Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматик или Ръчни???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Автоматик или Ръчни???

    Първоначално публикуван от ARSON Преглед на мнение
    Като нов участник и аз допускам грешки ,колата е хюндай Галопер 3,0 автоматик 1998г. къса база, бензин.
    В инд-комерс ми показаха ATF320Mobil и казаха това слагаме на всички автоматици е как да им имам доверие,за това се обръщам към форума за помощ.
    И във форума се е случвало някой да се изкаже неподготвен пък и зад анонимността на "ника" също може да пишеш като истина мнението на "една жена в трамвая" След прочетеното в интернет ATF SP II го дават измислица на "Мицубиши" подобно на DEXRON ІІІ като вискозитет (течливост), ама с други (неуточнени) фрикционни качества ATF320Mobil също е D ІІІ, кутията ти е по нова, така че променям и мнението си за маслото от D ІІ на D ІІІ
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      До: Автоматик или Ръчни???

      Мерси Дядо Владо, ако правилно сам те разбрал спокойно мога да си налея ATF320 Mobil ,вчера си проверих раздатката и предния диф задния неможах да му развия пробката понеже нямам канал и бе6е много неудобно да дърпам силно ,но в предни диф както и в раздатката като развих пробките нищо не прокапа и като бръкнах с пръст даже неможа да се омаже с масло,значи кам 3см. от нивото липсваха сега сам я паркирал на паркинга и ще търся масла за смяна.
      Интересно че не открих на раздатката пробка за източване ами имаше в наи-горния край една пробка с пружина която като развих много трудно после я завих (незнам за какво служи) и една пробка която бе6е на средно ниво за която споменах че липсват около 3см. от нивото,имаше и отстрани един капак с гарнитура и около 12 болта.Вапроса ми е от каде да източа маслото на раздатката и каква марка да си купя и от каде да налея новото.В книжката на колата пише (API GL-4 /SAE 75w/85w) според вас какво да тарся да пише на шишето на маслото.А на диференциалите дават(API GL-5 SAE80w/90w) и по надоло (MITSUBISHI Originalgetribeoil,Artikelnr.8149630 Ex oder sperrdifferentialol (LS) .Това наи-вероятно се отнася и за двата диф.тоест парвото е за предния и втрото е за задния.
      Че да си доидем на думата препорачаите ми масла за смяна като марки и от каде да си купя.
      Благодаря предварително!!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X