Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ix55 поддръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ix55 поддръжка

    Здравейте,
    отскоро се сдобихме със 4x4 голяма семейна кола - става дума за ix55 3.0 дизел, 2009 година.
    Досега не съм поддържал нито SUV, нито Хюндай и ще се радвам, ако можете да помогнете с няколко съвета. Тъй-като ще я кара основно жена ми, искам да я приведа в максимално изряден вид, за да няма изненади (по възможност )
    До момента съм сменил масло на двигателя, филтри и масло на скоростната кутия. Също така пооправих няколко дреболии по окачването. Основния ми въпрос е свързан с 4x4 предаването - трябва ли да се сменя масло или някакви консумативи? Колко често сменяте спирачни дискове на тия тежки коли? Тази е на 118 000 (поне на толкова пише) и тресе доста при спиране, така че предполагам са за смяна.

    Благодаря!

  • #2
    От: Ix55 поддръжка

    Честито!
    Първо и най-важно - пишете къде живеете, ако информацията не е секретна.
    За София мога да Ви насоча към сервиз...
    За тресенето първо кажете с какви гуми е - да не е с оригиналните Kumho Solus? Такива съм имал на Санта Фе - тресеше яко. На их55 - същата работа!
    "Нов внос" ли е или е купувана от БГ?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Ix55 поддръжка

      Да, в София съм, ще съм благодарен ако препоръчате добър сервиз. А за официалния какви са отзивите?
      Иначе гумите са Nokian SUV 3 зимни, нови и според гумаджиите няма криви джанти. Заподозрял съм спирачните дискове
      или накладките.

      Коментар


      • #4
        От: Ix55 поддръжка

        от дисковете може да е, от накладките - не.
        Официалният сервиз по едно време го хвалеха, след това... не толкова.
        Има един сервиз на Бистришко шосе /бул. Кл. Охридски/ специализиран за корейски автомобили. Бих го препоръчал пред официалния...
        Аз там правих огледа преди да купя моя и вече 10 000км откакто съм го купил, нямам проблеми... Преди това съм си обслужвал там СФ1...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Ix55 поддръжка

          Първо честито и много безаварийни километри! Аз моите Санта Фе-та ги поддържам само в официалния сервиз и до момента имам само положително мнение.
          Поздрави!
          Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
          Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X