.......там между 0 и 1000 има една дебела и една тънка чертичка....значи ли че втората е 900.....
    Ми деля разстоянието между 0 и 1000 на десет - стои на една десета под 1000
    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

    Коментар


    • #17
      До: имали автоматичен смукач Галопера

      Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
      Ми деля разстоянието между 0 и 1000 на десет - стои на една десета под 1000
      Колега не се шегувам.....къде стои оборотомера......при мен стои между дебелата и тънката чертичка в обхвата 0-1000 об.мин

      Червеното е стрелката при мен ! Според мен това е около 600-650 об.мин.На студено стои на предпоследната чертичка преди 1000 об.мин.


      I I I I I
      0 ......1000
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        До: Има ли автоматичен смукач Галопера?

        Ами стои на 2 мм. над последната чертичка, преди 1000-та. Ще снимам после по някое време
        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

        Коментар


        • #19
          От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

          тая тема явно се заражда само през зимата, и аз съм ползвател на галопер 2,5 D от месец, и наблюдавам че при палене сутрин при 1 градус на термометъра в колата пали на ниски обороти дига ги за около 5 сек. и започват след това да падат постепенно
          снимките не са от мойта че още не съм я снимъл

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAP0QCNZ.jpg
Прегледи:1
Размер:10.5 КБ
ID:5318029
          до колкото разбрах от форума това в червено комплект цялото управлява оборотите при студен старт а и като гледам отзаде влизат маркучи някакви можеби за водата, при мене при студено това опъва гаста и я отлепя на около 5мм от болта ( регулиращ болт някакъв )който държи оборотите нормално и когато загрее се връща , а в синият цвят управлява оборотите при вкл.климатик (вакум нещо си) като отзаде излиза един маркуч закачен за един датчик на радиатора интерколера

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5318030

          самоме притесняват тия свещи дето подгряват постоянно, топъл стъден без значение
          Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

          Коментар


          • #20
            От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

            К'во те притесняват свещите .... да нямаш монтиран електромер на Галопера..?

            Някой по-умен от мен и от теб е решил че така ТРЯБВА .... (макар, че реално не е точно както си мислиш) ... и ... на теб нещо ти пречи ли или ...???

            ( Реално когато двигателя е топъл ... свещите не подгряват .... това какво ти свети или пише на таблото си е само за твоя заблуда ... .... ако държиш може и името ти да изписва на таблото .... докато ти си мислиш, че свещите работят)
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #21
              От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

              Аз сега забелязах, досега не ми се случваше, че при студен старт галопера ми вдига 1500 оборота и след като потегля, се нормализира...

              Коментар


              • #22
                От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                Здравеите колеги,някои разбрали аджеба галопера има ли автоматичен смукач или не.Щото и при мен е така .На студено вместо да се вдиганат оборотите за да се загрее двигателя по бързо при мен са по ниски отколкото при загрял двигател .И е необходимо да държа педала на газта една две минути та да се нормализират до около 900.иначе се тресе.И още едно питане колко трябва да са оборотите при загрял двигател щото при мен отиват на 950 след каране около 15мин.

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                  Има една джиджафка отстрани на гнп- то, на студено р разпъната,на топло се събира,дано не бъркам последователноста
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                    Моя има, 98-ма, къс, 99 коня exceed. Пали и държи първите няколко секунди към 1000, после постепенно ги вдига до 1400-1500 максимум и след потегляне, се нормализира. До помпата мисля има жило точно за регулирането на оборотите на смукача.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Има една джиджафка отстрани на гнп- то, на студено р разпъната,на топло се събира,дано не бъркам последователноста
                      А малко повече инфо.за тая джиджавка можеш ли да дадеш

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                        Довечера ще пиша ,че сега съм от тел .Ако се сетиш и ти напомни и ще сложа снимка
                        А с жилото ,по точно един болт може да застопориш планката на гнп то и да вдигнеш оборотите все едно си натиснал леко педала,но това не са оборотите на празен ход
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Довечера ще пиша ,че сега съм от тел .Ако се сетиш и ти напомни и ще сложа снимка
                          А с жилото ,по точно един болт може да застопориш планката на гнп то и да вдигнеш оборотите все едно си натиснал леко педала,но това не са оборотите на празен ход
                          Да видя дали съм рабрал правилно.Значи с болта се регулират оборотите,ама в последствие ще си останат и по високи.Само че при мен докато е студен са по ниски и после(след около 15мин)отиват на 950 и за това питането ми беше за некакъв вид авт.смукач, които на студено да ги вдига ,а след загряване да сваля оборотите.П.С. А колко трябва да са оборотите на загрял двигател.950-980 нормално ли е.и ако не е някакъв съвет можеш ли да дадеш .БЛАГОДАРЯ.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                            Толкова са и при мен! Обърни внимание на това на студено и на топло как е разгънато !

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1170314.jpg
Прегледи:1
Размер:214.2 КБ
ID:5555736
                            Последно редактирано от Roninn; 20-01-14, 23:37.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Толкова са и при мен! Обърни внимание на това на студено и на топло как е разгънато !

                              [ATTACH=CONFIG]672770[/ATTACH]
                              Здравеи колега да те питам на интеркулера сменял ли си маркучите. От тия моите ми хвърля масло малко затова питам

                              Коментар


                              • #30
                                От: Има ли автоматичен смукач Галопера?

                                Здравей колега ,гледам перката на виското ти е започнала да се пука в основата между витлата.Гледайте ги тези работи ,че радиатора струва повече от нея.Забелязвам на повече Галоперчета са пукнати.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X