Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

    От скоро карам Хонда ЦР-В 147 к.с. Искам да попитам във какъв диапазон на оборотите карате вашите Хонди, при различни обстоятелства: изпреварване, по баир ,на дълъг път и т.н. Прави ми впечатление че, при 2000 оборота , на 3 скорост по баир ,при рязко подаване на газ много бавно ускорява.На 5 скорост също.Изобщо във този диапазон , освен на 2 скорост при която има малко забавяне преди да ускори ,ми се струва доста мудна. Във по-високи обороти е по-добре ,но пак ми се вижда бавно за 147 коня. Питам защото нямам база за сравнение. Досега съм карал VW Passat 1.9TDI на който силата му е при обороти след 1900.Тогава се включва турбото. Затова моля за отговор на въпроса,как най-добре да карам ,този иначе чудесен двигател.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

  • #2
    От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

    2000 об/мин, 3-та, баир, рязко газ?! Е как ще ускори?! Или пък 2000 об/мин, 5-а, рязко газ. Не ми казвай, че в тези ситуации TDI-то литва.

    Хондата иска обороти! И не се плаши от обототи! Не се притеснявай да стигаш до "червеното", даже и в него (за малко разбира се).

    Знаеш ли, какво се случва с автоматика в такива моменти? Карам си на магистралата, 100 км/ч, 3000 об/мин, 4-та на автомата. Отзад ме настига нервак. Газта до долу, секунда замисляне и автомата е включил 2-ра, след няколко секунди трета, жена ти се оказва на задната седалка, оборотомера стига до червено (на 3-та), а километража до 180 (това е лимита на моята).
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

      Мда, всичко ще се оправи когато приключат сравненията с дизели и се кара нормално като за бензинов мотор.
      Особено пък хонда.
      Особено пък ако е витек (то всъщност има ли такива мотори на црв?) който сработва след някъде 4500rpm по спомени.
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

        Точно след 2000 оборота tdi "литва" ,но до 3500 му е силата ,докато при Хонда изглежда е обратното.Но след 4 години каране предимно при 2000 оборота , ми е станало навик този вид на каране.Ще трябва да го променя. Има доста разлика между двата двигателя, към която трябва да свикна. Пасата на 5 скорост със 100 кил. кове 2000 об. ,а при хондата са 3000.
        CR-V 2.0i RVSi 147PS

        Коментар


        • #5
          От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

          Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
          От скоро карам Хонда ЦР-В 147 к.с. Искам да попитам във какъв диапазон на оборотите карате вашите Хонди, при различни обстоятелства: изпреварване, по баир ,на дълъг път и т.н. Прави ми впечатление че, при 2000 оборота , на 3 скорост по баир ,при рязко подаване на газ много бавно ускорява.На 5 скорост също.Изобщо във този диапазон , освен на 2 скорост при която има малко забавяне преди да ускори ,ми се струва доста мудна. Във по-високи обороти е по-добре ,но пак ми се вижда бавно за 147 коня. Питам защото нямам база за сравнение. Досега съм карал VW Passat 1.9TDI на който силата му е при обороти след 1900.Тогава се включва турбото. Затова моля за отговор на въпроса,как най-добре да карам ,този иначе чудесен двигател.
          Личи си ,че се качваш от дизел на бензин,бензина не иска галене,а обороти,тук опасност няма газ и газ,а и ако така я мъчиш като дизеловата тя дори ти гори повече.
          От моята какво мога да ти кажа,ами като се ръчна понякога на 2-ра и хващам 90,на 3-та 120 иначе на байр на втора над 2500 оборота и ще драпа като катерица,едно мога да ти кажа като опит забелязал от моята просто под 2000 оборота не трябва да а допускаш да пада на която и предавка да е!Това е от мен!А още нещо се сетих,ръчните скорости не обичат разко подаване-поне така е при мене,по скоро плавно и бързо натискане на газта има повече ефект от рязкото натискане,като например "буф"не,не така, а нещо от рода о-о-п!
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • #6
            От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

            От 2500-3000 до 6000. Той двигателя под 3000 просто не върви ((:
            Това когато искам да ускоря бързо де. Иначе е до към 4, 4.5.
            За първата генерация това беше основното оплакване едно време, двигателя е с поведение на мотор. Високооборотен. Те хонда до ЦР-Вто все такива мотори правеха, чак след това се замислиха, че за някои коли не е много удобно :Д
            Предишната ми хонда - шатъл спокойно и до 7000 си я газих, и никога не съм имал проблеми с нея.

            Коментар


            • #7
              От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
              Личи си ,че се качваш от дизел на бензин,бензина не иска галене,а обороти,тук опасност няма газ и газ,а и ако така я мъчиш като дизеловата тя дори ти гори повече.
              А, Павле нещо си се объркал! Кой ти е казал, че дизела иска галене и го е страх от ГАЗ ?!?
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #8
                От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                Емич, не се е объркАл Павле!
                Тук става въпрос за дизелова "кола", а не за дизелова Хонда
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                  Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                  А, Павле нещо си се объркал! Кой ти е казал, че дизела иска галене и го е страх от ГАЗ ?!?
                  Еми ръчкай я твойта като бензинка,па си говорим!Знаеш,че дизела иска галене,по тежки части,по големи инерционни моменти,е знаеш го.Иначе като я настъпваш какво ще прави,дизел не дизел ще върви.НЕ го е страх от газ,а от високи обороти,не на празно червените обороти на дизела са от по ниско число.Аз не ти препоръчвам да я караш като бензинка,колкото и нов да е дизела.
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #10
                    От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Емич, не се е объркАл Павле!
                    Тук става въпрос за дизелова "кола", а не за дизелова Хонда
                    Ей браво бе, най-накрая някой да използва правилното име!
                    То за дизеловата Хонда е ясно!
                    Ама пак се е объркал като цяло за дизеловия двигател! Големите му врагове са два:-прегряване и вода в горивото! Иначе му давай колкото си искаш ГАЗ!
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                      Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                      Точно след 2000 оборота tdi "литва" ,но до 3500 му е силата ,докато при Хонда изглежда е обратното.Но след 4 години каране предимно при 2000 оборота , ми е станало навик този вид на каране.Ще трябва да го променя. Има доста разлика между двата двигателя, към която трябва да свикна. Пасата на 5 скорост със 100 кил. кове 2000 об. ,а при хондата са 3000.
                      Е па за това е Хонда да бега!
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #12
                        От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                        Ей браво бе, най-накрая някой да използва правилното име!
                        То за дизеловата Хонда е ясно!
                        Ама пак се е объркал като цяло за дизеловия двигател! Големите му врагове са два:-прегряване и вода в горивото! Иначе му давай колкото си искаш ГАЗ!
                        Добре де,айде твойто магаре да е мъжко,объркал съм се-практиката ще покаже!
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #13
                          От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                          [QUOTE=pavle;1845022]Еми ръчкай я твойта като бензинка,па си говорим!/QUOTE]

                          Павле ,ми аз така и правя!
                          Ама като се сетя сега,за 30г. каране, всички автомобили които съм имал с дизелов двигател /5бр. без камиона и служебните/ съм ги карал като във Ф-1 ,и никакви проблеми, иначе бензинките много ги галех, че все ядове като ги понастъпя /под секрет-не бяха Хонди/!
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                            Под 2000 няма да върви, това не е дизел.
                            Давай газ и няма да се плашиш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Във какъв диапазон на оборотите карате вашите ЦР-В ?

                              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                              Добре де,айде твойто магаре да е мъжко,объркал съм се-практиката ще покаже!
                              Не бе Павле, никога не съм го твърдял,това за магарето, ама пепел ти на устата, че.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X