Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

    Пу-пу ... чак се изчервих от хвалбите на Слави

    Т'ва, дето го изреди само копчетата за стъклата не са ми ги направили да светят ... ДаГиЕV@.
    И ... не знам що за климатик имам, т.е. дали е "климатроник"?! Има си режим "auto", обаче не намирам датчик за температурата в салона, освен ако не е скрит. Но пък kлимата на Акорда, освен "auto" има и режим "full auto".

    Сега ... друг е въпроса, че ... климатикът ми не работи ... "auto" на стъклата също ... кардан нямам, откакто я купих, а наскоро изхвърлих и задния диф ...
    Taka че ... изобщо не се притеснявам, че ще ме уручасате
    Последно редактирано от krasi-mir; 01-06-14, 10:24.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

      Здравейте,

      Моите светят, въпреки че не ги гледам ас си ги напипвам без проблем щото са ми дълги ръцете.
      Колкото до копчето със сигурност отчита като се затвори прозореца защото като го задържа нагоре или надолу се чува едно прецъкване щом се отвори или затвори прозореца.
      Я някои друг с 147 след 2000 да каже дали има "ауто за нагоре" на шофьорската?
      @zero - сподели как се прави то с потенциометъра да лъже климатика, че аз сега пускам климатика и слагам копчето за топло/студено на средата за да не замразя малкия като го возя.
      И иначе знам че климатроника просто има датчици за температура по въдуховодите и в купето и просто смесва топлото и студеното за да направи температурата. Ама как ?!!??!?. Имали отелен радиатор за климатика в купето или се ползва един и същ със два кръга. Ако някои знае да пише. Защото до колкото разбирам от климатици няма такива които да можеш да ги нагласиш да духат различна температура. Всички духат с примерно 14 градуса докато околната температура стане колкото си я задал.
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

        Климатика има неиде датчик (ще питам един приятел дето си го направи това и какъв потенциометър е ползвал) идеята е че с потенциометъра променяш стоиностите подавани от датчика, и така климатика се лъже и според това колко си врътнал копчето то или работи по често или по рядко. Аз също щях да се захващам да го правя ама пусти мързел. Утре ще му звънна да ми каже и ще ти пиша.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

          Аз съм с 147кс - 2001 - ауто йок. Само на мойто прозорче и само надолу. И си имат лампички... май.. честно казано имат някви прозорчета за диоди, но не съм обръщал внимание дали светят нощно време, защото си се оправям само с напипване
          'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

          Коментар


          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

            Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
            Здравейте,

            Моите светят, въпреки че не ги гледам ас си ги напипвам без проблем щото са ми дълги ръцете.
            Колкото до копчето със сигурност отчита като се затвори прозореца защото като го задържа нагоре или надолу се чува едно прецъкване щом се отвори или затвори прозореца.
            Я някои друг с 147 след 2000 да каже дали има "ауто за нагоре" на шофьорската?
            Забелязах..,че не ти дава мира "аутото на шофьорския прозорец" и току що ходих до колата за да го пробвам.. ! Еми..,трябва да те разочаровам..,въпреки че мойта се води 2001г., "аутото" е само надолу..,нагоре "аутото" го правиш с "лявата ръка".... А.. иначе и на моята копчетата светят..!
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

              ...... ще измисля аз нещо ..... само да имам време
              Honda CR-V B20Z 2001

              Коментар


              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                а-а-а, аз пък си имам ауто и нагоре и надолу на ХР-В
                Honda HR-V 4WD D16W1

                Коментар


                • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                  За да не оспамвам другите теми пиша тук.
                  @zero, tozocho- питаме какво общо има малкия с карането по габровски(по-инерция) като си возя детето карам внимателно и на скорост никога не пускам колата по-инерция, на свободна.
                  За това колко харчи тухлата и как измервам....
                  Свъшва гъзта пълня догоре и засичам като свърши вадя калколатура и гледам колко колометри съм минал и смятам.
                  След като си сложих гъзта приблизително харчи 9.7 извън града с манлко градцко но по околомръсното. През цялото време докаго карах си бях пуснал OBD Car doktora които ми казваше че средния разход на 100км е около 9 за цялото пътуване, но той взима данни от комютъра на колата а не от гъзовата...... Тия дни като покарам малко извън града ще пробвам пенсионерската да видя колко ще е най-малкия разход.
                  OBD car doktora го позвам да се ориентирам дали в момента колата харчи много за чистене на грешки и като си гласих оборотите на колата според ръководството. Че без такава програмка е трудно да разбереш на стрелката кога са 730 или 750 оборота.
                  Позвам телефон lenovo-A850 с android 4.2.2(цена 210лв от китаиците с 4 ядрен процесор и 1г рам много сум доволен от него), vgate scan OBD с bluetooth(пак от китаиците за 12 лв има и по хубави). Торка е платен за това ползвам Car doktora (хакнатия торк не му работи всичко с црв.)
                  Извинявам се най искренно ако има правописни и пунктуасионни грешки, но пиша от телефона и нямам спелчек
                  линк към OBD Car doctor app безплатен.
                  https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...8bXcUaMjTFSlfQ

                  Някаде бях писал, че си намазах прозоците и огледалата с Rein-X ефекта за мен е много добър водата не се задържа по стъклата и огледалата става на капчици които като станат по големи се изтъркулват надоло или нагоре в зависимост как се кара.
                  Който прочете това .... евала за търпението.
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                    Ама при тебе буксата за диагностика е оная голямата 16 пиновата а не като при нас малка синя букса с 3 жици само, нали ?

                    п.п. Красиии кутията ти с лични съобщения се е задръстила, тряя да я очистиш малко че не мога ти досаждам на лични

                    п.п. 2 xainov и товята е пълна.
                    Абе тоя форум що не светка една червена лампа като ти се напълни кутията
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                      Дам....... с 16 пиновата съм obd2 ама от нея се ползват само няколко жички.
                      Honda CR-V B20Z 2001

                      Коментар


                      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                        Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                        ...
                        п.п. Красиии кутията ти се е задръстила, ...
                        Отдръстих я ...дерзай
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                          Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                          Дам....... с 16 пиновата съм obd2 ама от нея се ползват само няколко жички.
                          Дал става тоя номер и с 3 пиновата ?!?!?
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                            Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            Само аз и krasi-mir ли имаме копче за отваряне и затваряне на прозореца на шофьора??!!?!? Ако не не моля напишете дали имате auto за нагоре.
                            Хей,кажете една работа!Оня ден на магистралата,разбираш на Макдрайва на Пазарджишко свялям джама на дясна предна врата-/седалката до шофьора/ тва онова,бе вдигане,Нъц!Понеже не беше напълно свален,натискам бутончето следна до долу-значи работи.Натискам нагоре нище!Баси!Навън вали,ужас.Ами ся.Натискам и този от шифорската врата,нали и там има ни надолу ни нагоре.Малии.София далече.Вадя отверките,кори,мори,кръти щипки,майки.Стигам до джама седи си доло,няма въжета,това е добре,ама вдигане нъц.Светка ми мисъл след една светкавица от дъжда.Бе я да проверя дали мотора е изгорял.Нали е горска кола жици имам две директно от акуто,вадя куплутна от мотора,пак майки,вътре кое е нула кое фаза,гледам да не лепна телчетат едно за друго докосвам пъпките в куплонга и -и-и-и Тръгваваа-а-а-а нагоре.Затварям го и беж.Така си и седи,не го пипам.
                            Сега питане-Ако проблема е от бутончето на дошофьорската врата,защо от моята врата не можах да го вдигна?Направи ми впечатление ,че докато го мъчех,като че и от моята врата реагираше надолу т.е.На куплонга с бутона на вратата до шофьора имаше 4-ри извода,да не би два да са за нагоре и надолу от бугтончето и два за нагоре и надолу от моя бутон на шофьорската врата.Низнам?Ко мой да е станало баси?
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                              Павле ... описАл си го доста цветно и широкоекранно, а телефона ми е Нокиа 3310, та не разбрах нищо
                              Добре че компа ми е Правец 16, та горе/долу схванАх.

                              Таа ... с директен пауър работи, а от копчетата неще, а?!

                              Ми разглобИ всички копчета, изчистИ ги (събират нагар около "пъпките", на моите даже пластмасата беше се разтопила, и пречеше на контактите), напръскай всички видими куплунги с контакт-спрей.

                              Като натиснеш копчетата чува ли се нещо - цъкане, жужене?!
                              Ако да:
                              - първо - водачите на стъклото (разбирай уплътненията в рамката) имат навика да събират гняс и стъклото спира да се движи нагоре (оттам и нагар и топене на контактите в копчетата). Надолу си се движи, щото тежестта на стъклото помага на моторчето.
                              - второ ... понеже вратите ни са уплътнени "пЪрфектно", редуктора на моторчето, и той има навика да събира гняс и ръжда. И тоя съм го ял (започна се с трудно движение на стъклото, и се стигна до отказ), до такава степен, че се принудих да разменя моторчетата на предна лява (при мен НЕшофьорска) и задна дясна.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                                Щом като не сработва и от двата бутона, най-вероятно имаш прекъснати кабели, в снопа където влиза във вратата.
                                Изолацията на самите кабели обикновено не е нарушена, но от многото отваряне/затваряне, прекъсват жичките.
                                Виж и буксите да не са клеясали и да не правят добър контакт.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X