Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V 1 Генерация - Дискове или Барабани отзад?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CR-V 1 Генерация - Дискове или Барабани отзад?

    Привет,
    Отварям темата, защото наскоро закупих Хонда CR-V първа генерация; Джипа кове много добре със спирачките. Отпред са дискове отзад барабани;

    Въпросите! :
    1. Може и да се сменят задните барабани с дискове?
    2. И кое е по-добре - с дискове или барабани?
    Четох, че барабаните ги водят по-добри, но вече за смяна на накладки е зор по сервизит и отказвали...

  • #2
    Защо ти е това , след като си доволен от спирачките ?

    И да може , надали ще е лесно и ще си навлечеш излишни ядове .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3

      ​Задни накладки се сменят доста рядко може би един два пъти в живота на колата при нормална употреба. Основно колите спират с предните и те се износват, така че, все ще намериш поне един сервиз в твоя район за да ти смени накладките когато се наложи Ако се наложи докато си собственик на тази кола.

      Така че, щом колата спира без проблеми и отклонения карай и си свиркай.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Защо ти е това , след като си доволен от спирачките ?

        И да може , надали ще е лесно и ще си навлечеш излишни ядове .
        Предполагам, че заради това:
        Първоначално публикуван от HondaLover Преглед на мнение
        ...но вече за смяна на накладки е зор по сервизит и отказвали...
        Аз на младини сам си сменях на "Жигулсъна" накладките и отзад с барабанните спирачки беше по-лесно, нямаше опасност да объркаш нещо, напр. положението на накладките, докато за отпред ми беше по-трудно - трябваше да гледам картинки (нямаше youtube, нямаше и телефони с камера да щракнеш положението на старите, преди да ги махнеш... ) В един момент гумите на колите започнаха да стават все по-големи, колите все по-тежки и престанах да се упражнявам.
        Обаче ЦРВ-то не е ли малка кола, колко цола са гумите?
        По сервизите вероятно не искат, защото колата е стара, операцията евтина, нещо като при моя "Пасат" дето бях писал. ("Е-е-е-е, тя цялата кола струва колкото едни нови накладки, аз сега какви пари да ти искам за смяната им?")
        Няма нищо трудно в смяната на накладки "отзадЗе", особено пък барабанни. За запекъл и неизлизащ барабан (което ме съмнява да се случи на "Хонда", ама знае ли човек) едно време се практикуваха разни соц-чалъми , които ще зависят от това дали конкретната кола е само с предно или 4х4.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от HondaLover Преглед на мнение
          Привет,
          Отварям темата, защото наскоро закупих Хонда CR-V първа генерация; Джипа кове много добре със спирачките. Отпред са дискове отзад барабани;

          Въпросите! :
          1. Може и да се сменят задните барабани с дискове?
          2. И кое е по-добре - с дискове или барабани?
          Четох, че барабаните ги водят по-добри, но вече за смяна на накладки е зор по сервизит и отказвали...
          Кой води барабаните по добри от дисковете.Какво значи по добри,ако е за оффроуд,барабана е за предпочитане,но за асфалта ....
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • HondaLover
            HondaLover коментира
            Редактиране на коментар
            Не знам, по сервизите. Но както казаха по-горе, ако е 4х4 и ако не е за асфалт, по-добре така както е;

        • #6
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

          докато за отпред ми беше по-трудно - трябваше да гледам картинки (нямаше youtube, нямаше и телефони с камера да щракнеш положението на старите, ) В .
          Как могат да се объркат отпред?
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            На Жигулсън - пружинките (телените скоби) така и не запомних от коя страна се слагат. Сега гледам в тубата, че и на двете накладки - откъм диска.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X