Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

    Колеги притежавам Tucson CRDI 113 hp 2004 година. В деня,който сложих летните гуми (макар не вярвам да има нещо общо) появи се следния проблем в колата. На определени обороти колата глъхне неще да върви както трябва. Пробвам я на 2 ра без газ и определен интервал от време все едно нещо я прекасва през 3 4 секунди глъхне. Гледам оборотомера, че когато го прави това оборотите не мърдат двигателят не си променя гласа, но колата си забива за част от секундата. Не знам как да ви го опиша. Моля дайте съвет от къде да започна поне някакви предположения..

  • #2
    От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

    Гумите нови ли са? Ако не, различното износване може да обърка тракшън контрола и от там компютъра.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

      Гумите са нови, но задните не са. Само предните съм сменил чисто нови. Дали може да е от тях?

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

        Колега , това е съвременен автомобил - защо просто не отидеш на диагностика /не е непосилна сума/ и тогава /при наличието на грешки или липсата им/ да се търси решение. Според мен това е най -безболезнения и евтин начин.

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

          Така и ще направя. Благодаря. Дано не излезе нещо сериозно

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

            Сподели когато разбереш!
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

              Предните гуми са ти нови а задните стари?
              И усещаш едно такова леко задържане при спиране, особено когато го правиш с навъртян волан? А при потегляне усещаш пак нещо като задържане за момент и после поема нормално, даже рязко?
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

                Това ми прилича на включен блокаж!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

                  Аз за това така го разпитвам, защото и на мен ми прилича на зацепена муфа. Ако разликата в диаметрите на новите и старите гуми е голяма се получава точно такова зацепване на фрикционната муфа, която му включва задния мост.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

                    Не съм забелязал до сега при завиване да ми прави това. Гледам много много да не я карам и чакам още обаждане от майстора. Но примерно на 2 ра скорост на 2 хил оборт. колата си върви обаче все едно глъхне за секунда прекъсва я нещо все едно. И при рязко натискане на газта не поема както трябва. От 3 4 месеца съм с тази кола и не мога да преценя дали вървежа му беше така или стана по мудна сега като ми излезе този проблем. Обаче наистина не знам дали е случайност точно в деня който сложих отпред чисто нови гуми, а задните стари, които съм купил колата се появи този проблем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

                      И ако е от муфата примерно какво мога да направя как да го тествам дали е от там. Или просто да чакам майстора

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

                        Първоначално публикуван от Oznur Novman Преглед на мнение
                        И ако е от муфата примерно какво мога да направя как да го тествам дали е от там. Или просто да чакам майстора
                        Дигаш на подемник, завърташ всички колела и слушаш отдолу примерно. И ако има шум сваляш кардана и муфата, вадиш бушона, затваряш дупката да на влиза мизерия и си караш така до ремонта. Ма може да не шуми ама да е изпарила маслото, може и ел.магнита да е... та си трябва отваряне ако е муфата. Аз я профилактирах цялостно - 2 лагера, 2 семерини и 150 гр. Масло. Има тема ма не се сещам къде беше. mmtrace я беше пуснал.

                        ПП. Ако е от това де

                        http://www.tucson-club.ru/forum/show...&postcount=722
                        http://www.tucson-club.ru/forum/show...&postcount=673
                        http://www.tucson-club.ru/forum/show...&postcount=668
                        Последно редактирано от bilbo27; 24-04-16, 13:16.
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет Hyundai Tucson CRDI

                          Темата която аз пусках е в подфорума на киа тук в този форум, има снимки и описание кое и как. Като за начало сложи 4 еднакви гуми
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X