Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

    Както казах, моето мнение няма да е обективно.
    Не съм карал перфектната 1-ва ген., моята беше далеч от перфектна.

    Иначе, двигателя определено е в пъти по-тих, нищо не тропа-скърца-вие по ходовата част, не се чува вятъра (защото нямам релси на покрива и "ветробрани", както на предишната), седалките са една идея по-удобни, и е една идея по-широка вътре.
    Както каза съпругата ми, още на първото си качване - усещането е все едно съм в нейния 2-годишен Сивик, само дето седиш на по-високо и по-широко, и вози малко по-меко. Ааааа ... и е по-пъргава от Сивика Аз още с предишното ми CR-V, когато тръгнем нанякъде, задавах въпроса "С коя кола ще ходим, с "бързата" (CR-V-то), или с "красивата" (Сивика) И обикновено отговорът беше "Със сребристата", разбирай "Няма значение", защото и двете са сребристи

    edit: СпециЯлно, амa еспешъли фор Павле, защото е публикувал, докато аз писах
    Не съм разучавал разликите между преди и след фейслифта. Предполагам, че това с боядисването и навигацията е по-скоро според нивото на оборудване. Годината на производство е 10-ия символ от VIN-a. Моята е 4, т.е. 2004-та, обаче 2004-та означава септември '03-а до август '04-а, а моята е ноември '03-а.

    п.п. Задното работи.
    п.п.п. Павле, защо не искаш автоматик?! Карал си и не те кефи, или Не си карал, ама пак не те кефи
    Последно редактирано от krasi-mir; 10-12-14, 10:49.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

      Краси, внасяш малко живинка в тоя форум, че мен честно ми писна от нашите кошници първа генерация. Нито искам да поправям нито искам да подобрявам вече. Сега e време да те сръчкам с още няколко въпроса:
      1. По отношение на возията спрямо старото ти CR-V по-твърда ли я намираш?
      2. Автомата по-различен ли е и по специално локъпа и кикдауна по-добре ли сработват?
      3. На колко хиляди е и как вървят ценово подобни?
      4. Последно, но най-важно кога ще отвориш капака да видиш в какво състояние са прословутите валове?
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

        1. Не знам бе хора! Старата ми беше много зле - кормилна рейка тропа, задните големи тампони напълно скъсани, пружини и амове оригинални, на 19г. и 245000 км, тропа, скърца, клати се ...
        Реално погледнато може и да стъпва по-добре на пътя, окачването е различно (Конструктивно, не като състояние) ... но за момента, без да имам адекватна база за сравнение, бих казал, че едва ли разликата е фрапираща, просто тази е по-стегната (техническо състояние) от предишната.

        2. Същото като т.1 - автоматикът ми беше пред умиране - при включване на D или на R се усещаше удар, колата чак подскача, между 1-ва и 2-ра, и между 2-ра и 3-та същия удар, между 3-та и 4-та съединителя буксуваше. Абе умрела работа. На тази автомата е перфектен. Докато е студена превключването се усеща съвсем леко, почти незабележимо. Като влезе в работен температурен режим изобщо не се усеща. Самата кутия - нямам представа дали са на 100% еднакви, но дори и да имат разлики, предполагам са минимални. Кикдаун и лок-ъп работят перфектно. И при двете, в града, както си карам на скорост, при връщане на газта оборотомерът пада на 1000, т.е. все едно си изключил от скорост при ръчна ск.кутия. На светофар, както си е на скорост, оборотите и на двете са 750-800. Моторната спирачка при спускане по голям наклон също работи съвестно и на двете - тръгвам надолу, както си е на 4-та, натискам спирачката, автомата връща на по-ниска предавка и заключва конвертора. Обаче ... при "новата" има нещо, което го нямаше при моторната спирачка на старата - спускам дълъг баир, 8-10%-ен наклон, на 3-та заключена, на 2500 об/мин. След 200-300 метра оборотите паднаха на 1000, докато всичко друго се запази - предавка, лок-ъп, скорост. Така докато стигнах на равното. Отдавам това на по-интелигентното ECU.

        3. 80000 мили, започват от 2000-и-нещо паунда, на мноооого пробег, до 4-и-нещо на по-малък пробег. Моята е на малък пробег за годините и е по-близо до долната ценова граница, защото явно е имала някакъв проблем - заден ляв калник е пребоядисван, и резервната гума е покрита с кожен калъф, а не с пластмасов капак. Последните 5г. е минала едва 10000 мили, като последната година точно 100 мили.

        4.Не знам ... сигурно, когато я сервизирам
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          edit: СпециЯлно, амa еспешъли фор Павле, защото е публикувал, докато аз писах
          Не съм разучавал разликите между преди и след фейслифта. Предполагам, че това с боядисването и навигацията е по-скоро според нивото на оборудване. Годината на производство е 10-ия символ от VIN-a. Моята е 4, т.е. 2004-та, обаче 2004-та означава септември '03-а до август '04-а, а моята е ноември '03-а.

          п.п. Задното работи.
          п.п.п. Павле, защо не искаш автоматик?! Карал си и не те кефи, или Не си карал, ама пак не те кефи
          Уау-у-у!you're welcome,трогнат съм!Карал съм-Аудито ми RS-ката 4х4 беше такава и от тогава ги мразя и немска кола не си вземам.
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

            Здравейте и честита коледа,

            Трябват ли ми вериги за зимата? До колкото знам къдео има знак за вериги означава че трябва да си го глозиш в зимни условия.
            Ако да какви?

            Благодаря.
            Honda CR-V B20Z 2001

            Коментар


            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

              НЕ, не ни трябват вериги АКО имаме хубави зимни гуми:-)) Обаче, катаджиите се заяждат... Пример: често след снеговалеж се качвам на х.Алеко и предвид нашенските неуредици /непочистено, неподготвени за зимата колеги =>задръствания и/или препълнен паркинг горе/, слагат една патрулка след разклона за Драгалевския лифт и държат на веригите. Досега съм се промъквал или минавайки по-рано /то и без това има ограничение на качването с коли по празниците/ или го удрям на молба и ме пускат. Освен това, ако слагаме вериги, то трябва и на четирите колела, май! Мисля си да купя едни течни!!?? и да размахвам тях при проблеми с КАТ;-) Дано да върши работа, ама надали! То и гумите им е пети-последен сезон. Свършиха ми летните и ще се купуват нови зимни догодина, а тези остават за летни. Стана много сложно... Всъщност: 1. Не ни трябват вериги при добри зимни гуми; 2. Може да се сложи една кутия за пред КАТ; 3. Някой ползвал ли е течни и имат ли реално полза!?
              Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

              Коментар


              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                Първоначално публикуван от kalintry Преглед на мнение
                НЕ, не ни трябват вериги АКО имаме хубави зимни гуми:-)) Обаче, катаджиите се заяждат... Пример: често след снеговалеж се качвам на х.Алеко и предвид нашенските неуредици /непочистено, неподготвени за зимата колеги =>задръствания и/или препълнен паркинг горе/, слагат една патрулка след разклона за Драгалевския лифт и държат на веригите. Досега съм се промъквал или минавайки по-рано /то и без това има ограничение на качването с коли по празниците/ или го удрям на молба и ме пускат. Освен това, ако слагаме вериги, то трябва и на четирите колела, май! Мисля си да купя едни течни!!?? и да размахвам тях при проблеми с КАТ;-) Дано да върши работа, ама надали! То и гумите им е пети-последен сезон. Свършиха ми летните и ще се купуват нови зимни догодина, а тези остават за летни. Стана много сложно... Всъщност: 1. Не ни трябват вериги при добри зимни гуми; 2. Може да се сложи една кутия за пред КАТ; 3. Някой ползвал ли е течни и имат ли реално полза!?
                Абе Вие .... НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ!!! ... и преди да ми отговрите ... напишете ЗАКОНОНА, АЛИНЕЯ, ТОЧКА, БУКВА по която са ви спраяли!!!
                Honda CR-V 1-st Generation

                Коментар


                • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                  Здравейте и благодаря за информацията.
                  Намерих си за 37лв което е повече от колкото да нахраниш двама от *******, а и ще съм спокоен ако все пак ми потрябват. За 37 лв дано да издържът някои друг метър.
                  В Българйя могат да ти напишат акт за нещо дори и това да не го пише в закона, но ще ти отнеме поне две седмици административни глупости за да ти кажат, че акта е невалиден. Казвам го от опит. И не забравяйте, че това, че вие познавате закона не означава, че този които пише акта го познява . Имаше една приказка: Вържи попа да е мирно селото.
                  Весело посрещане на нова година.
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                    Към Витоша има знак задължително с вериги, при зимни условия, което си е съвсем в правилника, все едно да има знак забранено влизането и да мрънкате, че ви спират. Слагането на веригите отнема има-няма 10 мин. онзи ден слагах точно на Витоша, при това за втори път въобще... Да не говорим, че на златните под снега беше стъкло, а от Офелийте нагоре не беше чистено хич, така че с верижки те си ми беше екстра.
                    'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                    Коментар


                    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                      Първоначално публикуван от kalintry Преглед на мнение
                      Някой ползвал ли е течни и имат ли реално полза!?
                      E?
                      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                      Коментар


                      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                        Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
                        Към Витоша има знак задължително с вериги, при зимни условия, ...
                        Първо - извинявам се за правописните грешки в предишния ми пост! П.П. Този ден ми се събра много социална несправедливост и бях набрал като "младежка пъпка"!

                        Второ - преди има няма 3-4 год. последно съм се качвал с бившия ми Форд и при обилен сняг и почистен за зимни условия път, проблеми с полиция - йок!

                        Трето - веригите не са панацея! Смисъла за употребата им е при дълбок сняг но и при добре обработен път. При наличие на лед отдолу сцеплението пада и положението става още по-лошо отколкото без тях! Относно липсата на знаци или наличието на правилните такива има много примери за нецелесъобразност но това вече е друга тема!

                        Весело посрещане на Новата Година и бъдете Здрави!
                        Honda CR-V 1-st Generation

                        Коментар


                        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                          Да се оплача, днес открих че на минус десет на изпарителя не му стига дебит - като подам газ и се случва да обърне на бензин.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                            За много години Хондаджии,
                            Да Ви е честита новата 2015г, много безаварийни километри, здраве и успехи на Вас и семействата ви!
                            -------Honda CR-V 128к.с.--------
                            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                            Коментар


                            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                              Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
                              Към Витоша има знак задължително с вериги, при зимни условия, което си е съвсем в правилника, все едно да има знак забранено влизането и да мрънкате, че ви спират. Слагането на веригите отнема има-няма 10 мин. онзи ден слагах точно на Витоша, при това за втори път въобще... Да не говорим, че на златните под снега беше стъкло, а от Офелийте нагоре не беше чистено хич, така че с верижки те си ми беше екстра.
                              Вчера имаше ограничение до 14.00, интересно че връщаха от към Драгалевци а в ляво покрай манастира си минахме без проблем!

                              Коментар


                              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                                Здравейте и ЧНГ,

                                По въпроса с веригите, купих си за 32 лв. Неми се наложи да ги ползвам, като гледам едва ли ще ми се наложи .
                                Най интересното беше, че на -18 запалих без никакви проблеми(с акумолатора с които я купих), но трябше да превкюча н газ по късно защото моята е нагласена да прехвърлян а 30 градуса.

                                Поздрави.
                                Honda CR-V B20Z 2001

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X