Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хонда црв автоматик или ръчка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • хонда црв автоматик или ръчка?

    Здравейте,колеги решил съм да си взема хонда црв 2000г.2001г, но се двоумя между автоматика и ръчната скоростна кутия ....навсякъде чета,че автоматика е по-муден,но въпроса е колко(в смисъл дали се усеща) защото преимуществата му са доста и ми харесва повече,моля колегите да дайте съвет,коя хонда да избера.

  • #2
    От: хонда црв автоматик или ръчка?

    по-муден спрямо кое?

    ние как да ти кажем кое да вземеш..........аз 2007 -ма си взех първия автомат и повече за ръчка не искам да чувам......... при други е обратното.

    отиди, покарай и двете по половин час и то ще си покаже!
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: хонда црв автоматик или ръчка?

      автоматика който го е имал за друго не иска и да чуе!
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • #4
        От: хонда црв автоматик или ръчка?

        Първоначално публикуван от sturmfuhrer Преглед на мнение
        Здравейте,колеги решил съм да си взема хонда црв 2000г.2001г, но се двоумя между автоматика и ръчната скоростна кутия ....навсякъде чета,че автоматика е по-муден,но въпроса е колко(в смисъл дали се усеща) защото преимуществата му са доста и ми харесва повече,моля колегите да дайте съвет,коя хонда да избера.
        По снимка ли ще го купуваш?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: хонда црв автоматик или ръчка?

          ...и гори повече, и мисли вместо теб. Доста често и аз си мечтая за автоматик особено в града и когато ме мързи да сменям скорости, но си предпочитам ръчка за сега
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #6
            От: хонда црв автоматик или ръчка?

            Наистина,който се е качвал на автоматик не иска да се връща на ръчка. А при коректно и правилно обслужване автоматичните СК са много надеждни..... За мудността говориш - с B20Z1 - 147 кс ЦРВ става доста пъргава,така че нямай грижи спрямо мудността,ако попаднеш на този двигател...Относно избора ти на СУВ - прекрасен,надежден,доста добри възможности извън пътя ( http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89336 ), абсолютно нормални цени на части... и най-вече - Honda!
            Успех!
            First Man, then Machine!
            Lada Niva
            Honda XR 400

            Коментар


            • #7
              От: хонда црв автоматик или ръчка?

              Щом питаш, и аз да кажа - Автоматик (да, с голямо А се пише, винаги).
              Абе от сутринта ми е тръгнало да допълвам мненията на Zero - да, гори повече - но, колко да е повече!? Моята изкара зимата с 13 градско и 9 на дълго. Ама ми тежи крачето, нищо, че съм кандидат пенсионер.
              Последно редактирано от krasi-mir; 29-03-12, 08:47.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: хонда црв автоматик или ръчка?

                Коментирано е ,че на нашите хондета им липсва една първа бавна,автоматикът донякъде компенсира този недостатък.Така че и от мен един глас за автоматика(моята не е ,за което съжалявам)
                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                Коментар


                • #9
                  От: хонда црв автоматик или ръчка?

                  Ясно,и аз се бях насочил към автоматика,но така или иначе като тръгна да купувам ще пробвам и двете,просто ми беше интересно,на какво мнение са хората,които имат хонди,благодаря за мненията ви.

                  Коментар


                  • #10
                    От: хонда црв автоматик или ръчка?

                    При Автоматика е и една идея по-просторно отпред,но гледай поне да има подлакътници и на предните седалки,че ще се чудиш,какво да си правиш свободната ръка......
                    Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      От: хонда црв автоматик или ръчка?

                      Автомат или ръчка-всичко е въпрос на личен избор! Лично аз предпочитам ръчка,защото обичам все още Аз да карам колата, Аз да мисля вместо нея, Аз да казвам кое зъбно колело да се труди и кое да почива!!! Главното /А/ е майтап, но това да си превключвам скоростите Аз, е все още час от удоволствието да карам кола-за мен поне е така. Някога като остарея евентуално и ме заболи дясната ръчичка,може и да и дам на колата да си избира, ама за сега НЕ!
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #12
                        От: хонда црв автоматик или ръчка?

                        При 6 "за", 2 "против" и 1 "въздържал се", дали главното "А" е майтап?!
                        Някога, като остарееш, освен дясната ръчичка, ще те боли и лявото краче, ама поне ще знаеш защо. Защото, като млад си карал кола с ръчка, а не автоматик

                        п.п. Не те храня, шегувам се!
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: хонда црв автоматик или ръчка?

                          Знам бе човек, разбирам от майтап,надявам се и ти,иначе ще е скука! А пък някога като остарея и ме болят, лявото краче /което сега тренирам и подържам във форма/, и дясната ръка /също я тренирам и подържам във форма/дотолкова,че да не мога да си карам колата, еми ще си взема шофьор и пак ще се кефя докато се возя.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: хонда црв автоматик или ръчка?

                            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                            Автомат или ръчка-всичко е въпрос на личен избор! Лично аз предпочитам ръчка,защото обичам все още Аз да карам колата, Аз да мисля вместо нея, Аз да казвам кое зъбно колело да се труди и кое да почива!!! Главното /А/ е майтап, но това да си превключвам скоростите Аз, е все още час от удоволствието да карам кола-за мен поне е така. Някога като остарея евентуално и ме заболи дясната ръчичка,може и да и дам на колата да си избира, ама за сега НЕ!
                            А, е тва исках да кажа ама не знаех как още съм прекалено млад за автоматик
                            п.п. спам: ( с тебе не ни ли изтриха няколко поста в червения форум и ти ги нахока , в темата за HR-V?)
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: хонда црв автоматик или ръчка?

                              Ръчна или автоматик? Имам CR-V първа генерация, след фейслифта, с "новия" двигател 2.0 литра, non-Vtec - 147 коня, ръчни скорости. Наскоро се сдобих със CR-V трета генерация, 2.0 литра, бензин, i-Vtec 150 коня, автоматични скорости. Като тегло и двата автомобила са почти еднакви - стария по документи е 1450 кг. а третата генерация я дават 1490 кг. /ако не греша/. Сравнявайки двете не намирам разлика в динамиката - очаквах автоматика да е по-"муден" при старт но при кик-даун конете се събуждат веднага, двигателя се развърта мигновенно и колата се изстрелва. От друга страна предполагам, че на старото CR-V няколко "кончета" са нуснали табуна и са заменени от дръгливи магарета, така, че не е коректно да ги сравнявам по този показател. Въпреки това, и двете коли са еднакво пъргави и доставят удоволствие от шофирането.
                              Иначе по отношение на разхода - ДА, автоматика гълта повече. Колко повече ли? Старото CR-V дава 11,5-12.0 литра на 100 км/градско и пада на 9.0 на извънградско. Автоматика гълта 12.5-13.0 на градско и 9.5-10.0 на извънградско. Това с двама пасажери, малко багаж и климатик.
                              Извод - според мен - няма разлика в динамичните качества, разхода на автоматика е по-голям но е по-удобен в града /София/. На дълъг път който е свикнал да ръчка скоростите в началото му е скучно само да върти волана, но се свиква.
                              Съвет - пробвай по възможност и едното и другото но от една и съща генерация за да може да прецениш кое ти е по-удобно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X