Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR-V Клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CR-V Клапани

    Бих казал първите няколко секунди, оттам нататък инжекторите ги заглушават. Абе колеги има ли някой само на бензин, който редовно е регулирал да сподели, с колко стотни от мм натягат изпускателните примерно за интервал 40000км. пък ако някой ги прави по-често да кажем на 20000км. още по-добре.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: CR-V Клапани

      Първоначално публикуван от rokoko15 Преглед на мнение
      И аз преди месец регулирах клапаните на моето ЦР-В 128к. като оставих всмукателните на 0,10 а изпускателните на 0,20 но определено се чуват изпускателните и ме дразнят мисля да ги намаля на долната граница.
      Напоследък се заслушвам в песента на Хондата и май и аз улавям фалшивите тонове на празен ход след реглажа. Определено на 0,20мм песента става кавър на "Singer" от 70-те. Слави, твойта ако е тихичка май е време да погледнеш хлабините, обеща по-горе да я свършиш тази като се позатопли.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • От: CR-V Клапани

        Обещах и се канех, ама нал се роди щерка и не остана много време, незнам как ще е тези дни времето искам да е 20 градуса поне за да ги видя че маи толков абеше кат ги правих, макар че 10 градуса плюс минус едва ли имат значение. Тихичка е като е загряла, студена ги чувам То и на мен ми е мерак гледам 18 000 съм минал, от последната проверка, когато само ги проверих не съм ги регулирал, от последния реглаж някъде към 25 съм минал, та ще видим, сега ще почивам 4 дни ще отделя 15 мин за проверка на клапани
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: CR-V Клапани

          Давай, ама гледай да е преди събота, че идвал "Северняка-снегонос". Eто едно видео на моя "Singer" две минути след запалването, но чукането си остава и като е топла. Май и масълцето е по-редичко. Надявам се да няма поражения по валовете след 20000, когато ще я отварям за следващ реглаж.
          http://vbox7.com/play:6aa9bf65c1
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • От: CR-V Клапани

            Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
            Давай, ама гледай да е преди събота, че идвал "Северняка-снегонос". Eто едно видео на моя "Singer" две минути след запалването, но чукането си остава и като е топла. Май и масълцето е по-редичко. Надявам се да няма поражения по валовете след 20000, когато ще я отварям за следващ реглаж.
            http://vbox7.com/play:6aa9bf65c1
            Абе сигурен ли си ,че това са клапаните,а не рейката на ГИ-то с дюзите.Клапани така не тракат.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • От: CR-V Клапани

              Мале т'ва като шевна машина бре... Мен ми звучи по-скоро като газовите дюзи май. От друга страна казваш, че е почти веднага след запалване студена, така че щом го има и на бензин...
              Последно редактирано от swartalf; 12-03-13, 13:19.
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • От: CR-V Клапани

                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                Бих казал първите няколко секунди, оттам нататък инжекторите ги заглушават. Абе колеги има ли някой само на бензин, който редовно е регулирал да сподели, с колко стотни от мм натягат изпускателните примерно за интервал 40000км. пък ако някой ги прави по-често да кажем на 20000км. още по-добре.
                Ще ти кажа за моята.Аз като я купих 2009г.цели две години я карах на бензин и изминах 28 000 км.Още с купуването и смяната на ангренажи и Т.Н. и направиха реглаж.Още тогава ми казаха,че 4,8,12 всмукателен и изпускателни били леко мръднали с някаква стотна,иначе другите били на ред.Като я купих на км-то пишеше 101 000км.От Италия!Нали не мислиш,че колата ми е на 101к.Аз съм убеден че е на 201 000 км.Имам и някаква убеденост,че клапаните и въобще не са били регулирани за този период,може и да греша,но италианец да регулира,А.-а-а Не!Това е невероятно!Като и сложиха газта и след 6000км отидох на реглаж се оказа,че само изпускателните са се натегнали малко писал съм.Излиза,че за 28000на бензин + 6000 на газ изпускателните не са мръднали.Това ме кара да мисля,че на бензин ако се кара автомобила и не се вкарва в екстремни режими може да изкара и 200 000 без реглаж.Та така!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • От: CR-V Клапани

                  Ще изчакам колегата да каже тва на газ ли е , да не би реиката да е така шумна, инак ако са клапани тва е адски шумно бре, с квото и масло да си така не е нормално да тракат. Друг е въпроса че микрофоните на фотоапаратите много преекспонират звука и го изменят, аз веднъж снимах един дизел щото работеше супер, (оглеждах колата за приятел), ми аз като пуснах клипа в къщи имах чувство че съм пуснал форажомелка Та нека колегата да каже като си слуша собствения клип на компа звука същия ли е като от мотора или е преекспониран доста.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • От: CR-V Клапани

                    Колегите,понеже ме домързя да чета,нека просветените кажат като толкова коментираме тази смес от газта-пропан-бутана и въздуха дали била бедна или била по богата влияела на изпускателните клапани така,па така е как?Според мене няма значение за клапаните дали е по бедна или по богата-загряването им при постоянни обороти държани дълго време примерко /каране по магистрала/ 2 часа е едно и също.Или греша!Щом температурата на двигателя от водното охлаждане и обдухването е константна величина,то как гори и каква температура развива няма значение.От друга страна пък разликата в по бедна и по богата на гориво смес едва ли прави разлика в калоричността и температурата повече от 50-60 градуса за работата на автомобила и тогава излиза,че пак не би трябвало да оказва особенно влияние,в смисъл,че нагласата на по бедна и по богата горивна смес едва ли ще даде разлика от 200-300 градуса между двете при изгарянето без това да води до ненормална работа на двигателя.Мисълта ми е такава,че температурната разлика от по бедна и по богата горивна смес за нормалната работа на двитагеля е малка и не би оказала фрапиращо влияние върху клапаните.Какво ще кажете?
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • От: CR-V Клапани

                      Колеги, верно на клипа шума е минал през Еквалайзера на Vboxa. Но е доста близък до реалния просто трябва да се намали на половина волумето. Иначе умишлено включих на бензин, няма ся с паразитни шумове да ви товаря. Първоначално мислех, че газовите инжектори също работят да подгряват ама това се случва автоматично при много ниски температури. После реших че бензиновите са станали шумни или поне един от тях. Някъде в синия форум четох, че се получава при хлабини на горната граница и по-рядко масло. Снимайте вашите да правим блиц сравнение и най-вече младия татко от Пловдив, като ги напасне. Видеото е със смартфон, Слави. Айде ся не ме плашете, че само тва ми трябва.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • От: CR-V Клапани

                        Четвъртък щи я снимам преди реглажа, на бензин, маслото ми е Кастрол Магнатек 10/40, на студена кола. И моитв са на максимално отворени изпускателни 0,20. Но не тракат така. Ще видим как ще го изопачи видеокамерата щото клипа ще е ХД, телефона ми не разчитам на качество и реален звук
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • От: CR-V Клапани

                          Аз правих реглаж преди няма и 200км, изпускателните ги оставихме на 0,20. Шум от двигателя не се долавя никакъв, независимо дали е студен или загрял. Ще гледам да направя и аз едно видеЛо.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • От: CR-V Клапани

                            А вервай ти че са на 0.20, те и мойте преди реглажа бяха тихи ама бяха стигнали 0.15. Снимай преди-сега като рекламите със слабеенето. Това към Слави де.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • От: CR-V Клапани

                              аз се надявам че , "след" няма да има нужда щот нема да се налага пипане Ама да не приказвам да не стане да развия по един оборот хаха макар че не ми дреме особено. и без тва нещо ме е налегнала акордомания, ма пусто не ми се разделя с тоя ЗиЛ.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • От: CR-V Клапани

                                Дано, дано ама надали. Щракни едно клипче и с телефона че май дигнах кръвно като си представя пак да я отварям. Хлабините ги правих да имат лек драг ама мушках отпред откъм перриферията а предния път отвътре и малко странично.
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X