Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

    За Много Години!За много безаварийни километри и за много нови Хонди!Хоу-Хоу-Хоу!!!Здраве и късмет!
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

      Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
      Да се оплача, днес открих че на минус десет на изпарителя не му стига дебит - като подам газ и се случва да обърне на бензин.
      При мен пък по-рано издъхва налягането явно - последния път уж газта свърши, пък на колонката събра само 18л от ~ 25... явно студа си влияе.
      'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

      Коментар


      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

        Най-после един читав сервиз . Да си признае врачанина, който е правил ценоразписа.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cenorazpis.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5633535
        (из статия на "Флагман")
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

          По повод горното /за читав сервиз / да споделя нещо:

          Преди точно една година, смених антифриза в Бултрако . От тогава редовно си го проверявам и не е мръднал.
          Обаче днес сутринта при -8 гр. , преди да запаля си викам я да го погледна пак - и той пак си е там, на същото ниво където трябва да бъде.
          Да обаче, какво виждам от долната страна на капачката на разширителния съд /където е гуменото уплътнение и клапана/ - образувал се ЛЕД, в самата гърловина на разширителния съд също ЛЕД.
          Трудно извадих капачката и затова се загледах и го открих.
          Антифриза го купих и смених във Бултрако и си беше концентрат в опаковка на Хонда от по 1 литър.
          Сега въпросите са: дали е нормално образуването на лед там на капачката, дали не са го разредили много и дали за 1 година не се е скапал и да си е променил свойствата.
          Днес ще отида да го замеря и ще видя какво ще предприема.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

            А ти, присъства ли при смяната му, т.е. с очите си ли видя колко и какъв антифриз ти сипаха!? Аз на майстори вяра нямам, дори да са ми познати задължително присъствам докато човъркат по колата, че половината работи, които са свалили няма да ги сложат Според мен лед на това място говори само за едно- разреден или некачествен антифриз...
            HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

            Коментар


            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

              Да, присъствах и гледах доколкото се вижда, през прозореца от стаята на приемчика.
              Всичко е точно със смяната, но за качеството на самия антифриз, никой не знае.
              Иначе както казах, нарочно взех запечатан концентрат в опаковка на Хонда, видях как го отпечатаха, разредиха и наляха.
              Тези дни, ми беше натоварено и не ми остана време, да го замеря контролно, но говорих с едни познати монтьори и те казаха ,че това е кристализирал конденз и няма ядове.
              Утре съм по-свободен и съм планувал да го замеря, та ще видя какво му е състоянието.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                Да, присъствах и гледах доколкото се вижда, през прозореца от стаята на приемчика...
                Абе що си мисля, че след като си даваш парите за една услуга, в случая - извършването на ремонт имаш и правото на контрол върху него!
                ... или защо трябва да имаш доверие по подразбиране към някого след като не ти върши услугата безплатно?

                Я се замислете малко и вижте, че в тая жалка държава липсва точно това - контрола или обратната връзка върху всичко което се върши ...
                Honda CR-V 1-st Generation

                Коментар


                • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                  Tzocho, какво работиш ти?!
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                    Така..., днеска го замерих с три уреда и резултата е:
                    С първия, /най-обикновен и измислен/ показваше първоначално за -18 гр. но поплавъка му залепваше за стените и трябваше да го чукаш за да се отлепи и тогава променяше показанията докато пак не залепне.
                    Отидох на втори тест, при познат и там показваше за -35гр. .
                    Обаче за всеки случай, отидохме при негов познат в сервиз, където разполагаха с истински професионален уред и показанията се оказаха за -36гр.
                    По спомен, в Бултрако бях казал да е за -35гр. , значи няма място за притеснение.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                      Tzocho, какво работиш ти?!
                      Краси не разбирам в каква връзка е въпроса ти но понеже ме питаш, работил съм като учител, митнически агент, външно-търговски представител, Dj a последните осем години съм сервизен мениджър и консултант продажби.
                      Във всичките от тях резултата от работата ми е бил видим да не кажа, че ако я нямаше обратната връзка нямаше как да ставам по-добър в това, което върша!
                      Общо взето изглежда така:
                      “Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best.”

                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                        Във връзка с контрола над извършваната услуга.
                        Според мен дишането на клиента във врата на монтьора не е начинът да се контролира работата му.

                        Нямам представа, какво означава Сервизен Мениджър. Ако е свързано с ремонт на автомобили, предполагам, че това е лицето, което трябва да осъществява контрол върху работата и обратната връзка с клиента. Само по този начин и контролът ще е контрол, и работата ще е свършена качествено, и всички ще са доволни.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          Във връзка с контрола над извършваната услуга.
                          Според мен дишането на клиента във врата на монтьора не е начинът да се контролира работата му.

                          Нямам представа, какво означава Сервизен Мениджър. Ако е свързано с ремонт на автомобили, предполагам, че това е лицето, което трябва да осъществява контрол върху работата и обратната връзка с клиента. Само по този начин и контролът ще е контрол, и работата ще е свършена качествено, и всички ще са доволни.
                          Да, общо взето в това се състои работата ми с тази разлика, че става въпрос за климатична техника.
                          В добрата стара Ангиля както и в повечето евтропейски държави където хората се отопляват на газ тук най-вече по икономически причини тази техника стана популярна последните години. Поради ред причини следващите години ще става още по-популярна. На този етап където на-разпространени са сплит системите съм се нагледал на простотии породени от некадърност и което е по-лошото от липсата на желание за развитие. При термо помпите положението е същото. Спряхме профилактиките защото в 90% след тях при добре работеща техника следваха проблеми породени от мърляшка работа! Няма гилдия, няма ценз нито ниво и така в повечето професии. В моята работа освен търговия, логистика и консултация ми се случва да извършвам и някои дребни ремонти и никога не съм карал било то колеги или крайни клиенти да ме чакат настрани. Напротив - показвал съм им къде е проблема и как го решавам.

                          Та като стана въпрос за дишането във врата ... ако монтьора е кадърен не виждам какъв да му е проблема?

                          Ползвам условно казано читав сервиз в София и то при условие, че присъствам на ремонта. Въпреки това нямаше как да не ме хване яд последния път да видя монтьора как беше оставил генерацията да виси само на кабелите на ламбда сондата! Сега като започне да ми свети чека за ламбда сонда поне ще знам от какво е ...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15072014020.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5635924
                          Последно редактирано от tzocho; 18-01-15, 17:35.
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                            Голяма скука мамка му!
                            Ама да се похваля- купих си горивен филтър, но ще чакам да се оправи времето, за да го сменя
                            Много вали бе,а като знам къде е заврян, направо ме домързява
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                              И аз да се похваля - нов подпис
                              Ъпгрейдвахме нЕмощната L13-ka в Сивика до R18 (предполагам ).
                              Съпругата ми реши, че е време за промяна, и от понеделник ще се вози в черна 9-ка Black Edition. Нямам представа, какво е нивото на оборудване, а и дилърът не можа да ме просветли точно. От пръв поглед нови джанти, малко пластмаски по екстериора, придаващи спортен дух, кожен волан, малко екстри по аудио системата. Ще видим в понеделник, когато я вземем. Снимки, пак тогава.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                                И аз да се похваля - нов подпис ...
                                Краси, всичко ново носи радост ... за съжаление не чак толкова дълго колкото ни се иска!

                                Желая успех с покупката и много безаварийни с новата придобивка!

                                Като стана въпрос за безаварийните та се сетих, че сте в добрата стара Англия където това е изключение ама нищо ... то за всичко си трябва късмет!
                                Honda CR-V 1-st Generation

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X