Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Galloper lift

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: hyundai galoper lift

    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
    То след дъжд качулка , ама ..... никой вече не пише в галоперските теми.
    Относно задните пружини - стават и от (дълга база) Паджеро 2 и от по старите Патрули .... Повдигането било осезаемо , - 3-4 см. И аз трябва да я правя тоя гимнастика , щото отскоро карам такъв дарак къса база и окачването му е доста смазано.... в по големи дупки като е натоварено отзад блъска на твърдо.
    .
    Само с предните торсиони не знам .... има ли чалъм да се натегнат малко - колкото да възстанови първоначалната си височина . Не намерих никакво инфо по въпроса.
    окачването е доста смазано.... в по големи дупки като е натоварено отзад блъска на твърдо.
    .
    В крайна сметка , все пак има малки разлики , във външния диаметър на пружините... Галоперските са 178 мм. , Паджеровите - 180 мм. а Патроловите 168 мм.

    ...... Паджеровите са с 3 см. по дълги от оригиналните (дълга база)..... хм.....
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • От: hyundai galoper lift

      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      ... Само с предните торсиони не знам .... има ли чалъм да се натегнат малко - колкото да възстанови първоначалната си височина . Не намерих никакво инфо по въпроса.
      Не четеш внимателно. Чалъм да се натегнат торсионите има, но при това се ограничава ходът на предния мост и трябва да се режат едни тампони. Като се срежат обаче, има вероятност да започне да се вади дясна полуоска и става неприятно.
      Най-добре е да смениш амортизираните торсиони с нови. Само че внимавай с размерите, че има различни варианти и стават грешки.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: hyundai galoper lift

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Не четеш внимателно. Чалъм да се натегнат торсионите има, но при това се ограничава ходът на предния мост и трябва да се режат едни тампони. Като се срежат обаче, има вероятност да започне да се вади дясна полуоска и става неприятно.
        Най-добре е да смениш амортизираните торсиони с нови. Само че внимавай с размерите, че има различни варианти и стават грешки.
        Аз съм чел , но явно не съм доразбрал . Беше писано че при натегнати торсиони - с цел повдигане (лифт) , предните колела получават ЪГЪЛ (като празна Татра самосвал) , който после иска корекция с добавяне (или отнемане) на реглажни пластини - на стенд за предници..... Не съм имал намерение чак за такова *повдигане*...
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Hyundai Galloper lift

          Малко пози от преди малко.

          Галопера е по висок с около 7-8 см.

          Без да пипам торсионите ,с подложки на шарнирите евентуално друго ще се наложи ли да пипам ,целта е 33-ки на оригинални джанти



          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Hyundai Galloper lift

            Руския понимаеш ли го? Ако да - https://www.drive2.ru/l/513816628140441678/ но май искаш да се снимаш в многосериен филм.

            И това - https://www.drive2.ru/l/497768431299330465/
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Hyundai Galloper lift

              Те Тея или са луди ,или няма какво да правят по цял ден.

              Песъкоструй,нови диференциали,суперселект ,рама от паджеро насадено на Галопер.

              Тоя крокодил долния ръб на джама е над брадите.Нашите цели са по умерени.

              Лошото е че забелязвам че взеха да поскъпват.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Hyundai Galloper lift

                Ами хората са написали - 33-ки влизат без лифт, само с подрязване на калниците и здраво стоково окачване. Без да натягаш торсиони и т.н. За 35-ци - бодилифт и половината от направеното по крокодила.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Hyundai Galloper lift

                  33 влизат без никакво рязане,дори някои карат без да правят нищо с лек компромис,но за да не опират при пълен ляв десен,иска минусови джанти,аз не искам да ги сменям,то само с лифт няма да стане май, вероятно и фланци ще трябва
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Hyundai Galloper lift

                    Ако задните пружини са, като на паджерото предполагам ще станат и подложките за паджеро, ако някой има нужда мога да съдействам.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Hyundai Galloper lift

                      Подложките са като на Паджерото. С натегнати торсиони 33-ки влизат, но не ме кефеше возията. И при пълна липса на време за горски приключения, реших че мога да си тегля каравана/ремарке/платформа и с 31-ци, ама да ми е комфортно. Пък и си бях купил нови 31-ци. За визията съм съгласен, ама между визия и возия.... избрах возия.
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • От: Hyundai Galloper lift

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Ако задните пружини са, като на паджерото предполагам ще станат и подложките за паджеро, ако някой има нужда мога да съдействам.
                        Не ми казвай че и подложки правиш за отзад?Сложих,но май ще се упражнявам пак там.
                        Да ,1:1 с Паджеро са, веднъж съм го правил

                        Мда,аз в момента съм с 32-ки без да пипам нищо отпред.Единия торсион го натегнах за да му изравня предницата само.Обаче ми стоят леко малки.

                        Подложки за шарнирите ще изрежа с плазмата,въпроса е дали само това ще е достатъчно
                        Последно редактирано от Roninn; 06-06-19, 07:44.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Hyundai Galloper lift

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190606_084158.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5814881

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190606_084328.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5814882


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190606_084255.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5814884
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1559799973364.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5814883
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Hyundai Galloper lift

                            На първите три снимки хубавец.Последната не се зачита
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Hyundai Galloper lift

                              Между друсащ хубавец и комфортен грозник...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Hyundai Galloper lift

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                Между друсащ хубавец и комфортен грозник...
                                Сега ако кажеш, че с тия гуми караш с 120 по магистралата...
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X