Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

    Здравеите колеги. Имам следния проблем,горивния филтър се изпразва, или по скоро се пълни с въздух.Прави го само когато е изгасен и когато си поиска дори и топъл.Не иска да пали.Щом подкача нафта с вакума пали от раз.Не се случва постоянно когато си поиска.Ако някои е имал подобен проблем или има представа от какво може да е моля да сподели.Поздрави

  • #2
    От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

    Някой от клапаните грижещи се да не допускат това да става е сдал багажа. Клапаните са еднопосочни.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

      [QUOTE=zoro-1;2373595]Някой от клапаните грижещи се да не допускат това да става е сдал багажа. Клапаните са еднопосочни.[

      Благодаря а имаш ли представа къде са на галопера тия клапани

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

        Уви не.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

          На самото филтърно тяло
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            На самото филтърно тяло
            Благодаря от както ми направи последния номер,и подкачих с помпата не ми е правил тоя номер.Сега пали от раз.Тия дни го покарах и не го е правил много странно.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

              За да изпразва филтъра по време на работа взема въздух,може от резбата на филтъра,клапаните,помпичката или тръбата до резервоара.
              Търси проблема от филтъра назад към резервоара
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                За да изпразва филтъра по време на работа взема въздух,може от резбата на филтъра,клапаните,помпичката или тръбата до резервоара.
                Търси проблема от филтъра назад към резервоара
                Ще го закарам след края на ловния сезон на маистор. Най интересното е че го прави когато си поиска .Маи се случва най често когато спра под наклон с задницата надолу,така поне на мен ми се струва.Скоро ми го направи тоя номер запалих го с помпане на филтъра ,после го закарах на майстора ,които ми смени филтъра и каза че имало вода и боклуци.след два дни пак ми го направи ,напомпах пак и сега пали от раз даже на половин оборот.Но не се знае до кога.
                Последно редактирано от popaiiii; 25-12-13, 18:32.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                  Днес разбрах какъв е проблема.Спрях на едно място загасих и после няма палене.Оказа се че тапата под филтъра явно не е за него.Беше се развила и течеше нафта,затегнах го напомпах и запали.Мислех че всичко е наред покарах малко и когато спрях реших да го погледна.като го огледах видях пробката за обезвъздушаване и реших да я отвия ,напомпах имаше малко въздух и като я затегнах реших да по напомпам още малко и се изненадах,от тапата започна да пръска яко нафта. После се сетих че преди време ми смениха филтъра и тога едвам ми отвиха тапата и същия мои маистор каза че ми е сложил друга ама не нова .Та явно утре ще търся оригинална

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                    На мястото на тая тапа под филтъра трябва да имаш датчик за наличието на вода в нафтата ,както и контролна лампа на таблото !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                      Днес смених цялата конзола с помпичката и с нов филтър с датчик. Обезвъздуших го и сега пали на половин оборот.Оказа се че и отгоре през филтъра ми е пропускало.Дано да се оправят нещата ,мисля че от там ми е бил проблема.Цялото удоволствие ми излезна 30 лв. без труда щото сам си го смених.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                        Нали знаеш приказката за неволята!
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                          Нали знаеш приказката за неволята!
                          Да в събота го пробвах пали идеално.Много съм доволен и благодарен на колегите от форума за съветите .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                            Колега 30лв това цена за нова конзола за горивния филтър ли?Пиши от къде си я купил,че моята не работи помпичката.Явно това им е проблем.Цена под 60лв за нова алтернативна не мога да намеря/това за някакво китайче/ .Втора употреба не е ясно колко ще изкара .Някой да знае кой е оригиналния й номер?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с горивен филтър на хюндаи галопер

                              Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                              Колега 30лв това цена за нова конзола за горивния филтър ли?Пиши от къде си я купил,че моята не работи помпичката.Явно това им е проблем.Цена под 60лв за нова алтернативна не мога да намеря/това за някакво китайче/ .Втора употреба не е ясно колко ще изкара .Някой да знае кой е оригиналния й номер?
                              Здравеи колега.Да за нова конзола с филтър и с датчик .Пише на нея корея .В колос е 60 лв подобна.Купих я от магазин в София на сребърна до бензиностанция еко. поздрюви

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X