Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турбо за ГАЛОПЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турбо за ГАЛОПЕР

    Здравейте колеги!
    Бих искал да ви занимая с турбото на Галопер 2,5 TD.Един майстор ми каза че моето е тръгнало и много скоро ще трябва да го сменям.Ходих в Техническия университет във Варна (забравих името на фирмата)за диагностика.Мислех че моята турбина ще бъде свалена и въртяна на някакви обороти и марен въздуха който подава и т.н. Уви нищо такова нв се случи...Просто един от майсторите откачи нагнетателния маркуч,с два пръста хвана остта и каза че скоро трябва да дам 440 до 600 лева.Така и не разбрах защо,но нали е майстор...Имам приятел в Южна Корея и се разбрахме да му изпратя номера на турбината за да провери там колко струва и дали си струва.
    Та въпроса ми е знае ли някой можели да се види този номер,или трябва да свалям цялата турбина.
    Предварително благодаря на всички!

  • #2
    От: Турбо за ГАЛОПЕР

    Първоначално публикуван от stalleff Преглед на мнение
    ... Мислех че моята турбина ще бъде свалена и въртяна на някакви обороти и марен въздуха който подава и т.н. Уви нищо такова нв се случи...
    Никой няма да ти демонтира турбината само за да й направи диагностика. А най-вероятно и ти няма да искаш да платиш цената на това упражнение.
    Майсторът е проверил дали има луфт.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Турбо за ГАЛОПЕР

      Чавдар е прав за луфта, моята си я свалях и качвах сам, при нас в София в " Реал турбо " за пълно рециклиране ще ти струва най много около 1000 лв, за сравнение ново турбо е около 3000 лв, сам предцени.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: Турбо за ГАЛОПЕР

        Дай ми модела на колата,годината,кубиците и конските сили.
        Аз ще ти кажа ОЕМ: номера на турбото който ти трябва за Южната Корея.

        Коментар


        • #5
          От: Турбо за ГАЛОПЕР

          Модела е GALOPER годината е 1999 , 2,5 TD Intercooler, 99 конски сили.
          Благодаря в аванс!

          Коментар


          • #6
            От: Турбо за ГАЛОПЕР

            А моя защо е 105 к.с Откъде идва тая разлика ! И на други съм забелязвал така !Долу има едно паджеро със същия мотор( видимо)като моя, с турбо без кулер обаче и беше към 86 к.с ако не бъркам !
            Ето един линк и тука така пише !http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=13709
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Турбо за ГАЛОПЕР

              Ронинн в тази спецификация пише ,горивна система коман рел,мисля че от там идват тези 6 коня повече,незнам твоя с каква горивна система е но мея не коман рел.

              Коментар


              • #8
                От: Турбо за ГАЛОПЕР

                И аз мисля че не е !Карам служебен форд с TDCI и няма нищо общо с галопера освен горивото !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Турбо за ГАЛОПЕР

                  А да питам как да замеря и колко трябва да надува тва турбо че моя нещо не е както трябва или аз така си мисля

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X