Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешка автоматик и тресене на празен ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешка автоматик и тресене на празен ход

    Автоматика дава греша p0740 - torque conventer clutch(TCC) solenoid - circuit malfunction : проблема,който прави е,че само на 4-та на със сравнително еднакво подаване на газ оборотите падат с по 200-300-400 и изведнъж скачат отново примерно от 2500 падат на 2300 и изведнъж пак скачат на 2500,не го прави постоянно и го прави само на 4-та. Някой има ли идея това трудно ли се ремонтира и горе-долу колко излиза?Иначе автомата си включа много леко без да се усеща нищо.

    Другият ми въпрос е на празен ход на място ми се появиха силни вибрации,които се усещат в мотора и купето.Мотора се тресе видимо,а в купето се усещат вибрациите и волана дори вибрира - това е само на празен ход дам ли съвсем малко газ да станат оборотите на 1000 и всичко изчезва.Колата не пуши дори при форсиране и не губи масло.Върви си нормално.Пали много лесно и не мени оборотите без значение дали е топла,студена,пуснат климатик или не оборотите не мърдат.
    Мотора е 2.0 дизел.Някакви идей? Компютъра не дава никакви други грешки освен тази на автоматика.

  • #2
    От: Грешка автоматик и тресене на празен ход

    И тресенето пак е от там. ХДП-то си е за ремонт.За сега само вибрира,по натам и мотора може да започне да гаси на празен ход.

    Коментар


    • #3
      От: Грешка автоматик и тресене на празен ход

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      И тресенето пак е от там. ХДП-то си е за ремонт.За сега само вибрира,по натам и мотора може да започне да гаси на празен ход.
      Какво е това ХДП? А за вибрациите на студен мотор като,че ли няма ,но при повечко каране особенно на по-ниски предавки(градско например) се появява доста вибриране по светофарите,а също така и когато съм спрял и съм на D/R се усилват леко вибрациите и задницата лееко кляка все едно лека кола като се опитва да тръгне с дръпната ръчна. Какео е това ХДП и колко горе-долу му излиза ремонта и колко време отнема та да знам да я подхващам. Благодаря!
      Ако може и добър сервиз за автоматици да препоръчате.Може и в София.

      Коментар


      • #4
        От: Грешка автоматик и тресене на празен ход

        ХДП е българския превод на торк конвертер.
        Ремонта според зависи ,но е в рамките от 350 до 700лв.
        А за правенето май само във Варна се справят успешно.
        Има вариант и от соленоида който го заключва да е ,но това се гледа на диагностика на живи данни а не само грешките дето записва.

        Коментар


        • #5
          От: Грешка автоматик и тресене на празен ход

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          ХДП е българския превод на торк конвертер.
          Ремонта според зависи ,но е в рамките от 350 до 700лв.
          А за правенето май само във Варна се справят успешно.
          Има вариант и от соленоида който го заключва да е ,но това се гледа на диагностика на живи данни а не само грешките дето записва.
          В София джемини 4 не са ли добри? Или някой друг сервиз в София или Пловдив?

          Коментар


          • #6
            От: Грешка автоматик и тресене на празен ход

            за Пловдив - Стоян

            за София, мисля че и bocho64 ще свърши работа
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Грешка автоматик и тресене на празен ход

              За Варненци и аз съм чувал добри думи!
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                Как се справи с автомата?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X