Обява

Свий
Няма добавени обяви.

H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

    Viking, като гледам как си мениш избора, ти за 40 дни докато чакаш поръчката, кой знае какво още ще избереш я прежали няколко стотака и вземи рентакар каквото си харесал и го пробвай преди поръчката /знам за 15-те дена тест после/ аз съм сменил не много коли, но въпроса това ли е моята кола се изяснява още като я видя на живо и само се потвърждава при пробното каране
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Не слагай каруцата пред коня! Преди да избираш гуми, първо избери и купи колата. Пък после ще видиш какъв размер гуми ти трябва, а оттам ще определиш и възможните варианти, че не всички модели ги има във всички размери. Добра идея ще е и да се поогледаш из местните 4х4 форуми с какво карат хората в твоя район.

      Принципно, АТ гумите на БФ Гудрич минават за "класика в жанра", макар че лично аз не съм фен на тази марка. Добри варианти има и на Goodyear (Wrangler Silent Armor - AT/SA+ ), Toyo (Open Country AT), Yokohama (Geolandar AT G012) и др.
      Това излезе на първо преглеждане във нета,иначе аз съм отворен за по-добри гуми даже и да са по-скъпи нямам претенции никакви само да вършат работата за която са определени! За това и попитах за ъпгрейд на спирачните апарати, защото никога не карам стокови такива. Например на F25 & F16 съм със поръчкови "М"-кови дискове и накладки и апарати. Така ги поръчах от завода. Нямам компромис към такива неща и особено що се касае за safety! За Рибата и Тигана си прав, но аз само чакам ако някой допълнително подплати със позитивно изказване тази кола, макар че прочетох че и •Grand Cherokee• бил паркетник на едно място и вече щях да падна...
      Тук да Ви кажа малко не мога и в това да се ориентирам с какви гуми и джанти да карам, защото видях онзи ден една чисто нова "Лендкруизър" със спойлери до земята, със 20'-22' джанти и нископрофилни гуми! Не виждах никакъв офроуд във тази Тойота....
      Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 13-04-16, 11:28.

      Коментар


      • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        Viking, като гледам как си мениш избора, ти за 40 дни докато чакаш поръчката, кой знае какво още ще избереш я прежали няколко стотака и вземи рентакар каквото си харесал и го пробвай преди поръчката /знам за 15-те дена тест после/ аз съм сменил не много коли, но въпроса това ли е моята кола се изяснява още като я видя на живо и само се потвърждава при пробното каране
        Не си меня мненията, даже съм като кон с капаци и педантичен до имопомрачение понякога, даже за работата ми казват, че съм работохолик до безподобие, само за пример ще Ви кажа, че за последните две седмици имам 4 дни в които съм работил по 19,5 часа на денонощие на няколко кафета/капучино докато не си свърша работата както трябва и после пак едвам заспивам макар, че би трябвало да съм "труп" след такъв работен процес. Както споменах, нямам много избор и тука става един омагьосан кръг: има кола/джип докато помисля дали ми харесва или не, докато споделя със Вас, докато кажем 4-5 приказки и заради часовата разлика, докато евентуално кажа "Да" - колата я няма вече на обявата! След това идва друга, обаче вече нямам паралелно симултантно две коли за сравнение ами само едната е останала. Пак следва предната поредица от обстоятелства и мисли и съмнения, и пак колата я няма! Не мога и да чакам примерно пак да се появи •FREELANDER• защото кой знае кога пак ще "цъфне" някой... Затова трябва сега да взема достатъчно мнения и проучвания, навреме и да взема адекватно и бързо решение и да имам също такава реакция да го купя! Например за "Grand Cherokee" имам едно притеснение, че един мой приятел от Козлодуй голям фен на оффроуда, закъса една зима в Карловския Балкан, със бебе + жена си + малкия си син,и вика 112. Ако сега го питам него той ще ми се разбучи за какво ми е това, при положение, че говорих със него за "Тойота Лендкриузър Прадо" със ръчни скорости и блокаж? Да, обаче аз не искам вече да карам ръчка особено в такива задръствания каквито имаме тук в Окланд, и за да не го обидя само му измънках, че съм съгласен със него! Той в момента кара •Nissan Patrol• Y60/61 вдигнат със лебедка и три акумулатора и дума не дава да се издума за друг джип. Обаче аз сега го харесах това "Гранд Чероки" и нямам намерение да се откажа защото няма да го карам в преспите където Десо затъна и няма да си правя експерименти по блата и реки и езера... Т.е. превантивно ще си спестя проблемите предвидени в Правилника на Offroud-а! Полянка, BBQ малко багаж, туба с бензин вътре в багажника задължително 25литра и жена със дете и дрехи плюс вода и храна!... Това е. Останалото Extreme преживяване не ми е нужно, защото тази кола ще ми е основната! Поне докато дойде време да купя друга и чак тогава да мисля тази да я ъпгрейдна за офроуд като я вдигна и нагодя подобаващо и ако ще засядам някъде ще е сам, че да си чупя сам главата, не да се чудя как да се оправям със жената и детето. Това е в резюме.
        Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 13-04-16, 11:33.

        Коментар


        • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

          Единственото което сега мисля е какво е поведението на такъв джип във завои. Един мой познат ми каза, че клатят като "мамути"...

          Свикнал съм на твърда "езда" и окачване. Видях, че имат режим •Sport• и двата джипа. Надявам се това касае окачването и мога да очаквам по-твърда возия при желание и нужда като примерно завоите на Шипка и/или Слънчев Бряг-Варна...


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Коментар


          • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

            Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
            ...прочетох че и •Grand Cherokee• бил паркетник на едно място и вече щях да падна...
            Границите на "паркетността" не са строго определени. Конструктивно Grand Cherokee е паркетник - самоносещо купе, 4х4 задвижване с много самоинициатива в него и доста обли форми. Какво може и не може - дълга тема, но определено не може да си изкара гаранционния пробег в гората. Не е направен за това.

            Впрочем думата "паркетник" е с руски произход и е възникнала заедно с родоначалника на всички паркетници - Лада Нива (ей сега феновете на Нива ще ми скочат ама да повторя - Нива е ПАРКЕТНИК).

            Коментар


            • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

              Ами каквото такова, какво да кажа вече Ясене! Важното е да не ме остави на пътя със вдигнат капак и димящ радиатор... Пикника ще го измислим някак! Няма да си купувам гъсеничен трактор сега заради проходимостта я... [emoji23][emoji28][emoji847]


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                Не си меня мненията, даже съм като кон с капаци и педантичен до имопомрачение понякога, даже за работата ми казват, че съм работохолик до безподобие, само за пример ще Ви кажа, че за последните две седмици имам 4 дни в които съм работил по 19,5 часа на денонощие на няколко кафета/капучино докато не си свърша работата както трябва и после пак едвам заспивам макар, че би трябвало да съм "труп" след такъв работен процес. Както споменах, нямам много избор и тука става един омагьосан кръг: има кола/джип докато помисля дали ми харесва или не, докато споделя със Вас, докато кажем 4-5 приказки и заради часовата разлика, докато евентуално кажа "Да" - колата я няма вече на обявата! След това идва друга, обаче вече нямам паралелно симултантно две коли за сравнение ами само едната е останала. Пак следва предната поредица от обстоятелства и мисли и съмнения, и пак колата я няма! Не мога и да чакам примерно пак да се появи •FREELANDER• защото кой знае кога пак ще "цъфне" някой... Затова трябва сега да взема достатъчно мнения и проучвания, навреме и да взема адекватно и бързо решение и да имам също такава реакция да го купя! Например за "Grand Cherokee" имам едно притеснение, че един мой приятел от Козлодуй голям фен на оффроуда, закъса една зима в Карловския Балкан, със бебе + жена си + малкия си син,и вика 112. Ако сега го питам него той ще ми се разбучи за какво ми е това, при положение, че говорих със него за "Тойота Лендкриузър Прадо" със ръчни скорости и блокаж? Да, обаче аз не искам вече да карам ръчка особено в такива задръствания каквито имаме тук в Окланд, и за да не го обидя само му измънках, че съм съгласен със него! Той в момента кара •Nissan Patrol• Y60/61 вдигнат със лебедка и три акумулатора и дума не дава да се издума за друг джип. Обаче аз сега го харесах това "Гранд Чероки" и нямам намерение да се откажа защото няма да го карам в преспите където Десо затъна и няма да си правя експерименти по блата и реки и езера... Т.е. превантивно ще си спестя проблемите предвидени в Правилника на Offroud-а! Полянка, BBQ малко багаж, туба с бензин вътре в багажника задължително 25литра и жена със дете и дрехи плюс вода и храна!... Това е. Останалото Extreme преживяване не ми е нужно, защото тази кола ще ми е основната! Поне докато дойде време да купя друга и чак тогава да мисля тази да я ъпгрейдна за офроуд като я вдигна и нагодя подобаващо и ако ще засядам някъде ще е сам, че да си чупя сам главата, не да се чудя как да се оправям със жената и детето. Това е в резюме.
                разбирам те напълно, но предложението да тестваш Гранда предварително като наемеш такъв за един ден си остава, на снимка и по разкази е едно, друго е да седнеш в него и да покараш и да го почувстваш.......... ако не го направиш сега и го поръчаш, през пробния период ако не ти допадне, ще се завъртиш в същия кръг за още 40-50 дни.

                туба с бензин недей, особено при детето........... резервоарите на тия тучове са огромни, просто го дръж винаги пълен
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                  Има резон във това което казвате IvanIvanovi... Ще мръдна в следващите няколко възможни дни, когато се освободя, че в момента съм в командировка и имам доста ангажименти едвам се наспивам. Само да не клати и да е стабилен във завои, това се моля сега, че не ми се иска да се отказвам от него заради такава прагматична причина. Ако виждайки конзолата за настройките режим •Sport•, означава втърдяване на окачването и ще се държи послушно на завоите няма да имам проблем. Друго притеснение нямам засега. Даже и паркетник, какъвто казва, че е Ясен ще го преглътна. Това означава ли, че и •Range Rover Sport• е паркетник?... И той има същите електронни настройки за проходимостта и окачването. Колкото да минавам през същата тази въртележка още един път... Малеее ще ми дойде много вече...станах маниак само сайта на Гъливер да проверявам като ФБ примерно макар да нямам ФБ, но гледам около мен как са се вманиачили по този Zuckerberg...


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 13-04-16, 12:33.

                  Коментар


                  • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                    Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                    ... само чакам ако някой допълнително подплати със позитивно изказване тази кола, макар че прочетох че и •Grand Cherokee• бил паркетник на едно място и вече щях да падна...
                    Тук да Ви кажа малко не мога и в това да се ориентирам с какви гуми и джанти да карам, защото видях онзи ден една чисто нова "Лендкруизър" със спойлери до земята, със 20'-22' джанти и нископрофилни гуми! Не виждах никакъв офроуд във тази Тойота....
                    Ами правилно си прочел! Гранд Чероки Е паркетник, mall cruiser и Soccer moms love Grand Cherokee

                    No offense, обаче на тебе ти трябва точно паркетник. Т.е. кола, която ще ти е достатъчно комфортна за ежедневна употреба и пътувания по асфалта, но в същото време ще ти позволява да кривнеш от твърдата настилка, защото: има по-голям клиренс, можеш да й сложиш достатъчно големи гуми за по-рошав терен (AT), има 4х4, както и някакъв вид блокаж(и). В зависимост от комплектацията Grand Cherokee отговаря на това.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                      Имам реалното усещане, че полезността на темата умря отдавна...
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                        Авторът придобива сведения.

                        Коментар


                        • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Впрочем думата "паркетник" е с руски произход и е възникнала заедно с родоначалника на всички паркетници - Лада Нива (ей сега феновете на Нива ще ми скочат ама да повторя - Нива е ПАРКЕТНИК).
                          +1 и не само това, братята руснаци под "Паркетник"разбират който е лесен за паркиране,и не не се шегувам...

                          Коментар


                          • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                            Добре да не разводняваме повече: да го поръчвам ли или да чакам незнам и аз какво? Ясно,•Jeep•Grand Cherokee•, не е джип, но има капацитета и възможностите на що годе приличен джип заради просвет. Този който гледам в момента специално, черният е със въздушно окачване-това предимство ли е или недостатък? Да очаквам ли проблеми със въздушното окачване? То е ясно, че може всичко да се счупи във всяка кола, гаранция няма, става въпрос някой знае ли слаби места и "детски болести" по модела, освен вентилите със датчиците за налягане? Мога ли после да му сложа друго окачване? Някъде във Форума мернах, един такъв преправен на •Monster Truck• ... Това също искам да разбера може ли да се направи или няма шанс при въздушно окачване? Тогава все пак просвета е много повече доколкото виждам или е само илюзорно това?Попитах един път дали и •Range Rover Sport• е паркетник в този случай,никой не казва нищо...


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 13-04-16, 21:34.

                            Коментар


                            • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                              Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                              +1 и не само това, братята руснаци под "Паркетник"разбират който е лесен за паркиране,и не не се шегувам...
                              Руснаците казват друго:
                              Само название «паркетник» уже подразумевает поездки по ровному дорожному покрытию...
                              Те освен това празвят разлика между кросоувър и паркетник, като кросоувъра е с по-добри офроуд възможности (това по информация от нета).



                              Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                              ... да го поръчвам ли...
                              Да.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                                Здравей Викинг,
                                По зададените критерии аз бих погледнал и Митсубиши Паджеро 3.8 бензин. Много добро съотношение цена/качество. Гранда става, както и Тойота Прадо, но Вие казахте, че не Ви харесеа. Също така, бих препоръчал задължително да тествате избрания модел преди поръчката, за да се спести време, евентуално за връщане, ново търсене и т.н. Ако се откажете от Гъливър, в съседа Австралия пазарът на коли е доста голям.

                                Поздрави и успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X