Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

    Привет колеги......започвам с малко предистория.Сегашната ми кола е Хонда сивик-много вярно ми служи вече 6-та година и съм много доволен от нея,но дойде време да се сменя.Карам около 20к км годишно от които 7-8к през зимният период.Главната причина да се насоча към по-високопроходима кола е че зимата поне 2-3 пъти в месеца се ходи до Силистра а всички знаем какви са зимите там.Със Сивика когато има доста сняг винаги съм на тръни,защото няколко пъти съм закъсвал по пътя и са спирали да ме бутат.
    Колата ще се кара само и единствено ПО АСВАЛТ но ми трябва сигурност, че няма да ме остави в снега.Незнам обаче доколко HR-V-то би се справило при такива условия и се надявам тези, които имат наблюдения с поведението на автомобила при повечко сняг да споделят.Всички теми свързани с HR-V съм ги изпрочел не само в този фофум и съм си направил някой изводи за автомобила.Бюджета, който мога да отделя за кола е не-повече от 8 000лв.

    Сега има и друг момент....тъй като един път почнеш ли да четеш offroad форума ти става като наркотик и почват да ти се мотаят едни други мисли в главата, затова ще ви разкажа една случка на която попаднах тази зима отново на пъта Варна-Силистра.И такаммм...пътя изчистен, но позаледен,отстрани 40 см сняг.Един тир закъсал и запушил движението в двете посоки......няма мърдане от там докато не дойдат да го изтеглят.По едно време гледам един пич с Jeep grand cherokee 2.7 как си излезе от пътя, навлезе в снега отстрани и си заобиколи тир-а и си продължи.Един час стоях в колата и си виках баси и аз сега ако бях с такава кола нямаше да седя тука.
    Така де едни размисли и страсти са ме обзели тука,знам че разликата м/у двата автомобила е ОГРОМНА.......не ме разбирайте погрешно почти съм сигурен,че HR-V е моята кола но все повече почва да ми става симпатично това чероки а и има и друг момент, че с заплата от 650лв незнам дали няма да ми излиза солена подръжката му.

    Извинявам се все пак ако съм отегчил някой.

    Поздрави

  • #2
    От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

    Добре дошъл!
    За този бюджет що не поогледаш и CR-V?
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

      В този бюджет наистина спокойно се вмества и CR-V плюс ще останат за някакви ремонти и дори газова уредба. Ако смяташ да я ползваш и като семейна кола CR-V-то е по-правилният избор, еле пък и заради повечето седалки. Впрочем като оглеждаш HR-V гледай да не попаднеш на такова без 4х4
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #4
        От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

        Колега, правилно си се насочил към НРВ-то! За 8000 лв. Гранд Черокито ще е на предела на силите си и ще ти излезе много скъпа поддръжката му! Не съм имал Чероки, но надали при възраст 12+ години ще е безпроблемен като харвито. За тези пари може да си намериш читаво НРВ и да си свиркаш. Жена ми кара такова вече четири години и не е създавало абсолютно никакви проблеми. Вярно е, че го кара само до работа и обратно, но все пак си е 14 годишна кола на над 200000 км, а всичко по него си е оригинално, единствено водния радиатор е сменян. Ако се кара само по пътя с хубави гуми няма абсолютно никакви проблеми откъм проходимост. Като всяка кола си има недостатъци: тесничка е, шумна при висока скорост, малък багажник, твърдо окачване, евтино изглеждащ интериор и май за други не се сещам. Плюсовете са, че е супер надеждна, с евтина поддръжка, пъргава, високопроходима и в същото време изключително икономична за СУВ.
        HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

        Коментар


        • #5
          От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

          щом си чел, няма да повтарям всеизвестното за тази кола, само едно ще ти подчертая: не е най-удобния автомобил за ходене до Силистра и един път в месеца, а ти искаш всяка седмица....... аз не бих, возията е твърда, седалките неудобни, а над 120 е прекалено шумно в купето.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

            Ами, то всичко това вярно, ама колегата е карал сивик, а не мерцедес и доколкото разбирам няма претенции за возията, ами по-скоро за проходимостта и евтината поддръжка. А и става въпрос за Варна-Силистра, т.е. 150 км. хубав път, а не за София-Силистра през пресечена местност.
            HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

            Коментар


            • #7
              От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

              Имам дете на 5 месеца и жената е от Силистра и затова се налага честото ходене до там.Наистина не съм се замислял за CR-V просто, защото карах на един приятел HR-V-то с витековият двигател 124 коня и много ми допадна.Карах го в града и ми направи впечатление, че се кара като лека кола и върви прилично.Изобщо не съм фен на газта и няма да сложа.Нямам база за сравнение м/у HR-V и CR-V.Мнението на IvanIvanovi малко ме разубеди, защото наистина ще се кара доста извън града.Имам приятел който вкарва коли от Италия и той ми каза, че след Юни и Юли излизат доста частни обяви за СУВ автомобили и тогава ще се купува.До тогава ще покарам малко и CR-V и ще реша.Разход от 12л градско ми е горе-долу допустим.В интерес на истината преди година ако някой ми беше казал, че ще търся СУВ щях да му се изсмея....но уви

              Поздрави на отзовалите се по темата......благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

                еееее, така може, не съм разбрал че е от Варна и да внимава с конкретния екземпляр, че точно безпроблемните коли понякога се карат душмански и без поддръжка, щото не се чупат, раиш ли
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

                  Пробвай и CR-V, ще видиш, че е по добре. И тя се кара като лека кола, на сняг и лед е стабилна със зимни гуми, а щом си с малко дете мястото в багажника ще ти трябва. Успех
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #10
                    От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

                    Аз имам СРВ ІІ ген. и НРВ и наистина СРВ-то е по-комфортно като возия и с повече място, но разхода му е с 2 литра нагоре при еднакво каране, така че си прецени какво е по-важно за теб- удобството или икономията
                    HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                    Коментар


                    • #11
                      От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

                      На харвито разхода при последно засичане даде 7.2 бензин, преди това от лукоВойл 8 и малко, явно зависи от горивото Това за междуградско със скорости около 90-100км/ч На ЦР-В-то не знам.

                      Ще си копирам едно мнение от хонда форума
                      "
                      Пътувахме Аз, жената, бебока в коша и още една жена/момиче.
                      В багажника сгъната количка ето такава
                      Моята ежедневна раница с разните му неща (портфейл, чантичка с парички,очила, запалки, флашки, и т.н.)както и два плика документи за счетоводителките, едно сакче среден размер и един плик с разни буркани и др. на спътницата ни, чантата от количката с разни памперси, кърпи, играчки и т.н., още един плик с кутията сухо мляко, шишенца, пюрета, пелена, кърпа и незнам к'во още, и една чанта с лаптоп
                      При повече желание може да се съберат още дребни неща, а пък ако е буквално до тавана, по очна преценка можех да си набутам туристическата раница (45л + 5л)и спалния чувал

                      На мен лично седалките не са ми неудобни, е аз съм 175/70-тина кг. т.е. може да мина за слаб , та на някой по-едричък може и да не му е комфортно. Ама то това си е лично и субективно усещане "

                      ЦРВ-то със сигурност е по-просторно, ама при мен така се стекоха нещата и взех харви .
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

                        Ако колегата няма да слага газ, CR-V I харчеше при същата скорост от 90-100км. около 8 литра. При по внимателно каране съм го свалял на 7,5 , но това на по-дълъг път и с двама човека почти без багаж. За градско си харчи почти 10. Ако разхода на гориво е приемлив за същите пари може да се намери прилична колица.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #13
                          От: HR-V май ще е правилният избор.....с доста размисли и страсти

                          Започнах да се оглеждам за CR-V 147к.с. Газ няма да слагам, както споменах и разход до 11-12л ми е допустим в бюджета.Още не съм карал CR-V, но дано скоро ми излезе късмета за да направя разлика.Май CR-V ще е по-удачният вариянт за семейна кола и за повече каране извън града включително на сняг, но само по асвалт.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X