Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук от двигателя CR-V III 2.2 i-CTDi 140 к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен звук от двигателя CR-V III 2.2 i-CTDi 140 к.с.

    Привет ,

    Наскоро приятел си взе трета генерация ЦРВ дизел с 2.2 мотора . Има някакъв нетипичен звук при работа на мотора .
    Откача ли са ремъците и звука отново го има .

    Ходил е при 2-3 майстори които уж правели предимно Хонди , но само по звука получил различни диагнози . Един казва , че е веригата , друг твърдо смята , че не е тя .

    Направих клип и се надявам някой да даде насока до колкото е възможно де...

    https://www.youtube.com/watch?v=z3x8nqxauss
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Понеже звука е цикличен вероятността да е веригата е доста голям.

    Коментар


    • #3
      С този шум ли е купил автомобила или се е появил в последствие ?
      Ако е второто, при какви обстоятелства се е появил ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        С този шум го е купил. Автомобила е от Италия и от сайта за справка на пробега е на 300 хил. км. Та предполагам веригите не са сменяни никога и много вероятно те да са главния герой в случая за шума...
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          Е, щом го е взел с проблем, значи е бил наясно, че трябва да се прави.
          Да го вкарва за обслужване при някой разбиращ, и в процеса на работа ще стане ясно.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Е, щом го е взел с проблем, значи е бил наясно, че трябва да се прави.
            Да го вкарва за обслужване при някой разбиращ, и в процеса на работа ще стане ясно.
            При огледа не са разбрали за проблема , имало го е , но е нямало кой да го идентифицира като проблем .

            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              Е, като скача в мътна вода, така е.

              Да намери някой светнат който да му смени веригата/те, и после да види дали още нещо ще трябва да се оправя.

              Щом двигателят още работи, значи не е страшно и е по-лесно поправимо.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                След смяна на комплект вериги - всичко е 6, шум няма. ​​​​​​
                Само не знам каква марка части са му сложили, оригинални не са със сигурност.
                1250 лв. е струвало всичко - части и труд.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  Оригиналните в Бултрако струват 1940лв, без труд. Каде ги е сменял? Сервиза за Хонда в Овча Купел е може би най добрия в момента в София.

                  Коментар


                  • #10
                    От Ямбол сме и тук в някакъв сервиз са му ги сменили. Лично аз не съм ходил там и нямам лични впечатления.

                    ​​​​​​П. П. Като разбера марката на вложените части ще споделя...
                    ​​​​
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      Ето това е марката на комплекта. За сега колата работи по часовник, а колко ще кара така - божа работа. ​​​​​​

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-99747380277d02004ebe8d31b59dd959-V.jpg
Прегледи:662
Размер:134.7 КБ
ID:6753843
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        На същия боклук, на жена ми светна ДПФ за втори път и ще го разкрам. Повече регенарации няма да правя. Бараката е на реални 170 000.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          На същия боклук, на жена ми светна ДПФ за втори път и ще го разкрам. Повече регенарации няма да правя. Бараката е на реални 170 000.
                          Ако се кара предимно градско е напълно нормално.
                          Моята също е с ДПФ но е втора генерация, на реални 230 хил. км.
                          За 15 хил. км които съм и навъртял от както я имам е светвала 2 пъти лампата. И двата пъти съм карал около 5-10 мин със скорост над 60 км/ч (както пише в книжката) и се е изгасяла.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #14
                            Първия път го направи със 140 на магистралата а преди малко със 120 на Подбалканския път. Пусках и регенерация през компютъра и добавка Бардал. Изкара около 5000км. Просто ДПФ и ЕГР ще си ходят.
                            Хондите, особено двуколесните, които съм карал са били етлон за надеждност и качество. Въпросната полюция, обаче е антикола.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X