Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добър акумулатор за Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-добър акумулатор за Terracan

    Оказа се, че освен замръзнала нафта...и акумулаторчето е сдало багажа, замерихме му тока и е аут. Сега е свален и се зарежда, да видим дали ще запали утре сутрин. Но и да запали с него, отивам да купувам нов, че не искам да ме остави някъде така. Стария е някакво "куче". По спецификации ми излиза, че правилен за мене е Varta 5954040833132
    Ето и характеристиките му

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:y2e9cohcbgecktkfxgwb.png
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:6106641

    Намерих го най-евтино за "VARTA 5954040833132 95 Ah. G7 акумулатор Blue 238.00 лв" в някакви онлан търговци (тук не знам, дали има ментета на Варта, че разликата в цената е бая) Има го и на други места 279лв

    Не знам дали е позволено да пускам линк, но някой има ли наблюдения над тези, че съм малко резервиран, като не мога физически да видя нещата на място, а е само онлайн магазин. Ясно е, че нямат разходи за заплати на продавачи и намеми на магазини и от там пада цената, но все пак http://next-line.eu/%D0%B0%D0%BA%D1%...0%D0%B8/varta/

    Дали пък да не взема нещо по-силно? 100 или 110Ah ....Споделяйте мнения по въпросата
    Последно редактирано от bojurishte; 22-01-16, 14:00. Причина: Не мога да променя заглавието :(
    ....!

  • #2
    От: Най-добър закумулатор за Terracan

    Не знаех, че има правилна марка акумулатор за определена марка автомобил... Все пак не си купувай Варта. Знам вече 2, включително моя, които се скапаха за по-малко от година. Общото правило е да си вземеш най-големия, който се събира на мястото. Предпочитанията за марка... отделно.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Най-добър акумулатор за Terracan

      Цитат на колегата sparkybg от друга тема в която дискутираме

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Отиваш в Bosch, казваш си каквото те питат, и каквото излезе по каталог - това е. А именно, излиза ей-това:
      http://www.bosch-automotive-catalog....3FautoLoad%3D1

      Откак имам тераното карам с Bosch и Varta. Първия изкара 4 години и кусур, като му се видя сметката след половин година престой при тенекеджия. До преди това си работеше безгрижно, хем не е като да не съм го тормозил поне 4-5 пъти по време на експлоатация (разбирай - дълго въртене докато "омалее"), а и предимно го карам на къси интервали (от вкъщи до работа са 10 минути). Никога не беше зареждан за тия 4 години и кусур, не е пуснал и капчица електролит - клемите ми са заводските и са като нови, без да ги мажа с нищо. Сегашната Varta (тя реално е същото с други лепенки) - пак така.
      Тоя го намерих за 225.90лв

      В случай, че не е проблем линка - ето тук го открих akumulator.pro
      Имат физически магазин в Хасково, но пишат 5 кинта доставка за страната. Ако някой има идея за близка цена в София, да даде знак.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-01-16, 10:03.
      ....!

      Коментар


      • #4
        От: Най-добър закумулатор за Terracan

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Не знаех, че има правилна марка акумулатор за определена марка автомобил... Все пак не си купувай Варта. Знам вече 2, включително моя, които се скапаха за по-малко от година.
        Явно определено има значение и мястото от където взимаме или партида на която попадаме...аз имах на две БМВ-та Варта и нямах проблеми с тях.
        ....!

        Коментар


        • #5
          От: Най-добър закумулатор за Terracan

          Някъде бях попаднал на информация, че тези в България са доста застоели (предполагам се продават трудно заради цената) и затова се скапават бързо. Факт е, че моя умря тотално за няколко месеца.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Най-добър закумулатор за Terracan

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Някъде бях попаднал на информация, че тези в България са доста застоели (предполагам се продават трудно заради цената) и затова се скапават бързо. Факт е, че моя умря тотално за няколко месеца.
            Аз пък карам втори вече на джипката, и още 3 по другите коли, безгрижно. Тоя на джипа никога не беше зареждан. Ако е много застоял ще иска зареждане, отделно обикновено някъде по корпуса има номер, по който може да се ориентираш за годината на производство.

            Твоя като умря за няколко месеца не ти ли го смениха гаранционно? 3 години им е гаранцията. Първия ми изкара 4 и половина.

            ПП: Чак сега видях че горе съм цитиран.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Най-добър закумулатор за Terracan

              Умря оня ден и тепърва ще му търся гаранцията. Забравих колата със светнати фарове и на сутринта беше 1.5V. Цял ден зареждане с 2 зарядни вдигна само до 11.4V, с което успя да прехълца само 2 пъти стартера и дотам. Купих го онлайн, та в понеделник ще видя кое как. Само дето ще си искам обратно парите, защото нормално умря точно преди пътуване и не мога да стоя без кола, та набързо купих един корейски.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Най-добър закумулатор за Terracan

                Точно и аз това гледам на онлайн пазаруването - как ще ми покрият гаранцията? Доколкото друго си е да влезна в магазина и да си искам покриване на гаранцията...
                ....!

                Коментар


                • #9
                  От: Най-добър закумулатор за Terracan

                  Защо ти е онлайн, като магазини Bosch има къде ли не. Гледам си от София - все някъде по нормалния ти маршрут има някой магазин - може да им звъннеш да се разберете ако го няма в тоя магазин да го домъкнат от друг. Аз първия даже още пред магазина си го смених.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Най-добър закумулатор за Terracan

                    Спарки, така е - но разликата в цената е около 70-100лв в полза на онлайн магазините. Което не е никак малко. Иначе и аз бих предпочел да го взема на място.

                    Използвам отговора и за да цитирам тук мнение на колега от другата тема

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Мое мнение - не си купувайте Варта. Не е това, което беше. Наблюденията са ми на оклоло 10-15 акумулатора, разни видове - за лодки, камиони, и коли. Поне не са това, за парите, които плащаш. Фирма, която ги продава ми сподели, че имали много рекламации и вече не ги препоръчват. Сега купихме няколко Банера, ще ги видим, ама цената им е доста по-добра от Вартата. Много ми похвалиха Искра, в момента били супер, оправили си някакъв кусур и сега били ОК(произвеждали и за някоя от големите марки, ама забравих коя). А Искрата пък е на половината от цената на Вартата.
                    Като търся Искра, намирам Монбати и там цената е около 180лв, че даже за 100Ah. Но нямам наблюдения над тях... Сега ще издиря и Банер
                    ....!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Най-добър закумулатор за Terracan

                      Предполагам, че при пазаруване онлайн ще има проблеми с гаранцията.
                      При покупка от магазин инсталират акумулатора, премерват тока от алтернатора и едва тогава ти пишат гаранцията.

                      Лично аз бих предпочел "по-прясна" Искра пред промоционална "незнамоткога" Varta.
                      LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                      LR Defender 110 - 2003, TD5
                      Honda CR-V II - 2004, 2.0
                      тел. 0887 581 738

                      Коментар


                      • #12
                        От: Най-добър закумулатор за Terracan

                        Аз съм ползвал Exide. Много доволен бях от него. Иначе на теракана сега съм с Tudor.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Най-добър закумулатор за Terracan

                          Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
                          При покупка от магазин инсталират акумулатора, премерват тока от алтернатора и едва тогава ти пишат гаранцията.
                          Именно. Затова тепърва ще проверявам за какво иде реч. Може някъде да пише, че трябва да се монтира в сервиз и те да подпечатат гаранционната карта.
                          За Банер също казват, че вече горе-долу си изкарват гаранцията. Монбат в никакъв случай. Искра - да.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Най-добър закумулатор за Terracan

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Може някъде да пише, че трябва да се монтира в сервиз и те да подпечатат гаранционната карта.
                            Със сигорност пише. И със сигурнст ако не е свършена тая работа, гаранция нямаш.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Най-добър закумулатор за Terracan

                              Moll са едни от най добрите в момента на българския пазар, немски са и си ги произвеждат там за разлика от много други марки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X