Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свирене от пистов ремък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свирене от пистов ремък

    Пистовия ремък свири сутрин като запаля за няколко минути(явно докато зареди акумулатора).Сменени са шайбата за свободен ход на генератора,обтегача и 2 пистови ремъка и продължава да свири стурин макари малко по-леко.Акумулатора е чисто нов,а генератора зарежда нормално - 14v с пуснати консуматори. Някой има ли идея от какво може да е?!В сервизите не знаят и не могат да ми кажат...всичко се движело съосно,ролките били добре. Колата е санта фе 1 генерация 2.0 дизел. След всички тия смени понамаля свиренето,но остана.Ремъци ми писна да сменям имам 2,които почти не са карани не е от ремъка,но след като го сменя спира за известно време и след 300-400км пак започва да го прави.Акумулатора е 100ah 820а пусков ток.От хидравликата на волана не е - няма промяна при въртене на волана на докрай ляво/дясно,нито има промяна в оборотите на двигателя.Водната помпа заедно с всички ролки и ремъци са сменени преди 28 000км.

  • #2
    От: Свирене от пистов ремък

    Както го обясняваш е някой , или двата лагера на генаратора.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Свирене от пистов ремък

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Както го обясняваш е някой , или двата лагера на генаратора.
      Как мога да разбера дали е от тях?
      В сервизите ул гледаха нищо не казаха за тия лагери.

      Коментар


      • #4
        От: Свирене от пистов ремък

        Сега е топло, така че спокойно и дай газ в момента в който запали. За кратко, после я остави да прави каквото си знае. И слушай.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Свирене от пистов ремък

          Скърцането на ролка и свирене на ремък са различни и си имат собствен звук. Така по интернет трудно ще се определи.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #6
            От: Свирене от пистов ремък

            Ами те няколко майстора я гледаха и никой не успя да каже от какво е.Според мен е свързано с генератора понеже като поработи малко и спира явно след като зареди акумулатора.По-горе написах,че са сменени всички ролки преди 28к км, а шайбата на алтернатора,обтегча и пистовия ремък са сменени съвсем скоро.(Тези 28 000км съм ги минал от миналата година така,че всички ролки са на около 1г.)

            Коментар


            • #7
              От: Свирене от пистов ремък

              Вземаш една мокра гъба и докато свири ремъка я допираш първо от едната после от другата му страна така че да се намокрят. Ако спре да свири на някоя страна значи някоя от ролките които раотят на тая страна не е съосна. Ако не спира никъде значи свири ролка. Вземаш стетоскоп и слушаш.

              Трябва да се има предвид че несъосни ролки прецакват ремъка и след като ги оправиш трябва да смениш и него за да спре свиренето.

              Коментар


              • #8
                От: Свирене от пистов ремък

                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                Вземаш една мокра гъба и докато свири ремъка я допираш първо от едната после от другата му страна така че да се намокрят. Ако спре да свири на някоя страна значи някоя от ролките които раотят на тая страна не е съосна. Ако не спира никъде значи свири ролка. Вземаш стетоскоп и слушаш.

                Трябва да се има предвид че несъосни ролки прецакват ремъка и след като ги оправиш трябва да смениш и него за да спре свиренето.

                Ами ще пробвам.При мен хронологията е следната - смених първо ремъка,след това пак се разсвири след 400-500км.Смених обтегач и ремък - пак се разсвири след подобен пробег и сега смених и шайбата за свободен ход на генератора,но не смених ремъка.Имам чисто нов ремък последно май ще го сложа него и ако пак се разсвири вече не знам....ролките уш са ги гледали и били наред.Иначе след смяна на тази шайба свиренето драстично намаля,но дали може тя да е прецакала ремъка и затова да свири?Купих и 1 спрей за ремъци и ще го напръскам този пък да видим.Ще пробвам и това с гъбата.Пък накрая ще запиша и звука някой ако се подсети по него нещо.

                Коментар


                • #9
                  От: Свирене от пистов ремък

                  Внимавай с гъбата, че няма да разбереш как щети грабне ремъка пръстите.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свирене от пистов ремък

                    За внимаването трябва да се внимава. Иначе несъосна шайба прецаква ремъка без да му личи. Леко го разпъва от еднаата страна. Не го пръскай със спрей, ще замаже проблема за някое време.Пробвай гъбата и новия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свирене от пистов ремък

                      Ами аз го напръсках вече със спрея,но полза никаква....не е ли зареден акумулатора и свири и това е дори при загрята кола като я оставя 10 минути на фарове и чистачки да изхаби малко ток и после пак свири докато зареди.Не знам какво да го правя вече и майсторите и те не знаят няколко питах полза няма.Замерих пак волтажа с пуснати фарове,халогени,подгрев на задното стъкло и задните светлини за мъгла волтажа е 14.10в .Зарежда си нормално. Впечатление ми направи,че докато пръскам със спрея работата на мотора на празен ход се променя сякаш се облекчава една идея по тихо работи не знам защо и на какво се дължи.Някоя ролка освен да затяга или нещо от лагерите на алтернатора? 300лв дадох за ремъци,обтегачи,шайби и труд,гледаха я някоко различни сервиза и файда никаква някой aко има идея да каже,а аз в понеделник ще сменя пак ремъка при някой майстор,с новия,който имам,но накрая и той сигурно ще се разсвири след 300-400км.Според мен не е от ремъка не може с 2 чисто нови ремъка и да свири.А проблема се появи след като колата 5 месеца почти не беше карана - имаше минати с нея под 800км,а беше и зима и тогава се появи това освен нещо от падането на акумулатора да се е прецакал алтернатора и аз не знам,но сега е с друг акумуатор нов .Да пробвам освен с друг акумулатор за теста просто дали ще спре да свири....или и аз не знам вече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свирене от пистов ремък

                        Като начало сложете новия ремък.
                        Вие вече сте премахнали три от основните причини-акумулатор,инерционна ролка и обтегача с ролката (хитрината да се сменят само ролките не помага). Най подценявано е износването във втулка на обтегача, а то води до аксиален натиск и бързо "разширение" на пистите и музикален ремък.
                        Правилния подход е да се сменят всички "консумативи" в комплект и тогава има спокойствие за 80-100 хл. км.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свирене от пистов ремък

                          Ами те всички ремъци и ролки+оптяжен механизъм бяха сменени преди 28 000км..само механизма за свободен ход на генератора не беше сменена.Иначе 3-ти ремък ще сменям за няма и 2000км чак толкова ли да се прецакват тия ремъци....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свирене от пистов ремък

                            Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                            .само механизма за свободен ход на генератора не беше сменена.Иначе 3-ти ремък ще сменям за няма и 2000км чак толкова ли да се прецакват тия ремъци....
                            За това казах "комплект". При блокирала фрайлауф (инерционна) ролка на доста бързо се разбиват пистите на ремъка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свирене от пистов ремък

                              Ще намериш "изсънмали" лагери на генератора , накрая.Ремъкът свири по ролката на генератора.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X