Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

    Здравейте,

    тъй като в тая киша задното стъкло непрекъснато е в кал и вода, се налага да си ползвам задната чистачка. Проблемът е, че тя не работи с интервал, а непрекъснато се движи. Като спра по светофарите и започва да скърца на третото-четвъртото преминаване.

    Има ли възможност и някой опитвал ли е да я върже към релето, което отговаря за работата през интервал на предните чистачки ?

    И още един въпрос, да не пускам допълнителни теми - някой сменял ли е защитната ламарина под резервоара с такава от Паджеро ? Че моята има направо дупка от корозия, а гледах пред блока оня ден едно Паджеро, на което ламарината изглеждаше 1:1 с моята, поне на пръв поглед

    Благодаря предварително на всички отзовали се ))
    Последно редактирано от VoyagerX; 07-01-09, 13:31.
    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

  • #2
    До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

    Товарищы,

    някой няма ли идея дали поне на теория ще стане ? Че да се пробвам )
    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

    Коментар


    • #3
      До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

      На Астра комби си е с отделно реле с интервал. Огледай дали при теб също няма реле сходно на предното.
      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

      Коментар


      • #4
        До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

        Няма мисля. Има само един бутон, който пали електромотора на чистачките и почва да си се върти. Ама няма интервал. Идеята ми беше да свържа електромотора към релето за предните чистачки, ама незнам да не ми заминат всички чистачки
        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

        Коментар


        • #5
          До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

          Първо виж ел схемата на предните как е вързано релето и дали изобщо е захранено ако не е пусната предната чистачка, иначе няма да действа ако пуснеш само копчето на задната. Може би ще стане и ще е без проблем ако същото реле рдейства само отпред или само отзад, но ако пуснеш и двете едновременно , дали няма да се натовари много, трябва да го сметнеш..
          най-добре сложи едно отделно реле за отзад, няма да е сложно, всеки кварталенсервиз ще може да го върже ел.техника....

          А за ламарината - имаше тема някой казваше че си бил сложил от Паджеро, но май беше бая скъпа... Аз свалих моята (скъсах половината болтове и го вадих с обратен мечик - корейска работа) изтърках я с телена четка и я минах първо с преобразовател, после с 3 в едно - преобразовател, грунт и боя, но ми се видя малко и откоре напрлесках някаккъв немски антикор, на битумна основа - стои като асфалт.
          Но най-добре е да се свали целия резервоар и да се обработи - руснаците горещо го препоръч1ват, защото гние. Аз не го направих, само бръкнах отдолу и покарай него до където мога и разбира се видимата част дебело...
          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

          Коментар


          • #6
            До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

            Мерси за идеята с отделното реле. Най-вероятно така ще стане. По принцип исках да използвам няколкото дължини на интервала от предните чистачки, ама "две арни нема" ))
            И аз от това се опасявам иначе - да не се претовари предното реле.

            А за ламарината - моята има направо дупка от ръжда. И то с диаметър около 3 см. Беше ми хрумнало да сваля разгъвката и да дам на един приятел да я изреже лазерно от рифелова ламарина - ш`стана лъскав отдолу

            Ще потърся от моргите от Паджеро, щом ставам. Ако не - ще я мисля нещо мойта да я реставрирам.

            P.S. Ако случайно се захвана да модифицирам чистачката и постигна успех, ш`постна фото отчет
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #7
              До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

              Аз имам оригинални калобрани на гумите отзад и не бих казал че така се цапа стъклото, че да не виждам, е не е като да е без кал но е нормално и понеже не мога да сваля перото на чистачката - нещо е супер клеясало и ръждясало а от резервната гума не мога да го дръпна като хората, не го и пускам отзад, само маже и по-добре изобщо без чистачка... Та в тоя смисъл, струва ли си да си губиш времето чак и за реле да слагаш... Мисля, че ако закрепиш трети стоп ще е много по-голяма ползата - с тия стопчета ниско на бронята рискуваме да ни се качи някой малоумник на теглича отзад... не че ще пострада много коня, ама пак са разправии. Аз това съм замислил, имам един трети стоп от Опел комби в мазето и като се затттопли ще го глася...
              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

              Коментар


              • #8
                До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                Аз фабрично имам спойлер с трети стоп. Няма ми го левия калобран, че откъснат някъде и още се стискам за 40 лв. за оригинален от IND. Ама в тия полу-мокри пътища след 5 км задното стъкло е плътно покрито и при паркиране назад ше зема да центровам някой стълб, че не се вижда на страничните

                За задната чистачка - и мойта беше клеясала, от IND щедро предложиха да ми я сменят срещу 60 лв. - малко машинно масло и WD40 вкара всичко в релси ) Обаче чисти само с вода с пръскалката, иначе маже ако няма достатъчно влага Като се вгледах се оказа, че профилът на задното стъкло не е идеално плосък, а е леко издут в средата
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #9
                  До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                  Сложи си калобрана - ще се родиш... Малката ми кола е Ярис, и тя има калобрани, но след 2 км във време като днешното - кал гнъс топящ се сняг и лепкав дъжд в София ако не пусна чистачката и дори ако се движа по Цариградско с едно 60-80 км ако не работи непрекъснато (там също няма степени) не се вижда нищо.
                  Бях учуден, че коня няма тия грижи , а гумите му са руски, с як грайвер и хвърлят здраво. Просто е по-висок и калобраните вършат супер работа - убедих се лятото като подпрях единия и за да не го загубя го махнах - докато намеря време да го сложа успях да установя разликата - цапа зверски.
                  Сложи си и няма да ти трябва реле - 40 кинта е не е 600 като огледалото, виж аз за него тия пари няма да дам, докато не намеря втора ръка ще си карам с нитове....
                  Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                    Ама вие и задна чистачка ли имате?
                    ...на моя няма! Нито чистачка, нито машинка!
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #11
                      До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                      и пръскалка имам
                      Exceed ли ти е версията ?
                      Да не би някой да е щипнал някъде машинката ? Поне дупка с тапа има ли зад резервната гума ?
                      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                      Коментар


                      • #12
                        До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                        А защо не махнеш резервната гума и не смениш износената чистачка с нова все пак. Калобрани също. Интервално реле няма да ти трябва толкова. Моята е на интервал, като само 3 пъти в началото е непрекъснато, но пак се налага да я спирам, реално нужда имам от нея, само ако вали и бие там или при по-висока скорост по мокро.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                          Калобран ще сложа. Не ми остава време просто
                          А за нова чистачка - тя и тая чисти, стига да не е на сухо. Проблемът е, че карам по около 50-60 км. в София ежедневно, а сега като се топи снега сух път няма. И постоянно хвърля на задния джам. Докато се движа не е проблем, ама като спра на светофара си изчиства джама за 3-4 минавания и започва да скърца. Трябва да я спирам и пускам всеки път, а бутона не ми се вижда особено експлоатационно надежден
                          При лек дъждец е проблем и като падна под 50км/ч., щото е недостатъчно намокрянето на джама. А особено при паркиране ми е нужна видимост през задното стъкло, че иначе като има някое Тико зад мен и не се виждат даже страничните му огледала през моите такива
                          Първоначалната идея беше да ползвам релето за интервал на предните чистачки и пресвързването да стане само някъде около таблото с бушоните. Че предните чистачки имат 5 степени на дължина на интервала и ми бяха сгодни
                          Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                          Коментар


                          • #14
                            До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                            Аз съм с интервал де, на 3-тото минаване е сухо като спреш и почва да скърца. Интервал-а не помага и трябва да я спирам и пускам. Та незнам, освен да е интервал, на минута, щото инак като е 5-10 секунди, няма особен ефект...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                              Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                              и пръскалка имам
                              Exceed ли ти е версията ?
                              Да не би някой да е щипнал някъде машинката ? Поне дупка с тапа има ли зад резервната гума ?
                              Хех...ти чак започна да се срамуваш, че си имаш задна чистачка.

                              Веднага припнах до жипката и установих, че ИМАЛО чистачка ...вярно - счупено е рамото...ама даже се върти и се опитва да пръска вода!!!
                              А откакто съм го купил, при всеки дъжд псувах корейците, че не са сложили задна чистачка.

                              И сега какво? Дали става от всякаква кола?
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X