Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли автоматичен смукач Галопера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли автоматичен смукач Галопера?

    интересуваме защото моя като го запала сутрин оборотите са му 500. след като поработи малко вече всичко си е нормално. дали е възможно ако има такъв смукач той да се е прецакал.

  • #2
    До: имали автоматичен смукач Галопера

    Червен ли е Галопера???
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: имали автоматичен смукач Галопера

      Ако е червен няма автоматичен смукач
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        До: имали автоматичен смукач Галопера

        галопера е тъмно зелен 2.5 дизел exceed дълга база. ако не е от смукача от кво може да прави така

        Коментар


        • #5
          До: имали автоматичен смукач Галопера

          колега аз го имам същия и при мен е така,но за около 15-20секунди,след теа всичко се оправя.Незнам дали има такъв смукач,не ми се вярва да има.Караи така и си свиркаи.
          Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

          Коментар


          • #6
            До: имали автоматичен смукач Галопера

            Първоначално публикуван от краси83 Преглед на мнение
            галопера е тъмно зелен 2.5 дизел exceed дълга база. ако не е от смукача от кво може да прави така
            Сори, ама ти явно не отбираш от майтап. Би трябвало да има авт. смукач и явно при теб не работи.Ако няма авт. трябва да има ръчен, в ляво долу под кормилото.

            Коментар


            • #7
              До: имали автоматичен смукач Галопера

              На дизела не му ли викаха "обогатител" ...и не беше ли само ръчен (там дето Пенчо каза) освен да кажеш и годината на производство?
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: имали автоматичен смукач Галопера

                Дизела, колега НЯМА смукач!

                Някой имат "ръчна газ", а други имат авансатор (- кара помпата да впръсква по-рано ...... резултат: по лесен старт и малко по-високи обороти), който се управлява от термо ампула.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  До: имали автоматичен смукач Галопера

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  На дизела не му ли викаха "обогатител" ...и не беше ли само ръчен (там дето Пенчо каза) освен да кажеш и годината на производство?
                  Абе не е баш обогатител. Измества центровката на помпата- кога да подава гориво.Студа е лоша работа!

                  Коментар


                  • #10
                    До: имали автоматичен смукач Галопера

                    Аз на моя такива неща не съм забелязъл.

                    Имам обаче отляво едно зелено копче и като го натисна нещо изшляпва...все едно някаква клапа се отваря за секунда и изпуска нещо.
                    Утре ще метна снимка.
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #11
                      До: имали автоматичен смукач Галопера

                      Здравейте,
                      при мен има нещо )
                      Вече дали е автоматичен смукач, обогатител, автоматична газ или нещо друго - незнам.
                      Но сутрин, в големите студове, след запалване оборотите се вдигат, в зависимост от температурата, до около 1100-1200, като почне да отлепя стрелката постепенно падат до нормалните 900.

                      Имам и едно Пежо 309 1,9D. При него също има някаква подобна схема, щото си спомням едно жило от термостата до ГНП-то (по спомени )

                      Тъй, че 2,5TDI поне има някакво устройсво за вдигане на оборотите при старт на ниски температури и студен двигател.
                      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                      Коментар


                      • #12
                        До: имали автоматичен смукач Галопера

                        По случай една година на темата, да я ъп-на леко.

                        Какви са нормалните празни обороти на Галопера след палене в студено време ? Че моя напоследък, при температури под нулата, по едно време държи на 1500, което ми се вижда ненормално много

                        Странното е, че при запалване започва от 900 (където стои по принцип, като е загрял), за около 5-7 минути (в зависимост от температурата) вдига от 900 на 1500, държи там около 5-7 минути (дори и темп. на водата да е стигнала работната температура) и след това пак за няколко минути връща на 900 об.

                        Имам чувството, че тая работа се появи, след като закачих една откачена букса на интеркулера - ако се гледа откъм левия калник - най-дясната от трите. Още тогава ми направи впечатление, че оборотите при студен двигател са над 1000 при по-хладно време (1100-1200, както съм писал по-горе), ама сега, при тия -10 градуса, отиват на 1500
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар


                        • #13
                          До: имали автоматичен смукач Галопера

                          Да ъпна и аз темата моя има механична газ ....има едно ел.клапанче и то управлява един вакум който дръпва една мембрана и подава леко газ.....при студен двигател.....същото се случва и при пускане на климатика......планката на газта на гнп-то се дръпва с около 5 мм.....
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            До: имали автоматичен смукач Галопера

                            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                            ...Странното е, че при запалване започва от 900 (където стои по принцип, като е загрял), за около 5-7 минути (в зависимост от температурата) вдига от 900 на 1500, държи там около 5-7 минути (дори и темп. на водата да е стигнала работната температура) и след това пак за няколко минути връща на 900 об.
                            със сигурност имаш проблем
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: имали автоматичен смукач Галопера

                              Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение



                              Странното е, че при запалване започва от 900 (където стои по принцип, като е загрял)
                              Колега как разбра че са 900 оборота.......там между 0 и 1000 има една дебела и една тънка чертичка....значи ли че втората е 900.....
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X