Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

    Знам кое какво значи, но не би трябвало да има 5+ см. разлика между двете гуми...
    Така, още малко инфо за гумите:
    Пробвах ги малко по магистрала - от София до Правец и пак чувствата са смесени (:
    Първо очаквах, че ще са по-шумни, но като се вдигне над 80, двигателя ги надвиква, и те спират да се чуват.
    Второто - очаквах да има по-голямо дозавиване в грайферите - да реагира малко по-бавно като врътнеш волана, но не усетих да го прави. Не и повече от колкот си го правеше с другите гуми.
    Големият минус е, че гумите понатоварват повечко двигателя. На пета усещам, че в някои моменти колата се задъхва, по-бавно си пълни петата, а на по-стръмните участаци от магистралата не можа да вдигне над 110. Като върна на четвърта и ускоря до над 120, пак пада до към 110. Освен това колата беше празна, аз и един пасажер.
    За офроуд още не съм ги пробвал почти изобщо, само на леко росна трева и към 10% наклон - без никакви ядове.

    Коментар


    • #92
      От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
      Така по сме съгласни с тебе Емич и моите течности са така, на спирачките бистра на съединителя почти черна, ще я сменя щото много рядко по някога имам чувство че като го отпусна не се отпуска до краи и като го дръпна с крак от долу и се оправя, друг път пак много рядко ми се струва че много ниско долу отлепя. Може и помпата да е пътник з атва съм си купил нова и я нося с мен но ще почна от течноста А тва за съединителя ти си мисля че е от притискателния му лагер.!
      Зероо,хайде сподели малко впечатления сега като смени течността,че това което го описваш,го има и при мене,но го прави само като загрее колата много по градското ,задръстванията из София и сега лятото като е топло.Зимата никога не ми е задържала педал на съединител.При мене обаче,за сега не се налага да го върна с крак отдоло.Като го оставя и след няколко секунди сам си се връща.Направи ми също впечатление,че това го оправи освен при загрят яко автомобил и то само ако се налага задържане на съеднтеля примерно полусъединител при потегляне в задръстване.Ако обаче,т.е.само при плавно отпускане,ако боравя с него по бързо не задържа.Ко ш кайш А!Течността не е сменяна и при мене спирачната е бистра,а съеднителната е гнилоч.Плашим се само,че при старото ми Ауди започна с тези симптоми и накрая си седеше доло при всяко натискане и се оказа помпа,ма ме кара така половин година.Дай мнение?
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #93
        От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

        Първоначално публикуван от DarkWolf Преглед на мнение
        Знам кое какво значи, но не би трябвало да има 5+ см. разлика между двете гуми...
        Така, още малко инфо за гумите:
        Пробвах ги малко по магистрала - от София до Правец и пак чувствата са смесени (:
        Първо очаквах, че ще са по-шумни, но като се вдигне над 80, двигателя ги надвиква, и те спират да се чуват.
        Второто - очаквах да има по-голямо дозавиване в грайферите - да реагира малко по-бавно като врътнеш волана, но не усетих да го прави. Не и повече от колкот си го правеше с другите гуми.
        Големият минус е, че гумите понатоварват повечко двигателя. На пета усещам, че в някои моменти колата се задъхва, по-бавно си пълни петата, а на по-стръмните участаци от магистралата не можа да вдигне над 110. Като върна на четвърта и ускоря до над 120, пак пада до към 110. Освен това колата беше празна, аз и един пасажер.
        За офроуд още не съм ги пробвал почти изобщо, само на леко росна трева и към 10% наклон - без никакви ядове.
        Еми,ако старите гуми са ти били /х65 ,или х70/ е нормално тези /х75/ да са с по-голям диаметър.
        Другото което ми прави впечатление, казваш ,че ти понатоварват двигателя на 5-та, значи би трябвало да е станала, по-мудна и при ускорение?
        Не знам, шарката е хубава, но е по-подходяща за кал, а не за асфалт и да не се окажат много тежки и да ти създават проблеми на предницата?!?
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #94
          От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

          Старите бяха 70, новите са 75. 5% разлика отгоре, което е около сантиметър в радиус, или 2 в диаметър. А като сложих гумите една до друга си имаха почти 3 пръста разлика...
          Не, не съм забелязал да ускорява по-бавно. А дори да го прави, разликата е неосезаема за мен.
          Да, гумите са всетеренки, не са асфалтовки, взел съм ги за малко по-офроуд преживявания. Палатки, риби, такива неща.
          След като миналото лято по една леко разкаляна пътека една не се сурнах в един гьол заради проклетите ми летни гуми, за тая година реших проблема генерално :Д
          Или поне така се надявам...

          Коментар


          • #95
            От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

            Ми значи,напълно нормална разлика ,от /3 пръста/!
            По твойта "мерна единица", се получава, един и половина пръста повече, отвсякъде на гумата, а като вземеш и разликата, че на старата грайфера е износен, а новата си е нова,става горе долу един пръст отвсякаде!
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #96
              От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

              Не е точно така.
              Старта гума е купувана декември и не бих казал, че съм карал много зимъска.
              Няма как да се износи 3 сантиметра старата гума.
              Ох, както и да е, ако не ме домързи, ще сложа старите до новите гуми и ще снимам.

              Коментар


              • #97
                От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                Значи колеги,трябва да долея малко сп.течност,обаче не знам каква е в момента в сп.система, DOT-3,4 или5,1 ?!?
                Не ми се смесва с друга, обаче нямам избор, иначе съм наясно ,коя с коя може да се смесва!
                Та питането е: Кажете някоя качествена марка сп.течност, върху която имате наблюдение и сте използвали?
                И второ, за Хонда има ли някоя препоръчана евентуално?
                Последно редактирано от emicha1; 17-05-12, 18:38.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #98
                  От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                  На капачките си пише с каква течност трябва да е заредено, свали ги и прочети.
                  Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                  Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                  Коментар


                  • #99
                    От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                    Ае Павле, нещо си объркал подредбата в подписа?!
                    А и третото японче е различно от моето?!
                    Ма нищо, простено ти е, поне CRV-то ти е сребристо, като моето
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                      Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                      На капачките си пише с каква течност трябва да е заредено, свали ги и прочети.
                      Бе то ясно, ама аз откъде да знам предишния собственик,какви ги е вършил /доливал ли е, сменявал ли я е и с каква/!?!
                      Та затова питах, за конкретна марка КАЧЕСТВЕНА сп.течност-ако сте използвали и имате наблюдения за нея?
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                        Бе то ясно, ама аз откъде да знам предишния собственик,какви ги е вършил /доливал ли е, сменявал ли я е и с каква/!?!
                        Ако имаш съмнения от такъв характер, по-добре смени цялата течност(промий системата)Казват, че това трябва да се прави поне веднъж на две години,защото качествата на течността се влошават.


                        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                        Та затова питах, за конкретна марка КАЧЕСТВЕНА сп.течност-ако сте използвали и имате наблюдения за нея?
                        В Бултрако - оригинална за Хонда, според мен е най-добре .Аз лично не съм максималист,доливам българска спирачна течност и досега не съм имал проблем(да чукна на дърво)
                        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                        Коментар


                        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          Ае Павле, нещо си объркал подредбата в подписа?!
                          А и третото японче е различно от моето?!
                          Ма нищо, простено ти е, поне CRV-то ти е сребристо, като моето
                          Ко да съм объркал бре,Аудито го нема от 10 години вече,след него си купий Равката чисто нова от Тоуота,после не можахме да я разделим с жената и взех нисана,бая наточен, лимитирана серия,ама не става за лов и товарене.Ядосах се и си взех Хондата-не само за лов!Щу жипки дирий тука из форума-Благодаря на модераторите и далите ми съвет и накрая пак се спрях на сув.
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                            Ама верно голяма скука стана , само за газови си пишете по цял ден !
                            Айде сега за друго: както казах в темата за хроничните проблеми при Хонда, има много дребни, но дразнещи неща по тези автомобили!
                            Веднага се сещам за тези щипки, които придържат пласмасовите декоративни елементи към отделни части на купето! Направени са от някакъв скапан пласмасов материал и както ги пипнеш и айде, иска нова щипка!
                            Естествено има ги в Бултрако , ама цената на най-евтините, е около 4 лв.-егати обирджиите!
                            Миналия месец , купих 6-бр./24лв./ за долната плм.лайсна на задна дясна врата ,че беше тръгнала да пада, а сега и на предната гледам ,че трябва да се сменяват, ама не ми се дават пак 24лв.!
                            Та питането е: знаете ли някъде в София къде могат да се намерят такива щипки, /но за Хонда ,защото са изчекнати и не стават други / но на по-нормални цени???
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                              Еееейййй, Емич, като прочетох това, и веднага се сетих, защо си купих (пак) 16-годишнa JDM-ka
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                                Ама верно голяма скука стана , само за газови си пишете по цял ден !
                                Айде сега за друго: както казах в темата за хроничните проблеми при Хонда, има много дребни, но дразнещи неща по тези автомобили!
                                Веднага се сещам за тези щипки, които придържат пласмасовите декоративни елементи към отделни части на купето! Направени са от някакъв скапан пласмасов материал и както ги пипнеш и айде, иска нова щипка!
                                Естествено има ги в Бултрако , ама цената на най-евтините, е около 4 лв.-егати обирджиите!
                                Миналия месец , купих 6-бр./24лв./ за долната плм.лайсна на задна дясна врата ,че беше тръгнала да пада, а сега и на предната гледам ,че трябва да се сменяват, ама не ми се дават пак 24лв.!
                                Та питането е: знаете ли някъде в София къде могат да се намерят такива щипки, /но за Хонда ,защото са изчекнати и не стават други / но на по-нормални цени???
                                Емич,не вярвам твоята да е по специална от първата генерация,не съм я виждал,но на бай Нисан,на Равката и на Хондето,най-вече на хондето за съжаление съм подминил почти всички такива и то за 19,70 лева.Има тука из София едни магазини за автоаксесоари и в тях има едни наречени крепежни елементи,пласмасови джаджи,копчета,пулове,щипки,приличащи на дюбели и тем подобни.Винаги се намира заместител на оригинала и то държи доста здраво.Тези лайсни,за прага ако става за тях въпрос,ги хванах с едни червени такива с ушички самозаконтрящи се за 1,15 лв.четирите броя.,толкова бе отчупил говедото монтирало алармата.Отзад бронята съм я хванал с едни по сериозни тапи,приличат на гъба и със самозаконтрящи се по стеблото контри.Веднъж я понатиснах на заден при маневра в гората и...старите се скъсаха тази заместител менте седи.И по централната конзола имам такива заместители тапи.Едиствения проблем е,че само тези за бронята са черни,другите са черни,червени и бели и не пасват на интериора на купето,тези дето се виждат де иначе държат здраво.Убеден съм,че ще намериш подобни и за твоята.А,защо дадох 19,70лв.,ами не знаех кои ще паснат и взех от всички видове по 5 броя,над 40 брийки щипки и тапички и си имам в излишък всякакви.Так открих,че едни пасват при Хондата,а други при Нисана и Тойотата.
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X