Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маосквич ли карам, Хонда ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маосквич ли карам, Хонда ли?

    Москвич ли карам, Хонда ли? Тоя въпрос си зададох вчера като се прибрах след едночасово каране в киша. На около 1000 об. в мин. започва едно хъркане вибриране точно под скоростния лост. Викам си айде ново двайсе с тая кола след като ми погоди номера с наводнения мокет преди месец. Е ако ще се занимавам с прищевките и всеки месец по добре да се разделяме. Легнах си и заспах с положителната мисъл, че при Хонда трябва да се тръгва от най-простия проблем, а не да си мисля за прецакана скоростна кутия.
    Днес като станах я запалих- хъркане йок. Наведох се под колата и гледам една огромна топяща се буца лед горе долу като пита кашкавал точно между тръбата на генерацията и купето. И ми светна че като е вибрирала тръбата всичко се предавало на купето. Та те така, някой ако е имал такива "сериозни" проблеми да ги споделя тука да не вдигаме кръмно за щяло и нещяло.

    p.s. Прецаках заглавието, бихте ли го оправили!
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

  • #2
    От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

    Къш бе,на Хонда само крушки горят,пера на чистачки...такива работи.Тракането направо пиши в митсубиши подфорума или тойота
    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
    Disco 1 бекъп
    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

    Коментар


    • #3
      От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

      Ся се сетих за още един Москвичов проблем или може би Ладов, дето в един момент блъскаш за да затвориш вратите или пък регулираш да се затваря нежно пък като я погледнеш отвън тя отворила такава фуга... Та тъй при мен на Хондата като застудя спря да се затваря петата врата/ с резервната гума/. Викам с блъскане няма да стане, сигурно е за регулиране ама тц. И кво се оказа- дръжката като я стисна да отворя и тя си остава в натиснато положение щото явно греста вътре се спича. И си я връщам ръчно, щото ме мързи да разглябам в студа пък с пръскане не стана щото май е скрита пружината. Та те така.
      Ма ако имате да споделяте някой нелеп проблем, давайте не се стеснявайте.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #4
        От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

        Тая драма с петата врата я преживях на предишното ми CR-V. Явно влиза вода между голямата пластмаса и метала на вратата.
        Не е виновна само пружината. Има камара лостчета вътре.
        Махаш кората, пръскаш със спрея, и раздвижваш. Малко е скрит механизъма, ама не е болка за умиране.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

          При мен пък сега като застудя и след като затворя задна дясна врата не угасва плафона в купето, като друсне колата и угасва, като отворя вратата и не светва и въобще прави всякакви магарии, ама ми е много студено да свалям бутончето и си карам така засега.
          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
          Citroen C4, 1.4 vti

          Коментар


          • #6
            От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

            Точно онзиден в петък лекувах моите бутончета на предните врати. А те са от елементарни по-елементарни. Не се налага никакво часовникарско разглобяване.
            От бутончето отзад излиза само "мъжкото" на клемата. То опира директно в метала на вратата. Отвиваш едно винтче, бутонът изпада, пръскаш с контактен спрей, и готово. Като го монтираш гледай да го избуташ, колкото се може навън, има едно милиметърче ход за регулиране.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

              Еиии с кви неща се занимавате , ще ви завидят
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #8
                От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
                При мен пък сега като застудя и след като затворя задна дясна врата не угасва плафона в купето, като друсне колата и угасва, като отворя вратата и не светва и въобще прави всякакви магарии, ама ми е много студено да свалям бутончето и си карам така засега.
                Може да погледнеш и самото плафонче,много е лесно,с една отверка бъркаш в жлеба на стъкалцето,леко натискаш и хоп се вади.Много често лампичката от моного всетене си прогаря изолацията на жичките и прави сама маса,та свети и гасне гат си иска.Виж първо това,при него нищо не се развива,а крушката просто се вмъква.Тамън,ще и натегнеш и клемите за да я стискат по здраво като я пъхнеш.Съвет от приятел.
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                  Павле,
                  ако крушката в плафона прави мизерии, няма да е само на задна дясна, а на всички врати, нъл тъй
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                    Може да погледнеш и самото плафонче,много е лесно,с една отверка бъркаш в жлеба на стъкалцето,леко натискаш и хоп се вади.Много често лампичката от моного всетене си прогаря изолацията на жичките и прави сама маса,та свети и гасне гат си иска.Виж първо това,при него нищо не се развива,а крушката просто се вмъква.Тамън,ще и натегнеш и клемите за да я стискат по здраво като я пъхнеш.Съвет от приятел.
                    При мен съм сменил крушките с диоди и съм натегнал доста планките. Проблема ми е на задна дясна врата, алармата ми е настроена при запален двигател, ако се отвори врата да включва аварийните мигачи и сега отвреме навреме съм като дискотека вървя си на аварийни.
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                      Току що в обедната почивка разглобих бутончето и го напръсках с контактен спрей сега ще наблюдавам как се държи, струва ми се, че има много голям луфт и не контактува както трябва. Голям зор докато развия болтчето дето държи бутона, след поливане с оръжейна смазка успях.
                      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                      Citroen C4, 1.4 vti

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                        Павле,
                        ако крушката в плафона прави мизерии, няма да е само на задна дясна, а на всички врати, нъл тъй
                        Хабсолютно си прав!Но-о-о-о при условие,че сме абсолютно сигурни,че е от задна дясна врата.Давам пример с мене-първоначално отварям затварям моята,клатя палчето уж се оправя.Така една седмица,викам си от моето клютче е,че и на него е вързана алармата за 20 секундното затваряне.Отварях всичко на ред.След една седмица,пак го прави от моята врата,ту свети и не гасне ,ту не свети.Интересно че като тупнех два три пъти вратата и се оправя.След това забелязах,че и от другите врати започна да преви тази мизерийка и тогава проверих плафончето и се оказа-разхлабени щипки и стопена изолация на единия кабел и над плафона и опиращ в държачите за тавана на маса.Та така.
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                          И така бива
                          Значи ти си"патило", а аз "старило"
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                            И аз я имам тая драма със задната врата, много ме дразни, ама хич не ми се занимава със разглабяне.
                            За да се върне бравата в изходно положение или потупвам (не особено нежно) около нея, или натискам в левия ъгъл, там кадето ляга джама има едно като бутон. Като го натиснеш исовобождава заялата брава. Ама на моменти иска яко натискане, пърия път даже си обрънах нокът...
                            Само да се стопли и толкова неща съм се заканил да ѝ правя на колицата...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маосквич ли карам, Хонда ли?

                              Колеги, ще набутам тоя въпрос тука, че направо ме е срам да пускам нова тема, пък стара не намирам. Още откак имах Лада 2107 преди 15г. си знам зимата да ми загрее по-бързо си затварям топлата клапа. Та така на всички коли до сега. Въпросът е следния, понеже Хондето загрява много бързо, в последствие на загряла кола като отворя клапата, кофти ли и става на главата от студения антифриз и има ли някакво вредно действие? Да не би пък първо да минава през радиатора и да дига градусите, че не си спомням циркулацията?
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X