Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водородно почистване на ДПФ филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водородно почистване на ДПФ филтър

    Здравейте,Възможно е да има подобна или същата тема за което се извинявам.Интересува ме вашето мнение за тази процедура "Водородно почистване" и по специално за ДПФ филтър.Има ли смисъл човек да си даде парите?Има ли някакъв ефект? Моя филтър е запушен доста.(Санта Фе 2008г.)Някой пробвал ли го е?Кажете си мненията като цяло.

  • #2
    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

    Как па не пусна едно търсене за "водородно почистване" из Форума?

    Коментар


    • #3
      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

      Единственото качествено почистено нещо ще е джоба на собственика от финикийски знаци,поредния бълбукатор за балъци.
      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

      Коментар


      • #4
        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

        ДП филтърът се самочисти, като караш колата половин час със 100-130 км/час.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Водородно почистване на ДПФ филтър

          Не точно. Има активни и пасивни ДПФ. Почти всички корейски/японски коли са с пасивни.Тойота Д-кат е активен, и почти всички европейски коли. При пасивният, живота му е около +-150 000км. След това нов.
          Активните,са с доста повече живот.Срещах за таксита в Лондон,Октавия на около 350 000км,само градско с около 60% остатъчен живот.

          Коментар


          • #6
            От: Водородно почистване на ДПФ филтър

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            ДП филтърът се самочисти, като караш колата половин час със 100-130 км/час.
            но на втора предавка...

            Коментар


            • #7
              От: Водородно почистване на ДПФ филтър

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              ДП филтърът се самочисти, като караш колата половин час със 100-130 км/час.
              И това не е вярно!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                ДПФ се самопочиства ОТ САЖДИТЕ като понастъпиш колата. По-новите го правят и сами, ако упорстваш и караш колата само градско на малки разстояния.

                От други неща обаче не може да се самопочиства, поради което пък на някакъв етап от експлоатацията се сменя.

                Има процедури за почистване с разни течности, емулсии и подобни - те може да помогнат, а може и не.

                Тва с водорода е майтап. Ако плащаш е майтап на голо.

                Коментар


                • #9
                  От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                  Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
                  Здравейте,Възможно е да има подобна или същата тема за което се извинявам.Интересува ме вашето мнение за тази процедура "Водородно почистване" и по специално за ДПФ филтър.Има ли смисъл човек да си даде парите?Има ли някакъв ефект? Моя филтър е запушен доста.(Санта Фе 2008г.)Някой пробвал ли го е?Кажете си мненията като цяло.
                  А защо направо не го разкараш? Явно не си наясно какви мизерии почва да прави като се запуши ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                    Проблема е от отдавна на извън градско няма мощност и се мъчи много. За разхода не ми се говори градско около 20/100, а извън градско около 14/100. Показа грешка за ЕГР и ДПФ. Смених ЕГР и с лаптопа и майстора до мен 100 км. на трета с 3000 оборота. Като тръгнахме стойността която показа на лаптопа е 1800 но не разбрах каква е стойността след това показваше 1400 намаля но колата не тръгна да върви и не намали разхода. Знам какво са вариантите (смяна с нов много кинти, махане или опит да го почистя някак). Иска ми се да пробвам да го отпуша защото е по евтин вариант от махане. А и махане къде? Знам за ЕМ комплект но не познавам някой да го е правил там или където и да е другаде а и нямам идея колко кинти ще ме друснат. Знам, че и компа се програмира от което ме е най страх. После ще е по трудно с прегледа (ГТП) а и съм чел, че може да почне да пуши. Моля дайте си мненията съветите или ако вие сте махали сервиз и цена в софия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                      Ако ти се дават едни пари по-добре иди в сервиз да ти го свалят и измият с препарати. Ако и това не помогне значи е време за нов, или премахване, според нивото на еко-ориентираност на собственика.
                      Подсказка - за миенето не ходи в Дунев, не само са измамници, ами са и нагли измамници.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                        Неотдавна съвсем случайно научих, че бълбукаторните факири се опитват да наложат процедурата "водородно почистване на кесията" като периодична

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:blbkt.jpg
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5785278
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                          Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
                          Проблема е от отдавна на извън градско няма мощност и се мъчи много. За разхода не ми се говори градско около 20/100, а извън градско около 14/100. Показа грешка за ЕГР и ДПФ. Смених ЕГР и с лаптопа и майстора до мен 100 км. на трета с 3000 оборота. Като тръгнахме стойността която показа на лаптопа е 1800 но не разбрах каква е стойността след това показваше 1400 намаля но колата не тръгна да върви и не намали разхода. Знам какво са вариантите (смяна с нов много кинти, махане или опит да го почистя някак). Иска ми се да пробвам да го отпуша защото е по евтин вариант от махане. А и махане къде? Знам за ЕМ комплект но не познавам някой да го е правил там или където и да е другаде а и нямам идея колко кинти ще ме друснат. Знам, че и компа се програмира от което ме е най страх. После ще е по трудно с прегледа (ГТП) а и съм чел, че може да почне да пуши. Моля дайте си мненията съветите или ако вие сте махали сервиз и цена в софия.
                          Нека на две на три да ти обясня за ДПФ-а ...
                          Когато почне да се затъква дюзите почват да вкарват повече нафта в цилиндрите за по-богата смес, за да се увеличи температурата на газовете и да запали частиците във филтъра.
                          Когато обаче се задръсти, а твоя случай май това вече е факт, дюзите толкова яко леят нафта, че не може да изгори всичката. Тя съответно е тънколивка и се стича надолу през сегментите и отива в картера в маслото и съответно се сещаш, че го размива и му заминават мазилните характеристики и остават само почистващите ... И като циркулира бая време из мотора поне го почиства добре, ама може и да изтропа някой лагер.
                          На един приятел на двигателя на Мазда-та му ЦХ7 2.2 дизел е ей тая лепенка:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5785280
                          Демек маслото отиде ли на Х-са над максимума - сменяш

                          Иди и вдигни щеката и виж накъде ти е маслото. Ако е над отивай и го сменяй и търси кой да ти разкара ДПФ-а преди да търсиш кой ще отваря мотора ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                            Почистването става по различен начин при различните модели...
                            Да, маздата плюе нафта и разрежда маслото.. Тойота често имат пета дюза...
                            Джипката пак впръсква нафта в края на такта, но не съм чувал някой да се оплаква от разреждане на маслото - явно има разлика в тайминга...
                            Чистенето става от температурата - когато започне регенерация температурата в ДПФ е над +420С+450С... Регенерация при мен се получава средно през около 200км градско, като често срокът е и на 100км.... Като почистването при регенерация е много по-успешно отколкото при извънградско шофиране...
                            Т.е. ако филтъра ти прави проблеми - виж си двигателя... Вероятно проблемът е в него, а не във филтъра...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Водородно почистване на ДПФ филтър

                              Това с махането на ДПФ-а е голяма глупост. В София ГТП почнаха все по-често да мерят за твърди частици след ауспуха и не минаваш преглед ако не си в норми. Скоро ще стане навсякъде така както и трябва да бъде, че аман от печки по улиците.
                              Санта фе-то си има дюза със нагревателна свещ в ДПФ-а и си пали и го чисти. Ако системата обаче не работи или свеща е изгоряла това никъде не се отбелязва по ЕКУ-то. Хубаво е първо това да се провери. Иначе най-добре е сваляне и механично/химическо почистване, проверка на системата за регенерация и чак тогава друг. Не е невъзможно скъп като на някой марки автомобили. Аз лично ще си сложа пак като ми стане времето за смяна. Нямам и спомен от черен или какъвто и да е дим от ауспуха. Спрете с тази порочна практика махане на екологията. Отровихме си децата от такива изпълнения, като не можете да поддържате даден автомобил, купете си такъв който можете!
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X