Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нашите возила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нашите возила

    Хайде любители на ХОНДА, да ни е честит новия раздел във форума и безаварийно да си караме количките. Който има желание да покаже какво кара
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

  • #2
    До: Нашите возила

    Най после и аз да се похваля с Автомобил .

    1998 г набор, 2000куб.см, 128 к.с., ръчна кутия,/ ляв волан /

    И веднага възниква въпроса какво масло да сложа? Спрял съм се на полусинтетика обаче не знам каква марка ще е най добре. Като знам качеството на маслата дет ни ги продават в българия, дилемата става още по голяма. До сега моите коли съм ги карал с наливно OMV и Арал от тубички и съм доволен, така че помагайте
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от madmaximus; 23-04-10, 11:59. Причина: добавка
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • #3
      До: Нашите возила

      ЧЕСТИТО!Порови с търсачката във форума на HONDA. Успех!
      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

      Коментар


      • #4
        До: Нашите возила

        В някои от фирмените сервизи на Хонда след изтичане на гаранцията предпочитат Мобил. Мотул също е добър избор. Мнения ще чуеш безброй на тая тематика. Важното е да сменяш маслото на максимум 8000 км и мисля няма да имаш ядове. Иначе честито за новата придобивка!
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #5
          До: Нашите возила

          Искам да Ви споделя мнението си:
          Имам сервиз за ремонт на автомобили и хале за смяна на масла. Познавам почти всички масла на пазара. Качеството се различава между различните марки наистина, но на толкова високо ниво, че на практика не ни касае съществено. Разликата в цената за един и същи клас масло се влияе най-вече от търговската марка. Всеки си избира сам как да се разглези.....
          Съветвам Ви, като клас масло за по новите коли да бъде синтетично 5w30, а за по-старите (повече от 5-10 години) полусинтетично 10w40. Важното за мен повече е, да е ясен производителя и кой и как го е внесъл и от къде, защото в последно време всички търговци станаха "вносители". Ако имате възможност си проверете търговеца. И също така Ви съветвам да си купувате по-известни марки, поне да сте ги чували.
          0889 38 43 67 Милен

          Коментар


          • #6
            До: Нашите возила

            И за сивика преди и за ЦРВ-то сега ползвам Репсол и съм доволен. Доколкото знам те си имат някаква кооперация двете марки и са доволно съвместими.
            Карал съм сивика още с Игол - наливно, което не беше лошо, и странно - Шел истинско, с което също се държеше много добре.
            За црв2 ми пише че се ползва 10в40 и не съм експериментирал - добре е. Странно само, че събра по-малко отколкото пишеш по каталог, а недостатъчно масло може да бъде проблем за този модел.

            Коментар


            • #7
              До: Нашите возила

              За начало сложих Castrol 10w40.Ще видя как се държи с него и ще споделя мнение. Така на първи впечатления двигателя сякаш утихна и работи равномерно и оборотите на празен ход каточели се дигнаха с около 100 докъм 850 ---- на око по оборотомера
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #8
                До: Нашите возила

                Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                За начало сложих Castrol 10w40.Ще видя как се държи с него и ще споделя мнение. Така на първи впечатления двигателя сякаш утихна и работи равномерно и оборотите на празен ход каточели се дигнаха с около 100 докъм 850 ---- на око по оборотомера
                Еха, дигнаха ти се оборотите от маслото ли. Това е сериозна работа, туи масло явно е вълщебно. Може старото да е било толкова зле, че мотора да не е можел да се върти и да развие необходимите обороти.

                Коментар


                • #9
                  До: Нашите возила

                  Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                  Най после и аз да се похваля с Автомобил .

                  1998 г набор, 2000куб.см, 128 к.с., ръчна кутия,/ ляв волан /

                  И веднага възниква въпроса какво масло да сложа? Спрял съм се на полусинтетика обаче не знам каква марка ще е най добре. Като знам качеството на маслата дет ни ги продават в българия, дилемата става още по голяма. До сега моите коли съм ги карал с наливно OMV и Арал от тубички и съм доволен, така че помагайте
                  Колега,моята е на месец с профилактика в оторизиран сервиз на Хонда София,виждам,че си от Шумен по номера на другата кола,та сложиха ми Мобил полусинтетика 10W40,като изразиха отношение,че за нов двигател до 70х км се слага пълна синтетика,след това до към 150 х.км.полусинтетика и след това минерално.Записаха ми смяна след 8х.км.
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нашите возила

                    Не съм от Шумен, гледай по внимателно(ей да не се засегнеш), пише СН--Сливен. А за маслото и на мен така ми казаха и за това за първа смяна сложих полусинтетиката, казват че даже промивала двигателя. По натаък сигурно ще мина на минерално, че едвали съм на 145 000км. Мерси за съвета все пак
                    успешен ден
                    -------Honda CR-V 128к.с.--------
                    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нашите возила

                      Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                      Не съм от Шумен, гледай по внимателно(ей да не се засегнеш), пише СН--Сливен. А за маслото и на мен така ми казаха и за това за първа смяна сложих полусинтетиката, казват че даже промивала двигателя. По натаък сигурно ще мина на минерално, че едвали съм на 145 000км. Мерси за съвета все пак
                      успешен ден
                      Прав си,както гласеше поговорката "у да са еба в експерто"естествено че "СН" е Сливен пък и града познавам,и карандила и ловувам там,е изложих се,то никога не е късно да станеш за резил.СЕГА ЗА МАСЛОТО-четох из ръководствата,че го горели,та го проверявай от време на време,на моята за 3000 км вече още не е мръднало та ще видим.Поздрави!
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нашите возила

                        Мерси за препоръката за маслото, следя го. А когато имаш път на към Сливен обади се щом ловуваш в района. Аз съм по въдиците, ловът не ми е тръпка нещо
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нашите возила

                          Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                          За начало сложих Castrol 10w40.Ще видя как се държи с него и ще споделя мнение. Така на първи впечатления двигателя сякаш утихна и работи равномерно и оборотите на празен ход каточели се дигнаха с около 100 докъм 850 ---- на око по оборотомера
                          Колегата spoko кара със същото масло и е доволен,
                          тъй,че не се притеснявай.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нашите возила

                            кастрола не е лош. последно го смених на 16 000 км пак с кастрол но на 12 000 долях около 300 грама и след около седмица и още 2 000 км още 200. след още 2 000км източих около 3 литра масло което дадох на баща ми за доливане на едно дизелово тракторче и той пък каза че като долял от него и работата му се подобрила много. това последното ако го прочетат от кастрол или ще ме съдят за гавра или ще ми дадат награда
                            Honda CR-V I 2000 г.
                            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нашите возила

                              Аз на моя 12 годишен му налях Honda 10W40 - 21лв/л от Бултрако. Диференциал и скоростна кутия - също Honda.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X