Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде се намира пробката за контрол на нивото на масло в скоростите при CRV 2 дизел?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде се намира пробката за контрол на нивото на масло в скоростите при CRV 2 дизел?

    Здравейте,интересува ме къде се намира пробката за контрол на нивото на масло в скоростите при Хонда ЦРВ 2 дизел 2005г. с шест ръчни скорости?Ако някой е отвивал и знае къде се намира,как изглежда и с какъв ключ се отвива,моля да сподели.

  • #2
    На всички коли, които съм имал, тая пробка е същата, от където се налива маслото - отстрани на СК, на достъпно място. Нивото на маслото трябва да е до долния край на отвора - като извадиш болта, да просълзи. Ако на ЦРВ-2 е скрита и не се вижда, би трябвало да я намериш поне с опипване.
    Абонирам се от любопитство.
    Последно редактирано от trapper; 11-11-22, 17:35.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      При този автомобил е малко по-различно. Имал съм точно такъв и съм му сменял маслото на кутията . Пробката за наливане е отгоре , махаш акумулатора и имаш достъп до нея .
      Пробката за контрол на нивото е отпред на кутията , от шофьорската страна . По спомен точно там имаше още един болт , та от интернет видяхме точно кой беше , нещо 10-12 мм ми се върти в главата да беше главата на болта на пробката ( обикновен болт , а не стандартна пробка с вътрешен шестостен или нещо подобно ) .

      Ето и нагледно :
      На първата снимка е тази отгоре за пълнене.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20221111-192617_YouTube.jpg
Прегледи:207
Размер:177.8 КБ
ID:6899319

      И тази за източване и другата за контрол на нивото.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20221111-192547_YouTube.jpg
Прегледи:209
Размер:147.5 КБ
ID:6899318
      Последно редактирано от cnc82; 11-11-22, 18:28.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        Да, странно е. Никога не е късно шофьор да научи нещо ново.

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Така е. От всичките 25-30 автомобила които съм имал, тази Хонда ме изненада с тия пробки за сефте.

    • #4
      Много благодаря на отзовалите се,за съжаление късно.От мерак и от бързане отвих съседния болт,не го извадих целия но достатъчно за да видя,че има пружина,върнах го обратно внимателно но това явно е фиксатор за нещо.Интересува ме за какво,намерих схема но не пише кой фиксатор за какво е.Качвам снимката ако някой предполага номер 15 какво фиксира да каже.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
        ... ако някой предполага номер 15 какво фиксира да каже.
        Аз залагам на вилка #5 - задна предавка.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20221111_221007_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:737.0 КБ ID:6899356

        Според схемите (не съм го виждал на живо), само този фиксатор е отстрани на кутията и е близо до пробката за ниво. Фиксаторите на останалите три вилки и на "скоростния" лост също са означени с #15 на твоята схема, но се намират отгоре на кутията.

        edit:
        Схемите, които си намерил са точно същите като моите, ама са на език, който не разбирам.
        https://www.parts-honda.uk/honda-car...__0700/2/20215
        Последно редактирано от krasi-mir; 11-11-22, 23:48.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #6
          Благодаря!Схемите са на чешки или полски,само това изпадна от нета.

          Коментар


          • #7
            Някакъв проблем появи ли се от това ?
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #8
              Проблем за сега няма,надявам се и да няма.Може би като извадих фиксатора внимателно и то до положение да се вижда началото на пружинката и веднага внимателно го върнах обратно да не съм прецакал нищо.Към момента всички скорости се включват нормално,докога не знам.Но си търся ремонтно ръководство за този модел за да не стават сакатлъци.Преди намирах в руските сайтове,сега няма.В форума намерих само за бензинови модели.Ако някой има за дизел 2005-2006г. нека пише на л.с.

              Коментар


              • EIvanov
                EIvanov коментира
                Редактиране на коментар
                Спокойно. нищо не си прецакл.

              • Dilyan Zagorchev
                Dilyan Zagorchev коментира
                Редактиране на коментар
                Мадарашките са ни отрязали, нали сме им врагове 🤣🤣🤣. Щом всичко работи няма за какво да се притесняваш.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X