Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Колеги , както бях обещал един лек отчет със снимки. Нещата по проверката,отварянето и събирането отнеха около час и половина време / включени са пиенето на кафе ,чесане по главата и много изпушени цигари. По същество - капака за сондата е под задната седалка -трябва да се махнат 4 болта - 2 отзад и2 отпред , с което премахваме цялата седалка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 342.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5322094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 343.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5322095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 344.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5322096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 345.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5322097
    След това се маха една декоративна лайсна до лявата задна вратаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 346.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5322098 и се получава следната картина. След повдигането на мокета /който е на 2 части -откъм купето и багажника/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 347.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5322099 стигаме до капака , който се държи на 4 рапидки.След премахването им вече имаме достъп до тялото и гривната, която го държиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 349.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5322100 Когато махате рапидките и сваляте капака отдолу има букса,която трябва да разкачите.Гривната я развихма с леко почукване върху пръстените , които са отстрани на нея с дървено трупче.Бяхме маркирали маркучите , които са два на скоби и един на бърза връзка с цел да няма грешки. След развиване на гривната , самата сонда се изважда много лесно - поплавъка е ориентиран в посока водача , а цедката на сондата - към багажника. Имах притеснения , че като я извадиме ще открия съкровищата от пещерата на Али Баба - но всичко беше абсолютно чисто по сондата - сякаш е току що купена.Ето и снимкитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 350.jpg
Прегледи:1
Размер:211.5 КБ
ID:5322102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 351.jpg
Прегледи:1
Размер:210.7 КБ
ID:5322103В края на самия метал на тялото е закачен въпросният маркуч, който се опасявах , че е изчезнал из резервоара.Той държи цедката в която има още една тръбичкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 352.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5322104 и която принципно би трябвало да е на дъното на резервоара. Всичко изброено до тук го правих с един приятел - та той изрази съмнение , че самият маркуч не е захванат от скобите и не прилепва плътно/въртеше се съвсем спокойно на ръка/. От тук - загубата на долната част от тръбичката и засмукването на въздух при по- малко количество гориво в резервоара. Купих естествено нов маркуч и скоби и по мое мнение се справихме със задачата. Проблема е , че имам около 50 л. нафта и чак когато изгоря 40 ще съм абсолютно сигурен , че е така. Та така - ако нещо има да питате-питайте. Ще се радвам , ако съм помогнал на някой с проблем като моя.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

      Видя ли, че не боли толкоз?

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

        Добре де колега, не видя ли какво съм писал "Почистване на горивната система
        Започната от zoro-1, 30-05-11 22:13 12" и от там щеше да разбереш цялата процедура по сваляне и качване на целия резервоар. Съжалявам че чак сега виждам темата. Ти изми ли резервоара, сваля ли го. При положение че си махал само горният смукател и нивомер на гориво, не си решил въпроса с долният край на другият смукател на гориво който при теб е проблемен. Дано със смяната на маркуча да се оправи въпроса, но откъде си сигурен че е хлабаво само там, може да се наложи пак да си играеш. Успех, ако ти трябва съвет питай, или чети
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

          До колегата zoro 1 - четох най- внимателно твоята тема , но нещата , които ме интересуваха ги нямаше - / уплътнението на гривната,диаметър на маркуча,тънкости при обратното поставяне на сондата/, никога не задавам въпроси преди да съм прочел внимателно.Относно свалянето и промиването на резервоара - сметнах , че няма нужда при положение, че всичко беше абсолютно чисто. За предната сонда доста се чудих , но реших , че с едно леко удължаване на маркуча за цедката/така, че да легне на дъното/ нещата ще се решат по отношение на снабдяването с гориво. Принципно никога не оставам с по - малко от 1/2 резервоар , но бях решил да пробвам дали ще ми светне контролната лампа за гориво. Още немога да кажа със сигурност , че съм решил нещата , /защото имам доста гориво /, но работя по въпроса да го изхарча

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

            Ок, мислех че не си видял темата, за съжаление когото го свалях не ми е хрумнало да сваля размерите на пръстените и маркучите. Успех.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

              Благодаря! Надявам се като изхарча горивото да пиша за положителен резултат , ако не - сваляне на резервоар и т.н.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                Не му се шашкай, сваля се много лесно.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                  Здравейте колеги.Имам Теракан 2.9CRDI 2002г.От известно време забелязвам ,че и моят започна да дава същите симптоми.
                  Сутрин върти повече,понякога пали и веднага загасва и почва едно въртене...След като напомпам на крушата пали без проблем.
                  При мен разликата е ,че при определени условия при натоварване - светва чека.След отнемане на газта угасва.
                  Аз съм свалял въпросната сонда ,но моята изглежда по друг начин.Когато я свалях ,всичко беше като ново.При следващ демонтаж ще я снимам
                  Колега Darth ,ако си решил поблема давай съвети.
                  Благодаря предварително!!!
                  Последно редактирано от l_p_d; 08-12-11, 11:23.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                    Все още не съм стигнал до критичния минимум от 5-10 литра , но когато стигна веднага ще пиша - засега /да не чуе дявол/ проблеми нямам. Относно светването на чек енджина - при мене преди го правеше , но след ремонт на дюзите не си е показвал лицето - дано при тебе да не е така. Може да разгледаш - има доста писано по въпроса за дюзи и чека.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                      Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                      Все още не съм стигнал до критичния минимум от 5-10 литра , но когато стигна веднага ще пиша - засега /да не чуе дявол/ проблеми нямам. Относно светването на чек енджина - при мене преди го правеше , но след ремонт на дюзите не си е показвал лицето - дано при тебе да не е така. Може да разгледаш - има доста писано по въпроса за дюзи и чека.
                      Какво имаш в предвид под ремонт-(подмяна или рециклиране) .Колко ти струваше и къде.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                        Имам предвид рециклиране - подменяват се частите , които са в самата дюза - обикновено клапана за налягането и разпръсквача. При мене бяха само клапаните - излезе ми около 300 - 350 на дюза , това включва монтаж и демонтаж, проверка на стенд , подмяна и труд/ако държиш на точна цифра мога да го погледна , че е в джипа , а сега пиша леко наизуст/. Правих ги в София Дизел Център , който е на Черковна и Сребърна малко след светофара в посока Зоологическата градина. Дават и 6 месеца гаранция.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                          l_p_d, провери си маркучите за обратна нафта, може да има напукани и от там да губи налягане. Ако искаш да ги видиш къде са със снимки погледни темата "Смяна гарнитура на главата", тези маркучи са под капака-праховия, който се намира под интер кулера, или провери по цялата система дали няма напукани маркучи. Успех.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                            Може да съм объркал темата, сигурно е " Смяна гарнитура на капака на клапаните"
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                              Снощи ми светна лампата за гориво и заредих. Проблеми до този момент не съм имал , ще изчакам до следващото светване на лампата , за да съм сигурен.При изменения ще пиша.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                                Може да съм объркал темата, сигурно е " Смяна гарнитура на капака на клапаните"
                                Благодаря за севетите.
                                Маркучите съм ги свалял, тъй като ми се наложи да сменя повдигач.Маркучите са нови.
                                Други идеи.?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X